1. 1.
  çizgi film karakterlerinden birinin adıydı galiba,Ama silik bir tipmiş hangi çizgifilm olduğu unutulmuş...
  -1 ... alem
 2. 2.
  neptün gezegeninin uydularından biridir.diğerleri de şöyleymiş;

  Triton, Proteus, Nereid, Naiad, Thalassa, Despina ve Galatea.
  1 ... panapa
 3. 3.
  tesalia,da bir şehirin adı.
  ... john constantin
 4. 4.
  yollarını şaşırmış iki türk gencine yardım eden güleryüzlü yunan taksici saki'yi ve ceplerinde çok az para kalmış bu iki gence indirim yapan otel sahibesi yaşlı bir bayanı da sınırlarında barındıran güzel bir yunan şehri.
  1 ... nickless cage
 5. 5.
  Cilalı Taş Devri'nden kaldığı sanılmakta olan kent.... Menemen'in Buruncuk Köyü bitişiğinde bulunan Larissa'nın, M.Ö. 7. YY'a ait ve 12 aiol kentinden biri olduğu tahmin edilmektedir. Lydia ve Pers dönemlerini yaşayan kent, "Peleponnes Savaşları" sırasında tümüyle yıkılmış, daha sonra yeniden inşa edilen kent, Galatlar tarafından yağmalanmıştır. 1902'den beri sürdürülen kazılarda surlarla çevrili Yunan öncesinden kalma kent kalıntısı ortaya çıkarılmıştır. M.Ö. 700 yıllarından kalma Akropolis'ten günümüze yalnıca kent surları gelebilmiştir. M.Ö. 6. YY'dan kalma dinsel yapıların tümü ortaya çıkarılmıştır. Bulunan 3 saray kalıntısında ise doğu etkinliği belirgindir. Kazılar sırasında ortaya çıkarılan toprak yapıtların bir bölümü "Stockholm Müzesi"ne götürülmüştür. Arkaik dönem buluntular izmir Müzesi'nde, bir kısım pişmiş toprak ve keramik buluntular ise istanbul Arkeoloji Müzesi'ndedir
  2 ... dolayli zarf tumleci
 6. 6.
  basında tümer metini ısrarla istedigi belirtilen klüp.
  ... el matador
 7. 7.
  yanılmıyorsam geçtiğimiz yıl uefa ya katılmak için kayserispor un elediği takımlardan biriydi larissa takımı, şimdilerde ise tümer metin gibi bir futbol ilahının son demlerini bırakacağı kulüp olma yolundalar.
  1 ... disco inferno
 8. 8.
  yunanistan da içinde pkklı itler in kaldığı bir kampı barındıran şehir.
  1 ... imhotep
 9. 9.
  tümer metin li kadrosuyla yukarılara doğru çıkış yapması beklenen (!) yunan takımı.
  2 -1 ... notrinova
 10. 10.
  verimli teselya ovasının ve bölgesinin merkezi olan tarım şehridir. ayrıca da önemli bir demiryolu istasyonu olma özelliğine sahiptir.
  1 ... osasuna