bugün

bu şekilde bir algıya sahip olan insan müsveddesi hiçbir şekilde muhatap dahi alınmamalıdır. laiklik kelime anlamı olarak, chp nin logosunda bulunan anlamıyla , atatürkün laiklik ilkesi olarak bakıldığında da din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, din ve vicdan özgürlüğünün bizzat devlet eliyle güvence altına alınması anlamını taşımaktadır. fakat bunu dinsizlik olarak algılayan kesim dini istismar eden sözde dindarlardır.
cehaletin getirdigi yanilsamadir. o kadar cok duyuyoruz ki alistik artik "namaz kilan adam laikligi savunamaz" soylemine. sap ile saman mevzusu sadece. musluman isen mutlaka seriati desteklemen gerekiyor bunlara gore.
ne laikliği ne de dini tam olarak anlayamamış kesim tarafından algılanan durum.
malesef cumhuriyetin ilk yıllarından beri böyle bir algı oluşturulmuştur. bu ülkeyi bölme projesi olup, halkın dini yaşamasını kısıtlamak adına nahoş bir durumdur.

1944-46 yılları arasında almanya'dan kaçıp, türkiye'ye sığınan yahudilerin tevratını türkçe yaptırma baskısı olmuş mudur?

bu milli benlik için kabul edilemez elbette ama nitekim isteyen istediği dilde istediği inanca inanır,

hristiyan yazarların türkçe ilahi söylemediğini biliyoruz ve buna karışıyor muyuz hayır çünkü inancı gereği bu saygı duyulasıdır.

arap dini olsun ister moğol dini olsun, bu ona bağlı insanları incitmek için bir sığınma bahanesi olabilir mi?

laikliği bugün konya'da yozgat'ta trabzon'da hatta sivas'da göremezsiniz dersiniz ama bugün ne konya, ne sivas, ne trabzon, ne de yozgat izmir den farklı bir yerdir.

sıkmak yok insanlar zaten kendisini mutlu ettiği limana sığınacaktır ve bunu da dış görünüşüne yansıtacaktır.

ben insanları hoşgörüye davet ediyorum, yobazlık yapan konyalı kaldıysa*
yobaz konyalı kara çarşaflı insanların başı kapalı çomarların diyarı diyen sıradan laik görünümlü insanların da yobaz olduğunu belirtmek isterim.

sığ düşünceli herkes yobazdır ve taş devri de olsa bu çağ çağın ötesine geçmemiz gerekiyor ki başka türlü farklılıklara saygı da olmaz, laik insan da gerçi dindar olsun zaten islam hoş görü dinidir laikten kastınız buysa olması gerektiği gibi müslüman olamayan insanların yüzünden nelki dünyada iki devletten biri olarak bu saçma kalıbı kendimize yonttuk.
Bir boktan anlamayan kişiler idare ederlerse haklarımızı, birileri laikliği dinsizlik olarak algılayacak dar görüşe ve dar bir beyine sahip olacak
aslında sebebi her zaman olduğu gibi hazır bilgiye konmaktır. Araştırmak öğrenmek yerine hazır bilgiyle yetinmenin bir sonucudur. Aslında bir çoğumuz bilginin hap şeklinde alınması taraftarıyırız. Belki fitil daha etkili bir yöntem olabilir taibki.
olaya gelirsek laikliğin yıllarca din işlerinin devlet işlerinden ayrılması olarak tanımlamamızla alakalı bir sorundur.
zaten öyledir algılamak ne?
Doğru algılamaktır. Devlet laik olur, insan laik olmaz, olursa cehennemde locadan yeri hazır.
Bunu yapan ağır gerzekler var cidden.açıklıyorum ne nedir?
Laiklik; din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması.yani diyor ki birisi gelip kendini hacı hoca diye tanıtıp devlet işlerine müdahale etmesin ve devlet adamları bunlara kanmasın.
Dinsizlik; bir dine inanmamak.
Laikliği kötü algılayanlar ve hakaret edenler ; laiklik sizi dinsiz yapmaz sadece devletin dini olmaz bireyin dini olur diyerek bir topluluktaki bütün insanların dinini rahatça yaşamasını sağlar. Ayrıca anayasada yeri vardır. Eğer laiklik elden gidince ne olur diyorsanız yakın tarihimize bakmanız yeterlidir.
Laiklik dinsizliktir, güzeldir.
algıda seçicilik.
Yobazinkoların yaptığı ve yapabileceği bir olay.
cahillik alametidir.

(bkz: kitap okumayı haram sananlar)
keşke daha çok yayılsa şu laiklik de, din adına insanların hayatları çalınmasa. dinsiz olsa ne olur, dinli olmak neden iyi bir şey?
herkesin inancı kendine özgürlüğüne katlanamayanların ülkenin yönetim biçimini "illa benim istediğim gibi olacak" şeklinde algılama biçimleridir. ileri ki aşaması "illa benim istediğim gibi yaşayacaksın"dır. sana ne? efenim. domuz da yerim, içki de içerim. sen yapma bana ne?
soru şu acaba kaç tanesi gerçekten samimice erkekçe bunu cevaplayabilir.

Bu çomarlar bu ülkede dini anlamda azınlık olsalardı laikliği savunurlar mıydı? Savunmazlar mıydı?

Cevabını hepimiz biliyoruz.
(bkz: isid islamın aynasıdır)
görsel
Evet laisizm dinsizliktir. Ancak devlet dinsizliğidir. Laisizmde bireyler dinsiz ya da dindar olsun bu önemli değildir,yalnızca devletin dinsiz oluşu önemlidir.
beyni olduğu halde beyinsizlik yapmaktır.
gülermisin ağlarmısın, sözlükte ne kadar aktrol varsa " laikçi " olmuş başlığı.

yarın bu ak " laikçiler " cemaatlere ve tarikatlara " şeiatçı " diye sallarsa hiç şaşırmam.

aktrolların kumaşı öylesine hasarlı ki, hiç bir terzi bunları dikmez.
Bütün kâinatı yaratan Allah Celle celaluhu olduğu için kullarının menfaatine neyin uygun neyin uygun olmadığını en iyi bilendir ve bize din olarak islamı seçmiş benim kitabım olan kuranı kerimi düzgün tatbik ederseniz hem dünya hem ahirette mutlu olursunuz buyurmuştur bununla beraber

islam içtimai hayatın her alanına hüküm koyan yegane hak dindir ki bunlar tatbik edilmesin demek kuran tatbik edilmesin demektir bu da kişiyi islam dairesinden çıkarır.
Türkiye'de Avrupa ülkelerinde olduğu şekilde uygulanmadığı için bu şekilde algılanması normaldir. Laiklik adı altında bir çok kimsenin dini hürriyetine engel koymakla birlikte yaşamları ellerinden alınanlar da vardır.
Doğrusu laiklik adı altında hak din olan islamı hiçe sayıp tahrip olmuş diğer dinlerin kurallarını uygulamaktır. Olmalıdır.
kimseyi bu dinciler gibi beyinsiz yapmasın

dünya da ki tek din devleti israildir.
Bunun tek suçlusu laikliğin yolda yürüyen türbanlının başını açmaya çalışarak laik hale geleceğine inanan sözde kendini bilmez laik olduğunu iddia eden şahsiyetsizlerdir.

Bunun diğer versiyonu şort giyen kıza tekme atan, kendini bilmez sözde dinci olan şahsiyetsizlerden kaynaklanmaktadır.