1. 1.
  dönem dizilerine hep bayılmışımdır. giyim, dekor, üslup gibi unsurlar kendimi hiç yaşamadığım o yıllara götürüverir. lakin bu dizinin bir diğer güzelliği de kadın dayanışmasının, birliğinin, beraberliğinin geçmiş yıllarda nasıl karşılandığı ve ne denli güçlükle kurulduğu.
  sadece dönem dizisi olmayıp içinde dostluğun ve gerilimin de bol miktarda olduğu ispanyol yapımı dizi.

  --spoiler--
  -bir kadının en büyük düşmanı nedir? boyun eğmek. bana hep itaat etmem öğretildi.
  -tabii bana da.
  -bir kadın hep münasip ve itaatkar olmalıdır carlota. ama bir gün aklıma şu geldi, sen kadın değilsin ihtiyacım olanı ne bileceksin?
  o yüzden istediği kadar kapıları kilitlesin. ''aklımın özgürlüğüne vurabileceğiniz hiçbir kilit, hiçbir kapı, hiçbir sürgü yoktur.'' virgina woolf söylemiş.
  -arkadaşın falan mı? *
  --spoiler--
  6 ... essy
 2. 2.
  dikkatimi çekebilecek her türlü unsur bu dizide. gerçek aşkın ne olduğu, hayatın aşk anlamında bizden ne beklediği. hangi rolde, nasıl karakterler olunduğu. bir kadın olarak giyim, kuşam, cinsellik, ağırlık ya da hafiflik. bazı sahnelerinde ağlamış, ama çoğunlukla çok keyiflenmişimdir. 3. sezonuna çok kısa sürede geldim. deli gibi sürükleyici.

  ayrıca feminizmin ne olduğunu, ne olmadığını gösteren. ve kadınların asla hafife alınmaması gerektiğini buram buram işleyen bir dizi. mükemmel. dizideki erkek karakterler muhteşem. giyimleri zaten dönem olduğundan oturup izlenilesi. efendilik ve zeka dolular.

  spoilersız olsun istedim ama söyleyeyim, hayatımda ilk defa bana anlamlı gelen bir grup seks tam da bu dizinin içindedir. elbette anlamı dizi izlendiğinde anlaşılacaktır.
  1 ... cicek kalbi