bugün

reklamı akılalmaz olaylarla dolu araba markası.

(bkz: richard gere li lancia delta reklami)
tasarım harikası olan, lancia'nın suskunluğunu bozarak piyasaya sürdüğü otomobil. bir diğer italyan arabası alfa romeo ile aynı kaderi paylaşıp tofaş'a bu kadar para verilir mi denilerek hor görülendir.*
ama aslında güzeldir, klastır. bir arabadan beklenen hemen hemen herşeyi verir. ***
satışları bir hayli düşük olan otomobil. hayır düşük olmasının sebebi premium marka olması değil,pazarlamadaki başarısızlık.

arka diz mesafesi dikkat çekicidir;makam otomobili potansiyeli taşır.

ancak hepsi bir yana işçiliği gerçekten kötüdür. premium marka olmasına karşın kullanılan malzeme ve işçilik fiat bravoyla aynı.
elimde bulunan kia cee'd concept plus 1.6 crdi otomatik vitesli aracımla takas yapmayı düşündüğüm italyan. ancak şöyle bir sorun var ki iki aracın değerleri, özellikleri neredeyse aynı ancak maksimum tork değerleri arasında ciddi bir uçurum var.

bilen birisi yardımcı olsun bana ey sözlük ahalisi! görsel

zorunlu tanım: lancia'nın c segmentinde bulunan aracı. yollarda pek fazla görünmez ancak bu yanlış fiyat politikasından mıdır yoksa türk halkı radikal şeyleri sevmez ondan mıdır bilinmez.
Vaktinin efsane aracı olan Lancia Delta integrale gelir akıllara, eğer o klasıklerden uygun fiyata bulunursa kaçırılmaması gereklidir. Yenileri artık Türkiye'de pazardan çekildiği için parça sıkıntısı yaşanabilir.
Kazadan sonra kasko verdi bunlardan bi tane. ilk başta lancia ne amk dedim. Sonra bir baktım ki hakikaten lancia lancia'ymış.

Tasarımı çok hoşuma gitti. sanırım full paket yolladılar içi tamamen bej rengi deriyle kaplıydı. Cam tavanı, ekranı, konforu falan anlatılmaz yaşanır cinsten. Bana kalırsa satış politikası ve fiat'ın ölü motoru sebebiyle tutmadı ülkemizde.

ölü motor derken.. 3000 motordan buna geçince bi afalladım ben. basıyorsun gitmiyor. şanzuman desen bir acayip. Vites atacağı zaman ayağını gazdan çekiyorsun atıyor sonra tekrar gaza basıyorsun falan çok garip geldi.

Motor ve şanzuman dışında çok hoşunuza gidebilir. ikinci elleri 45-60 bin lira bandında diye biliyorum. Bir test edin derim.