bugün

Hak hukuktan bahseden birini gördüm. Kızına tecavüz edeni öldürmek haksızlık ve hukuksuzluk bu arkadaşa göre.

Madem o kadar hümanistsin, kendini o kızcağızın o annenin babanın yerine bir koy. Bidaha da böyle sikik sikik entry girme. O sikik fikirlerini kendine sakla. Adamı zorla sinirlendiriyorlar aq ya.
öyle bir hukuk sistemimiz var ki; kızına tecavüz eden piçi öldürünce cinayetten içeri girecek. ama o piçi ciddi ciddi s*kseydi eğer, tecavüzden girip 1-2 seneye çıkardı iyi halden filan.

sistemin açığı.
ya haksız diyenlere diyecek tek lafım 'çocuğunuz olunca anlarsınız'.

eline sağlık o babanın benim çocuğumun başına gelse 1 saniye düşünmeden öldürürüm yapan piçi.

umarım çok yatmaz.

adalet olmayan ülkede halk kendi adaletini sağlayacaktır.
buna ceza verecek hakimin de, yasanın da...
çok aceleci davranan babadır. kolay kolay öldürmek yerine, bir gün derisini yüzse, ertesi gün kulağını kesse, sonraki gün bacağını kırsa, daha da sonra parmaklarını teker teker ezse çok daha iyi olurmuş.

böyle şerefsiz insanlara kolay ölüm, ceza değil ödül gibime geliyor!
Yargılanmamalıdır.
kızına sahip çıkan mağduru koruyan baba.

hukuk işlemediğinde kanunlar mağdurları korumadığında masumların hepsi zarar görüyor.

hukuki güzergahı bilemiyorum.

o sadece bir baba.
babalığını yapmıştır.

olayın sadece şimdilik yansıyan halinde ,

tecavüze uğrayanın aile meclisinde öldürülme kararı çıkıp, infaz edilip, namusumuzu temizledik mantığı yürütüldüğü hatta gurur duyulduğu namus davası edinildiği ülkemizde tecavüzcüyü öldüren baba vakası şahit olduğum ilk olay.

bu şartlar altında olayı tecavüzcüyü öldürmesini adam öldürme katillik gibi değerlendirme süreci nasıl etkileyecek merak ediyorum.
böyle tipleri arayan soran olmaz alacaktın bu iti bayıltıp bulunduğun yerin en uzağında bir yere götürecektin üzerine güzelce asiti döküp eritecektin. sonra kıyafetlerini çıkarıp atacaksın arabayı baştan aşağıya temizleyeceksin.. şu herkesin içinde silahla öldürme delikanlılığını bırakın artık... gerçi

gene bulurlar ama asit temiz iş çok derin araştırmaları lazım ki bulabilsinler.
Kalbine yüreğine sağlık dedirtir, hepsini bitireceğiz!
bir taraftan magdureye, diger taraftan ebeveyne uzuldugum durumdur. nereden tutarsan tut elinde kalacak durumdur.
keske adam bi arabayla kazaen öldürseydi. bi durumda taksirle adam oldurmek sucundan daha az ceza alirdi.
isin daha aci tarafi (affiniza siginarak soyluyorum) si*e s*ke oldurseydi ceza bile almayabilirdi...
işler karışıyor, kızın psikolog eşliğinde verdiği ifadede, öldürülen çocuk ile sevgili olduklarını ve kendi rızasıyla birlikte olduklarını söylemiş.
çocuk yine suçlu tabi reşit olmayan kızla birlikte olduğu için ancak genç 2 sevgilinin bir anlık şehveti (ikisinin de rızasıyla) birini ölüme, babasını da hapise götürdü.
öldürülmemek için kocasını öldürmek zorunda kalan çilem doğan ile aynı kaderi paylaşan "baba".
Planlayarak adam öldürme suçundan yargılanacak muhtemelen.

