1. 1.
  bir soru.

  evet sevgili layikler, size soruyorum.

  laikliği getirenler halka sordu mu? "kızlarınız mini etek giyecek bundan sonra" diye halk bilgilendirilip onayı alındı mı?

  zannetmiyorum.

  hangi baba kızının başının açık, mini etekli gezmesine onay verebilir ki.
  10 -49 ... akpartitekparti
 2. 2.
  Veraset getirilirken halka soruldu mu?
  15 -2 ... idealistadam
 3. 3.
  sana mı soracaklardı?

  sorsalar ne diyecektin?
  8 -4 ... durumdan vazife cikaran adam
 4. 4.
  hangi baba kızının açık saçık giyinmesine engel olamaz ki ?
  ayrıca laikliğin kadınları açık saçık giyinmeye zorladığını kim götünden uydurdu..
  önce bi laikliğin ne demek olduğunu anlayın sevgili yobazcıklar..
  14 ... modyssey
 5. 5.
  lan osmanlı sordu mu peki dedelerine şeriatı getirirken? diye cevap verilebilecek sorudur. osmanlının 6 asır boyunca kendileri saraylarda köşklerde her boku yerken, halkı şeriat diye keklediğini bilmeyen vatandaş sorusudur.
  12 ... existenz
 6. 6.
  Hah hah hah...Devlet batıktı, halk sıçmıştı, beyinsizin oğlu, önce araştır sonra başlık aç.

  Halka neyle sorcak, whatsapp mi göndercek? Yoksa facebook da grup mu kurcak? Okuma yazma oranı yüzde 1 !! O zaman sesli mesaj göndermesi lazım whatsapp'ten, yazılıyı anlamazlar çünkü.

  Valla bu yeni Türk gençliğinden bi zikim olmaz millet, bu aptallar büyüdüklerinde türkiye 'yi çok karanlık günler bekliyor olacak.
  2 ... paganviodio
 7. 7.
  koca fikri mini eteğe indirdiler ya, hani neden ülkede türban bunca yıl tartışıldı bu yüzden anlayabiliriz. şakirt kafası böyle bir şeydir işte. gerçi islam kafası bu ama öyle değince tatlı su müslümanları alınıyor. he laiklik senin kızın mini etek giysin diye geldi. zaten laik devlette kimse uzun etek giyemez çünkü laiklik mini etek giymek için var. işte bunların hocaları da bu kafada, bunları en hassas yerlerinden vuruyor, çünkü bunlar bakire kıza endeksli zarla kafayı yemek üzere olan yaratıklar. din çekip bonzai etkisi yaşıyorlar.
  5 -3 ... atheistic
 8. 8.
  laiklikten ne zarar gördün diye sorulası ebleh lafı.

  günümüzde dahi dincilerden çekerken hala bu soruyu soranın kötü niyetli olduğu apaçıktır.

  eğer laiklik gerçek anlamında yaşanıyor olsaydı şu feto sıkıntısını yaşamıyor olurduk en basitinden. ve akabinde sizinkilerin türgevden çıkmaları yerlerine yerleştirilene kadar geçen o beyin yıkama seansları yapılamıyor olurdu. anladın sen anladın.

  bak sana şunu da diyeyim, savaşlar yapılmış, ülke düşmandan temizlenmiş, atam meclisi açıyor, cumhuriyeti getiriyor. eğer sizler gibi biri olaydı, adam ben halifeyim dese kim karşı çıkacaktı? ölene dek beyler paşalar gibi yaşar benden sonrası tufan derdi. ama sizler gibi yobazlarla bir ülke kurmuş, cumhuriyeti, laikliği getirmiş. bunları ancak akıllı ve iyi insanlarla kolay yapabilirsin.

  itiraf ediyorum, onca sene tarih derslerinde yaptıklarını okuduğum halde hiç bu iktidar döneminde olanı biteni görüp de anladığım kadar anlamamışım atamı. sayenizde atatürke olan bağlılığım ölene dek pekişti, sağlamlaştı. şimdi daha iyi anlıyorum ve gerçek manada takdir ediyorum kendisini. onun yaptığını yapabilmek için deha gerekir deha. gerçek devlet adamını tanıyın derim.
  sezarın hakkı sezara.
  6 -1 ... thelma
 9. 9.
  devrim yapılırken halka sorulmaz bu bir.
  bu halkın anlamadığı devletin dini olmaz her yurttaşa eşit mesafede olması gerekir, devlet dairelerinde memurlar veya orada işi olan avam dini inançlarından dolayı hiç kimse aşağılanamaz ve yüceltilemez aha bunun teminatı laikliktir lan at tarağı.
  mini etek ile laikliğin ne alakası var lan at yaprağı bu da iki.

  ha laikliği bir kenara bırakırsan yeterli güce ulaştığına inanan devlet içinde kadrolaşmış her dini cemaat tarafından yapılan 15 temmuz gibi çook kalkışma görürsünüz.
  4 ... faso aga
 10. 10.
  sorulmadı!

  konjektür de bunu gerektirmiyordu zaten. zira böylesine önemli kararlar tarih boyunca herhangi bir millet için bile danışılmadan yapılmıştır.

  bu günün tarihinden o güne bakamayız o günün şartları önemlidir göbeller!

  padişahlık ile yönetilme o devirde ise gerek fransız devrimi ve ingiliz sanayisi ile bitmişti. yenilik ve dinamizm gelmesi tabi ki gerekiyordu.

  tabi laikten ne anlaşıldığına göre de değişir.

  bazı sığırlar laikliği kemalizm ile karıştırıyor tam da onlar laikliğe en büyük darbeyi vuruyor.
  1 ... bywolf