bugün

bir soru.

evet sevgili layikler, size soruyorum.

laikliği getirenler halka sordu mu? "kızlarınız mini etek giyecek bundan sonra" diye halk bilgilendirilip onayı alındı mı?

zannetmiyorum.

hangi baba kızının başının açık, mini etekli gezmesine onay verebilir ki.
Veraset getirilirken halka soruldu mu?
sana mı soracaklardı?

sorsalar ne diyecektin?
hangi baba kızının açık saçık giyinmesine engel olamaz ki ?
ayrıca laikliğin kadınları açık saçık giyinmeye zorladığını kim götünden uydurdu..
önce bi laikliğin ne demek olduğunu anlayın sevgili yobazcıklar..
lan osmanlı sordu mu peki dedelerine şeriatı getirirken? diye cevap verilebilecek sorudur. osmanlının 6 asır boyunca kendileri saraylarda köşklerde her boku yerken, halkı şeriat diye keklediğini bilmeyen vatandaş sorusudur.
Hah hah hah...Devlet batıktı, halk sıçmıştı, beyinsizin oğlu, önce araştır sonra başlık aç.

Halka neyle sorcak, whatsapp mi göndercek? Yoksa facebook da grup mu kurcak? Okuma yazma oranı yüzde 1 !! O zaman sesli mesaj göndermesi lazım whatsapp'ten, yazılıyı anlamazlar çünkü.

Valla bu yeni Türk gençliğinden bi zikim olmaz millet, bu aptallar büyüdüklerinde türkiye 'yi çok karanlık günler bekliyor olacak.
koca fikri mini eteğe indirdiler ya, hani neden ülkede türban bunca yıl tartışıldı bu yüzden anlayabiliriz. şakirt kafası böyle bir şeydir işte. gerçi islam kafası bu ama öyle değince tatlı su müslümanları alınıyor. he laiklik senin kızın mini etek giysin diye geldi. zaten laik devlette kimse uzun etek giyemez çünkü laiklik mini etek giymek için var. işte bunların hocaları da bu kafada, bunları en hassas yerlerinden vuruyor, çünkü bunlar bakire kıza endeksli zarla kafayı yemek üzere olan yaratıklar. din çekip bonzai etkisi yaşıyorlar.
laiklikten ne zarar gördün diye sorulası ebleh lafı.

günümüzde dahi dincilerden çekerken hala bu soruyu soranın kötü niyetli olduğu apaçıktır.

eğer laiklik gerçek anlamında yaşanıyor olsaydı şu feto sıkıntısını yaşamıyor olurduk en basitinden. ve akabinde sizinkilerin türgevden çıkmaları yerlerine yerleştirilene kadar geçen o beyin yıkama seansları yapılamıyor olurdu. anladın sen anladın.

bak sana şunu da diyeyim, savaşlar yapılmış, ülke düşmandan temizlenmiş, atam meclisi açıyor, cumhuriyeti getiriyor. eğer sizler gibi biri olaydı, adam ben halifeyim dese kim karşı çıkacaktı? ölene dek beyler paşalar gibi yaşar benden sonrası tufan derdi. ama sizler gibi yobazlarla bir ülke kurmuş, cumhuriyeti, laikliği getirmiş. bunları ancak akıllı ve iyi insanlarla kolay yapabilirsin.

itiraf ediyorum, onca sene tarih derslerinde yaptıklarını okuduğum halde hiç bu iktidar döneminde olanı biteni görüp de anladığım kadar anlamamışım atamı. sayenizde atatürke olan bağlılığım ölene dek pekişti, sağlamlaştı. şimdi daha iyi anlıyorum ve gerçek manada takdir ediyorum kendisini. onun yaptığını yapabilmek için deha gerekir deha. gerçek devlet adamını tanıyın derim.
sezarın hakkı sezara.
devrim yapılırken halka sorulmaz bu bir.
bu halkın anlamadığı devletin dini olmaz her yurttaşa eşit mesafede olması gerekir, devlet dairelerinde memurlar veya orada işi olan avam dini inançlarından dolayı hiç kimse aşağılanamaz ve yüceltilemez aha bunun teminatı laikliktir lan at tarağı.
mini etek ile laikliğin ne alakası var lan at yaprağı bu da iki.

ha laikliği bir kenara bırakırsan yeterli güce ulaştığına inanan devlet içinde kadrolaşmış her dini cemaat tarafından yapılan 15 temmuz gibi çook kalkışma görürsünüz.
sorulmadı!

konjektür de bunu gerektirmiyordu zaten. zira böylesine önemli kararlar tarih boyunca herhangi bir millet için bile danışılmadan yapılmıştır.

bu günün tarihinden o güne bakamayız o günün şartları önemlidir göbeller!

padişahlık ile yönetilme o devirde ise gerek fransız devrimi ve ingiliz sanayisi ile bitmişti. yenilik ve dinamizm gelmesi tabi ki gerekiyordu.

tabi laikten ne anlaşıldığına göre de değişir.

bazı sığırlar laikliği kemalizm ile karıştırıyor tam da onlar laikliğe en büyük darbeyi vuruyor.
Başlığı açana sorum:

soruldu mu?

