bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    evlerde, musluklardan akan suyun dışarı taşmaması için tasarlanmış, genelde porselenden olan yapı.**
    1 -1 ... redwinemania
  2. 2.
    tuvalette demenin kibarcasi.

-ercan bey nerde?
    -lavaboda.

oldu olacak muslugun da icine girseymis.
    4 ... laz pacino
  3. 3.
    yanlış kullanımıları için
    (bkz: lavuba)
    (bkz: lavabu)
    (bkz: labavo)
    (bkz: lağuba)
    (bkz: laubali)
    3 ... the kene
  4. 4.
    giderine tıkaç takıp su ile doldurduğumuzda çoraplarımızı yıkadığımız yerdir (hor görmeyin öörenciyiz (bkz: only 4 that)) * ayrıca bu tıkacı çıkardığımızda su genelde saat yönünde dönerekten boşaltır (ispanya da genelde saat yönünün tersiymiş arkadaşın yalancısıyım)
    1 ... only.4.that
  5. 5.
    halk arasında laabo , lağabo ** denilen, kibar kişilerinse mösyö la vobo diye adlandırdıkları içinde bulunudğu mekana adını vermiş mühim şahsiyet... * * ***
    1 -1 ... karga
  6. 6.
    * *
    -annene seslensene
    -annem tuveletini yapıyor
    -haaa
    -ne vardı? ben iletebilirim kendisine

burdan anlaşılan henüz küçükken tuvaletin adı tuvalet. sonra ,büyüdükçe toplum pek çok şey gibi def i hacet gidermeyi de ayıp kapsamına soktğundan, gereksiz kibarlıklarla saflığımızı kaybediyoruz...
    1 -1 ... karga
  7. 7.
    özellikle bayanların tuvalet yerine kullandıkları kelime. ben tuvalete gidiyorum ama çiş,kaka filan yapmayacağım * * sadece saçımı başımı düzelteceğim, makyajımı tazeleyeceğim haberiniz olsun anlamı taşır.
    ... nokta
  8. 8.
    tuvalet kelimesini ayıp sanan insanların tercih ettiği daha abes bir kelime.
    1 ... krmyrdsn
  9. 9.
    mutfakta kullanılan versiyonuna eviye denilen araç.
    ... sakizzz
  10. 10.
    gavurlarin, tikaci tikayip icine su doldurduktan sonra elini yuzunu yikadiklari alet.
    ... radament