bugün

internetten uzun bir araştırma yaptım. laiklik kalkarsa başımıza neler gelebilir diye. biraz kapaamlı bir araştırma oldu ama güzel oldu. elime sağlık. şimdi sizlerle bu araştırmanın özetini paylaşmak istiyorum. özet olarak şöyle:

yapraklara yan basıyoruz!
sikerler, hepimizi sikerler. özelikle hepimizi çok pis sikerler.
bir sıkıntı olmaz. inanç hürriyeti zaten islamın kapsadığı bir konu. şu inançsız deyip kafa kesme olayı yok yani. he, olayı oturma organından anlayanların yanlış uygulamaları olabilir. onlara da vatandaşların geçit vermemesi gerekiyor. ülke yöneticileri tarafından hak ve ciddiyet temelli yaklaşım söz konusu olursa sorun yaşanacağını sanmıyorum.

laiklik atatürk'ün algısında nasıldı bilemiyorum. ancak fransızların algısında dini meseleleri devlet yönetimine bulaştırmamak yani dinsiz bir devlet oluşturmak anlamına gelir. ayrıca laik sözcüğü fransızcadır. sırf bu sebeple bile anayasamızdan çıkarılması taraftarı olabilirim.

söz konusu fikre gerekçeli itirazınızı giri altına veya özel ileti yoluyla şahsıma ulaştırabilirsiniz.

düdüt: içimizde ki fransız hayranları fazlaymış gerçekten.

şöyle söylemek istiyorum. biz tarihi, sağlam temelleri olan bir milletiz. özümüze dönmemiz gerekiyor. osmanlı zamanından kalan ve günümüzde artarak devam eden mantık terk uygulamaların yerini, akılcı yöntemlerin ve uygulamaların geçerli olduğu, gereksinim temelli, soru-yanıt düzlemine dayalı, mantığa uygun, sağlıklı bir kafada soru işareti bırakmayan yönetim biçimine dönüştürmemiz gerekiyor. demokrasi belki geçiş dönemi için idealdi. ancak adalet için yeterli değildir. ayrıca karar alma süreçleri çok yavaş işler ve günümüzde meclisimizde yaşadığımız sorunları da demokrasi sistemine borçluyuz. tüm bunları düşünmek, sindirmek ve en önemlisi ise unutmamak gerekiyor.
Atatürk olamasaydı annemi gavurlar şeyedecekti' diyenlerin başka bir versiyonu.
islamada öldürme yokmuş.
hatta, din özgürlüğü varmış.
gayrimüslimler ayrıdır( ki yahudi hrisityan olur kendileri) budist, hindu, gibi dinler normal kabul edilmez. ateist, deist, agnostik gibi düşünceler direk öldürülür.

mürtedsen sike sike ölürsün.

ucuz ve yamyam dininizi kakalarken biraz okuyun bir zahmet.

gerçek islamı bu hadislere uyanlar bilmiyordur kesin.

buhari yalancı sahtekar ama en çok kabul edilen insandır. kuran türkçeye çevrilince anlam kayması oluyordur( artık kime kayıyorsa) ama araplar arapça kuranı yanlış anlıyordur.

yav he he.
1) kim dînini değiştirirse onu öldirün.

(buhârî, sahîh, istitâbetü-l-mürteddîn kitâbı, mürtedin hükmü bâbı, :6922)

2) "kim dînini değiştirirse boynunu vurun."

(mâlik, muvatta, kitâbu-l-akdıye, bâbu-l-kadâ fîmen irtedde anil-islâm: 15, sh:736)

"kim dinini değiştirirse onu öldürün" [el-buhârî, es-sahîh, cihâd, 149; ebû dâvûd, es-sünen, hudûd, 1; et-tirmizî, es-sünen, hudûd, 20; ibnu mâce, es-sünen, hudûd, 2.]

"müslüman bir kimsenin kanı ancak üç şeyden birisi ile helal olur. zina eden dul, cana karşılık can ve cemaatten ayrılıp dinini terkeden kimse" (buhârî, diyât, 6; müslim, kasâme, 25, 26; ebu davud hudûd 1).
dinci dikta kurulmasının yolu ardına kadar açılır. iran, suudi arabistan gibi örneklere bakmanız yeterli.
gerçekten doğru bilgiye ulaşabilecek tek kaynaktan yapıldığı söylenmiş araştırma. (bkz: senin beynini sikeyim)
(bkz: siki tutmak)

Bana göre hava hoş esasında. Ülke adına konuştum.

Zina yapmam, hırsızlık yapman, karıya kıza bakmam. Tertemiz adamım. islami ilkeler gelirse siki tutacak olanlar başkaları.

Ama ben biliyorum ki hangi ilke gelirse gelsin ülkenin anasını siken de anası sikilen de değişmeyecek.
namaz kılmayanı , oruç tutmayanı hapse atarlar. zaten ramazanda çok pis ayar oluyorlar, laiklik giderse düşünemiyorum.
görsel
ilk fırsatta mezhep çatışması çıkar zaten orduyu güçsüzleştirip dağıtma çabaları tam gaz devam ediyor. Kısa süre sonra işgal ediliriz. Bu bok beyinli yobazlar da o sırada bayram eder.
hiç bir bok olmaz. varken ne faydası oldu ki?
"laiklik kaldırılırsa başımıza gelecek hadiseler" başlığı altında aslında içlerinde yatan ama gücü tam anlamı ile ele geçiremedikleri için hiç bir zaman Millete uygulayamadıkları vahşi ve vandal düşünceleri insanlara laiklik giderse hepimizin başına bu gelir diyerek anlatmasıdır.

iyi bilin ki Laiklik veya diğer ihraç düşünceler bu ülkenin de, Milletin de var olmasına teminat değildir. Asil Milletimin(Anadolu halklarının) kanında dolaşan Adalet duygusu Bin yıllardır var olmasına teminat olmuştur, olmaya da devam edecektir.
edit; Yanlış anlaşılmamak için açıklama (Anadolu halkları=Türk, Kürt, Laz, Çerkes, Gürcü ve diğer tüm vatandaşımız olan kardeşlerimiz)
laikliğin getirdiği olaylardan daha iyi olaylardır kuşkusuz.
Laiklik zaten mevcut değildir. Laiklik bir anlayış meselesidir. Türkiye devleti bu anlayışa sahip değildir diyanet gibi bir kurumdan ve imam hatiplerden apaçık belli olduğu üzere. Gerçi çoğunluğu müslüman bir ülke kabul, olsun bir şey dediğimiz yok..

Esasında Türkiye öyle aşırı fakir bir ülke olmadığından herkes kendi işine bakıyor şeriat filan uğraşmıyor.
Oysa birileri gaza geldiğinde gördük laikliğin olmadığını.

Laiklik şu durumda bütün özgürlükleri kapsar. Kendi olamamış, ezik, dar kafalı bir grubun "özgür olabilenlere" kinidir bugün laikliğe yapılan asıl saldırı. Kendileri yaşayamıyorlarsa yaşatmayacaklar.
çabuk laik atak geçirmeden...
içki içenler, zina yapanlar, kumar oynayanlar direk hapse.
trt açılışı:
-ezanın okunması
"dördünci evliliğimi de yasal olarak tamamladım" tarzı facebook paylaşımları olabilir.