Not 1: Bu arada, y gitmiş laik sözcüğünden... Aferin çocuğuma.

not 2: Yanıt vermen için yarım saat bekleyeceğim.

not 3: Gerçi yanıtı şu ana dek aldın bence...
hey bakın, çomar bir şeyler anlatmaya çalışıyor!
size soru soranın kafasını sikeyim zaten ben... Neyse bi şey demiyorum. Adam laikliği mini etek giymek sanıyor ne diyeceksin?
Evet meclis aldı ilkelerin anayasaya dahil olma kararını (bkz: Sene 1937)
O halk mı deme meclisi de açıklattırma bana.
Cahillik zor zanaat!
Sizde kafami var sorulacak amk kediye köpege sor daha iyi.
Malin biri seriattan bahsediyor olsaydi alayiniz kolsuz kalirdiniz.
Süre doldu, yanıt yok.

eeeyy başlığı açan, cahillere hakaret olmasın diye, cahil demeye dilimin varmadığı kulaktan dolma bilgili
zavallı,
şunu bil ki, laiklik dünya toplumlarının belli bir sürecinde yakalanabilmiş (Ama bazılarında.) bilinen en iyi bütünleştirme halidir.
Neymiş?
Tekrar et...
Dinsel inanç ya da yokluğu olmadan, Toplum bütünleşmesi hali.

eeeyy başlığı açan, zeka yoksunlarına hakaret olmasın diye, idiot, embesil demeye dilimin varmadığı alt zekanın altındaki zekalı zavallı,
şunu bil ki, laiklik senin neye inanıyorsan, ona inanma hakkın için ölen insanlarla kazanıldı.
Neymiş?
Tekrar et...
Sana bu hakkı, birileri canı ve kanı pahasına verdi.

eeeyy başlığı açan, ana dilini bilmezlere hakaret olmasın diye, ana dilini bilmez demeyeceğim
zavallı,
şunu bil ki, türkçe yazmayı bile bilmediğin başlığı açarken la(y)ik yazışından belliydi.
Zavallı, önce ana dilini öğren.
Neymiş?
Tekrar et...
Önce ana dilini öğrenecekmişsin.

Yeter mi?

Yetmezse, devam ederiz.

Ederiz de... o zekaya, o bilgisizliğe, o ana diline bile sevgisizliğe ne yapacağız; cidden bilemedim.
laikliği mini etek sanan hıyar, hıyar olmadı hıyar ağası oldu oda olumlu.
Allah tan türkiye kurulurken halka sorulmamış. Yoksa malum kesim ingiliz sömürgesi Osmanlı yı isterdi.
zorla mı getirildiği değil, önce laiklik nedir onun öğrenilmesi gerekiyor.

edit: atalarıma da müslümanlık sorulmadı amq? bu toplara girme çıkamazsın. haydi şimdi bağlı bulunduğun bakanlığa saygılarımı ilet.
Yüzde 98’i okuma yazma bilmeyen insanlardan bahsediyoruz.

Bak Ortadoğu’ya da “laiklik” ne kadar önemli anla!

3 gün kalsan orda “ yaşa Mustafa Kemal paşa yaşa” diye kaçarsın.
boloyorlordo holk ostomozdo şeklinde cevaplanan sorudur. hangi halk ? savaştan mağlubiyet ile ayrılmış ve işgal edilmiş ülkenin vatandaşları. türlü türlü tecavüzlere uğrarken, katledilirken istanbul hükümeti ( padişah ) tarafından umursanmayan halk.

sonra birileri çıkıyor ve bu halkı bu zulümlerden kurtarıyor. yaşamayan bilemez. empati kurabilecek kadar zekası ve ahlakı olmayanlarda bilemez. zorla getirildi diyen vatan haini gevşeklere bu sözlerim. birisi senin cebinden 1000 lirayı zorla alsa sonra başka birisi çıkartıp sana 10000 lira para verse adamın nerelerini emiklersin kimbilir. ne diyecekti halk sorulsa ? hayır biz senin sistemini istemiyoruz biz katledilirken sarayında oturup ingilizler ile çay içen padişahlık sistemini mi istiyoruz diyeceklerdi ?
şeriat getirilirken halka soruldu mu? padişah seçerken halka soruldu mu? osman bey söğüte yerleşirken nasıl burası iyi mi burada kuralım mı obayı? diye halka sordu mu? orta asya bitti hadi batıya göçüyoruz muyuz? diye halka soruldu mu?
Bu ülkede hicbirseyi getirirken halka sorulmamali zaten çünkü beyin ve kişisel değişimini tamamlamamış insanlara bence sorulmamali.
5 şubat 1937'de türkiye büyük millet meclisinde milletin vekillerine soruldu. oylandı, kabul edildi ve anayasaya eklendi.

6 milyon arap türkiye'ye kalıcı yerleştirilirken halka soruldu mu?
bakın okuyun entryleri, darbe sevici, faşizmi hayat mottosu olarak benimsemiş insanlar dolu.

edit; demokrasi size uygun değil. siz çobansız yaşamayı hayal bile edemezsiniz