Vicdanlarda suçsuz olsa da hukuk denen olgu orman kanunlarının önüne geçiyor. Sebebinden ötürü 8 - 10 yıl ceza yer heralde.
Tacize uğradık diye karakola şikayete gidip polisten dayak yenilen bu devirde belki de en doğrusunu yapmış olan babadır. Ben olsam ben de vururum.
Bu babanın yaptığında tek bir hata bulmam, yaptığının cezasını çeksin ancak bu ülkede tecavüzcüler savunulmaya devam ederse bunlar olası şeylerdir. Bu ülkenin başındakiler 'kızlar tecavüzcüleriyle evlensin' dediler, bugüne kadar kaç haber oldu hangi biri doğru dürüst bir cezayla karşılaştı? Gencecik bir kızın hayatını aldı o kızın travması kimin umurunda? Devlet, ceza hak edenlere gerekli cezayı vermez ise bunlar olası şeyler olacaktır.
bu devletin polisi de adaleti de yok arkadaş.

her gün basında görüyoruz, tacizciler ceza bile almıyor. tecavüzcü bir kaç senede cikiyor dışarı. bu mu adalet?

eger herkes kendi adaletini sağlamaya kalkarsa geyikleri dönecekse, insanların içini sogutacak bir ceza kanunu yapamadığı için devlete çemkirin.
daha yeni, tecavüzcü evlenirse salıverelim diye kanun yapmaya çalışmadı mı bunlar? bunlara mı güveneceksin suçlunun alacağı ceza konusunda?

iyi yapmıştır. allah yardımcısı olsun. bu adamın şu an düşündüğü en son şeydir alacağı ceza. kızının durumu ve geleceği, psikolojisi kendisi için çok daha önemlidir. zaten göze almasa yapmazdı. cocuk sahibi olmayanlar bıdı bıdı konusmasinlar luften.
Keşke seçim döneminde olsaydık. Olsaydık da hiç değilse tayyip seçim vaadiyle bu babayı affetseydi keşke. Hapise girmemesi gereken aslan babadır.
yanlış şey tabi

ama bir de şu açıdan bakın, benim kızıma böyle bir şey yapan adamı ben öldürmem ölmek için yalvartırım. benim canıma , kızıma elini süren adama çektirmediğim acı kalmaz.

bu doğrudur demiyorum ama ben de bunu yapardım diyorum. bazen insan öyle bir durumda olur ki kitapta yazan ona doğru gelmez. insan o zaman kendi adaletini arar , bu hukuk için felakettir. çünkü insanlar kendi adaletini arıyorsa hukuk eksik demektir.

ama şimdi allah aşkına, bu ülkede hukuka-adalete inancı kalan bir insan evladı var mı ?

yanlış yapmışsın be abicim , ama ben olsam ben de aynı senin yaptığın yanlışı yapardım..
tipi, konuşma şekli az çok nasıl bir kafa yapısına sahip olduğunu gösteriyor kişinin. yani tam bir amk çomarı o baba denen kişi.
olay da net tahmin ediyorum şöyle olmuştur: kızı gidip sevgili yapmıştır sonra onla yatmıştır hamile kalmıştır ama yakalanınca ya da hamileliği belli olunca canını kurtarmak için tecavüze uğradım demiştir ardından da bu kişi onu öldürmüştür.
adamın öldürmeye meyli zaten tipinde var ve hiç masum bir görüntü de çizmiyor. kızı seks yapıp hamile kaldım dese kızını öldürecekti böyle dedi gitti adamı öldürdü.
yani olan tam olarak bu. bu tiplerin öldürmeye adam aradığı bir gerçek ve gram da acınacak durumda değil benim gözümde. tecavüz söylemini vurgulaması da ayrı bir şey bu öldürmeyi masumlaştırmak için kullandığı başka durum.
Şeklinde hakkında rivayetler de dolaşan babadır.

görsel
Kızın karakolda kendi rızamla birlikte oldum demesi üzerine çocuk bırakılmış. Tecavüz olmadığı söyleniyor.

Adamın Facebook profiline baktım, çocuğu ve kızı tanıyanlar bu adam hakkında çok farklı ithamlarda bulunmuş. Herkes adli tıp sonuçlarını bekliyor. ithamlar doğruysa eğer adam tam bir bok çukuru.
bir baba olarak babalığı ona yakıştıramamıştır.
Serbest kalmalı ve iddiası doğrulandığında da 1 altın madalya, 1 kupa ve 3 plaket ile ödüllendirilmelidir.
Kendisi de 15 yaşında Suriyeli bir kızı kaçırmaya kalkışmış.
Yani bir Akabe kadar tuhaf babadır. Ben yapayım normal, bana yapılırsa anormal. Yok efendim neymiş bu baba ceza almasınmış. Yasalar çiğnene çiğnene çürüyen sakız gibi oldu zaten. Kimin umurunda.
işte tipik internet alemi. bir kaç gün önce kahraman ilan edilen zat, bir kaç gün sonra yerin dibine sokulmuştur.

affedilmesi için ciddi ciddi dilekçe filan toplanıyordu bu zat için.

http://www.milliyet.com.t...m&utm_content=2513265