bugün

yüz kere "abi fazla kısaltma" demenize rağmen kafayı kabak gibi yaptıktan sonra "biraz daha kısaltıyım mı?" diyen berberlerdir. cevap olarak "kısalt da bi koyayım" verilebilir.
cerrahlar bir berberler iki.kesmeye doymuyorlar.
kafayı gördüğü an moda giren, ne dersen de dinlemeyip aklındaki o alişan tarzı saçı er kişi üzerinde tatbik etmek isteyen canlı türü.
ustasından ne çğrendiyse sen ne dersen de anlamış gibi yapıp anlamayan berberlerdir. doğru dürüst saç keseni bulmak için yıllarca uğraşılır. sonuncusu sayesinde saçlarımın üstleri kısa ensesi uzun oldu halbuki tam tersini istemiştim.
laf anlamadıklarını dusundugumuz * kendı bıldıgını okuyan kuaforlerdır. ancak zaman zaman kararsızlıkla gelmıs olan kısılere de kendı bıldıklerını okumaları gerekmektedır.. kararsız ablalar karsısında ne yapacagını bılmeyen kuaforlerı de unutmamak gerekır..
+ben sacımı kestırmek ıstıyorum
-nasıl bır model ıstıyorsun?
+ya ne bıleyım, böle arkalar kısa onler uzun falan.. aslında bıraz da golge ıstıyorum ama karamel rengı golgeler böyle..
-ama sacın sarı suanda.. o dedıgın renk ıcın once duz boyamamız daha sonra da ustune golge yapmamız gerekıyor..
+yaa ewet.. o zaman da cok yıpranır bırden dı mı ? ne yapsam acaba?
-sen gel otur su koltuga bakıyım.. ben sımdı super yapıcam sacını.. merak etme sen..
+ama bak kotu olursa ne olucak?
-yok yaa guven bana kotu yapar mıyım ben hıc? *
+ıyı pekı.. ama dur yaa boyamayalım ıstersen sen sadece kes, ya da yok yok kestırmıyım ben uzatıyım saclarımı.. sen sadece boya.. ama kızıl olsun bosver karamel rengını
- ıyyyyy.. pekı tamam.. olm hazırla bana bılmem kac numarayı..
derken kızın sacı bakır kızıl cıkar en sonunda..
kız memnun kalmamıstır, aslında kuaforunde ıstegı kalmamıstır bu sacı yapmak ıcın..
böyle kararsız ablalar var gercekten de.. kuafor ne yapsın bunlara.
asker olanlarına laf anlatmaya çalıştığınız durumlarda rektal bölgeleriyle güldükleri görülmüştür.
bu sorunu kökünden halletmek için (bkz: ebil)
laftan anlamayan berberlere ultra çözüm kendi usturalarıyla derdinizi anlatmaktır. elinize aldığınız anda kendilerine bir ilham gelir mos'un 20 yıllık ustaları gibi imaj dizayn ederler, sizi pop star yaparlar,

zira tarkan ın ilk karizmatik saç modeli berberin tarkanın elindeki tırnak çakısından korkmasıyla başladı. sonra akıllı starımız her yeni albümde olayı büyüterek kama, kılıç, satırla gitmeye başladı berberlere.
yaptıkları saç traşı ardından "ha berbere gitmişim ha kasaba gitmişim" lafını ettiren berberlerdir.
saçları uzun çoğu insanın, saçını kestirmemesinin asıl sebebidir. siz onlara defalarca nasıl bir saç istediğinizi anlatmanıza rağmen, gizli bir emir almışcasına her defasında aynı saç traşını yaparlar. siz dememiş olmanıza rağmen, ellerindeki bilimum aletle sakalınıza girişen versiyonları da vardır. görüldüğü yerde, hemen kaçılması gerekir.
yaptıklarından kaynaklı kendilerine şarkı yazılan berberlerdir.

