bugün

anlatmak istediği şeyi anlatmak için birbirinden alakasız,boş,anlamsız,gereksiz sözler sarfetme ve salata kıvamında karışık konuşma.
(bkz: laf ebesi)
kimi bölgelerde kozalak muhabbeti olarak da gecen geyik kavramının iki level altı.
gereksiz yere çok ve bazen de boş konuşan insanların yaptığı şeydir.
(çok pis alıntıdır)(tüh sonda söyleyecektim)

Laf Salatası Oscarları

Temiz ingilizce Komitesi, bu yılki Boş Konuşma Oscarını (Foot In Mouth) ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'e verdi... Neymiş Rumsfeld'in Oscar alan açıklaması? "Hiç yaşanmamış şeylerin bana ilginç geldiği söyleniyor. Çünkü bildiğimiz gibi, bazı bilindik bilinenler var. Bildiğimizi bildiğimiz bazı şeyler var. Bilinmeyen bazı bilinenler olduğunu da biliyoruz. Yani bazı şeyleri bilmediğimizi biliyoruz. Bunun yanısıra bilinmeyen bazı bilinmedik şeylerin olduğunu söylemeliyim. Kısaca bilmediğimiz şeyleri bilmiyoruz."

Eee ne var bu açıklamada? Son derece açık ve net!.. Asıl bizimkilerin Oscar'larını seçeceğiz bu sene. Fakat 9 bin küsur laf arasından seçim yapmak zor oluyor, yine de bir yerlerden başlamak lazım... işte ilk posta adaylarımız. Üstelik de kategori kategori...

Politikacı Dalında...

1) "Füzelerle savaş kazanabilirsiniz, ama füzelerin üzerine oturamazsınız... " => Deniz Baykal
2) "Afrikalı zombiler gibi... " => Bülent Arınç
3) "Sekiz yıl Özal'a verdiniz, onun iki yılını ananıza verin, o zaman Türkiye şahlanır... " => Tansu Çiller
4) "Powell'ın ziyareti daha önce yapılsaydı daha iyi olurdu, ancak bu ziyaret tam zamanında yapılmıştır... " => Abdullah Gül
5) "Ben 1960'larda çalışma bakanlığı yapmıştım. Yani tam hatırlamıyorum ama 1995'e kadar sürdü bu görevim... " => Bülent Ecevit

Kadın Sunucu Dalında...

1) "Evet, bugün perşembe, haftanın son günü, yani bugünü saymazsak... " => Pınar Altuğ (TRT'deki programında)
2) "Sıfır puan kazanırsanız toplam puanınıza sıfır puan ekleriz... " => Ebru Şallı ("Pazar Yıldızı" adlı yarışmada)
3) ''Siz ben olmuşum, ben siz olmuşsunuz... " => Esra Ceyhan (Huysuz Virjin'e rüyasını anlatıyor)
4) "Tuğba Özay'ı alkışlayan gruba bakıyorum. Büyük bir çoğunluğunu kadın ve erkekler oluşturuyor... " => Ece Erken (Passaparola'da)
5) "Bütün o elektronik şeyler aslında biraz mekanik kaçıyor... " => Gülben Ergen (SMS, e-card gibi yöntemlerden hoşlanmadığını belirtmek istiyor)

Erkek Sunucu Dalında...

1) "Yani şimdi sizin annenizin bütün evliliklerinden elde ettiği toplam çocuk sayısı kaç?" => Sinan Çetin ("Film Gibi" programında konuğa)
2) "Süreyya Ayhan sizin cinsiniz bilirsiniz... " => Tarık Tarcan (En Büyük Yarışma'da kadın yarışmacıya)
3) "Makul ağla!... " => Savaş Ay'dan (A Takımı'nda sinir krizi geçirttiği Niran Ünsal'a)
4) "Ben, aşkı iki kişinin yaşamasından yanayım... " => Vatan Şaşmaz
5) "Bu çocuk üçünüzden!... " => Erman Toroğlu ("Karar Anı" adlı programda, karı-koca ve sevgiliye söylüyor)

Kadın Şarkıcı Dalında...

1) "Estetik haramsa bütün hastaneleri kapatsınlar... " => Petek Dinçöz
2) "Ses, bedende en geç yaşlanan organdır... " => Nükhet Duru
3) "Yıllardır olmamıştı, uzun zamandan beri ilk defa tek partili koalisyon oluyor... "=> Nil Karaibrahimgil (Kendisi Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü mezunudur!)
4) "Afrika'dan yamyam getireceğiz... " => Ebru Gündeş (Balayına giderken)
5) "Benim o kültürsüz insanlarla işim olmaz, zaten şimdi ultrasyondan çıktım çok mutluyum... " => Ceylan

daha fazlası için;

http://www.entropi.net/mizah/mizah.php?id=13
'yollar yürümekle aşınmaz' petol vardıda biz içdikmi' sözlerinide kapsayan bir felsefi akımdır.. bu akımda konuşursunuz ama bişey söylemezsiniz... en çok kullanıldığı yer, 'oturumu açıyorum sayın milletvekilleri' ile başlayan mekandır..
şizofreninin en yaygın belirtilerinden biridir. dil kullanımındaki bu bozukluk, şizofrenlerin mizaçlarına uygun davranabilmelerini sağlar. iletişim baş niyet değildir ve bu salata da kendi içlerinde oluşturdukları bir anlatım dünyasıdır.
ordan burdan konu açıp gereksiz konuşan insanın yaptığı eylemdir.
cümle içinde: Laf salatası yapma olum beynimi s.tin. *
bir kilo ağız, 3 gram dil, ve 32 diş lazımdır.
40 karakteri doldurmak için yapılandır ..
birbiriyle alakasi olmayan kelimelerin bir araya getirilerek kafa karistirilmasi durumu.
kafalar iyiyken herkesin yaptığı salatadır. her mevsim gideri vardır.
az konuşan insanın hoşlanmadığı yiyecek türüdür.
ana yemeklerin yanında yenebilen çok güzel salatadır.
Nzjnsnssnssbhs. Komik olmak böyle bişiy.
görsel