"gel beri yar gel beri
. kodumun berberi"

şeklinde devam eder.
arkalarını kısalt dedikçe kısaltmayan manyak berberin dahil olduğu gruptur.
-abi hoşgeldin nasılsın?
+sağol abi, sen nasılsın?
-idare ediyoruz abi
+işler nasıl?
-çok şükür abi yaa
+allah daha ii etsin.
-sağol abi, nasıl saç dimi
+evet
-nasıl yapalım
+şöyle uçlarından biraz kısaltalım, kırıkları alalım, yanlız faulleri fazla açma, ensde de naturel olsun, ama her halikarda fazla kısaltmayalım?*
-tamam abi

berber başlar tıraşa, fekat siz bütün bunları sayarken sizi pekte can kulağı ile dinlememiştir çünkü o sıra kendisi sigara yakmakla ve dışardan geçen güzel hatunları kesmekle meşguldür, tıraşın ilerleyen zamanlrına doğru saçınızdan az biraz kısalsın demiştiniz ama o tam tersini yapmıştır ve az biraz kısalmak yerine kafanızda az biraz saç kalmaya başlamıştır, henüz diğerleri duruyodur fekat dur demek manasızdır çünkü çoktan ilk makası yemiştir güzelim saçlar, ve zaman dolar, saç yıkanır, berber tam manasıyla saçınızı nasıl istediğinizi anlamış ve o isteğe uygun kesmiş düşüncesiyle beklerken bir yandan siz aynaya bakmaktasınızdır, o sırada berber işini tam yapmanın kendisine verdiği güvenle eşek gibi sırıtmaya başlamıştır bile...

+hacım biraz fazla kısalmadımı bu yaa?
-öyle istemiştiniz abi
+doğru haklısın
-zaten artık olay kısa saçta abi
+doğru haklısın(tartışmak yersizdir zira saç gitmiştir, kökü bende nasılsa denilip sineye çekilir, berebere verilcek ceza ise onun yanına bir daha hiç gitmemekle verilir ki berber arkasından yediği binlerce küfürlerin ardından geceleri uyumada problem yaşıyabilir(küfürleri ben ettim))
genelde kücük cocuklar için cok büyük problem olan berberlerdir. cocuk bir saat anlatır abi bak böyle böyle böyle bir model istiyorum ama işgüzar berber daha önceden cocuğun babasından -son derece kısa kesileeeeee... emrini almıstır ve onu uygular. yazıktır...
askeri berberlerde sıklıkla görülen bir olaydır. amerikan dersin alaboros keser, aşağılar 3 yukarılar 5 dersin alaboros keser ne dersen de alaboros keser. zaten çoğu berberliği askerde öğrenirler.
müşterinin tüm suskunluğuna ve sessizlik isteğine rağmen, çeneleri usturalarından fazla hareket eden, yine de iyi niyetinden şüphe edilmeyecek insanlar.
kimi zaman kisiyi john travolta gibi yapan ama cogunlukla ilyas salman yapan berber cesitidir.
nasıl olacak ya da nasıl olsun? sorusunu, sormak için sormuş gibi sizin söylediklerinize kulak asmadan yapar bitirirler traşı, hararetli bir konuşamanın ardından bir de bakmışsınız ki traş bitmiş ama siz yine istediğiniz traşı olamamışsınızdır...
saçı kestikten sonra çok yakıştığını söyleyen berberlerdir.
bunların laf anlayı varmı ki? hepsi kafasına göre takılır.
(bkz: bir berber bir berbere gel beraber ve solo şarkılar)
--ustam bak yanları makasla al.makineyle alma. üstünde yarısını kısalt.fazla kısaltma yani.
++hmm tamam yanları makinayla alıyorum üstüde iice kısaltıyorum.
- evet abi nasıl yapıyoruz?
- abicim önlerden istiyorum bir de yanlardan.
- zaten şu an yanlardan değdiriyorum. ayaklarınız biraz toplarsan önlerden de değdiririz. hem benim için de bir ilk olur.
şuan jöle sürememe sebep olan kişi.
(bkz: sevil berberi)