bugün

herkesin övgüyle bahsetmesine şaşırıp bendeki milyonda bir heralde düşünmeye başladığım başlık. somurtkan ve cadıya benzeyen suratı 7/24 maruz kalmak zorunda olmamdan ötürü psikolojimin katilidir. huysuz mu huysuz sürekli nefret söylemleriyle enerjimi emen bir canavardır kendisi. insanların olumlu yorumlarını görünce onlar adına seviniyorum allah bunun gibisini düşmana vermesin.
Bir abla olarak sahip olduğum en güzel şeylerden biri. Canım kız kardeşim, ergenliği atlatınca yine yakınlaşacağımızı umuyorum. Kabul et önceki kadar tatlı değilsin, hatta çoğu zaman can sıkıcısın. Senin için de zor, biliyorum. Yeni karşılaştığın durumlarla baş etmek, içinden fışkıran duyguları tanımak anlamlandırmak... Bu yüzden bir kenarda durup seni izliyorum, sen de çok iyi biliyorsun ki yardıma ihtiyacın olduğunda her zaman yanındayım.
Umarım ileriki yaşlarında da kendini bu kadar yıpratıp yormassın. En büyük endişem bu. Umarım hayatında neşe hakim olur.
Bir de inşallah benim yaptığım hataları da affeder unutursun. Bir de gün geçtikçe beni çok daha iyi anladığını fark ediyorum. Birbirimizden çok farklı olmamıza rağmen birbirimizi anlıyor, öyle kabul ediyoruz. Boylece ileride iyi bir dost olabilecegimizi düşünüp heyecanlanıyorum.
Bunları sana hitaben yazıyorum. Çünkü biliyorum ki telefonumu karıştırıyorsun ve her şeyi inceliyorsun. Can sıkıcı derken bunun gibi şeyleri kasdetmiştim. Neyse bebeğim seni seviyorum ve bazen seni özlüyorum. Arada beni yalnız dünyanı ziyaret etmeme izin verdiğin için teşekkür ederim. Daha sık davet etmen dileğiyle...
Sanırım bu dünyanın en güzel hislerinden biri. Eğer sizde benim gibi ablaysaniz dadindan yinmez. Hem sürekli kavga çıkarmayı hem en iyi arkadaş olmayı nasıl beceriyoruz o da ayrı bi çelişki. Birbirinden çok farklı karakterlerde ve tipte olmamıza rağmen resmen ruh ikizim. Bunları okusa kesin simarir o yüzden bu kadar yeter sözlük.
hayattaki en harika şeylerden biridir kız kardeş. hele tek kardeşiniz oysa. bazen beni öyle ilgiye boğuyor ki zor nefes alabiliyorum.

edit:imlâ
Sırdaşınız, yoldaşınız, arkadaşınız, destekçiniz, hayatınızı anlamlandıran, yeri gelince küçük anneniz olan candır, canandır.
Hatta bazen, " allah'ım, kime ne iyilik ettim de, bu minnoşu bana hediye ettin?" diye gözlerine bakıp, sevgiyle sarıldığınızdır.
Lütuftur! Ömrümü, seve seve feda edeceğimdir!
sevgilin olur bazen.

(bkz: kız kardeş ile sevgili olmak)
Belki bir abla isterdim, evdeki en büyük erkek olmak sıkıcı.
tokatlamalık yaratıklar. bir şeye ya da birine kızdığınızda sinirinizi bunlardan güzelce çıkarabilirsiniz.
Bir keresinde bana annemin sevdigi gibi kahvalti hazirlamisti. Ama ben nefret ediyordum kahvaltidan. Cok da kucuktu daha 10 yasinda falan. "Ben annen miyim?" Diye bagirmistim, annemi cok ozlemistim. Gozleri dolmustu "biraz annemsin." Demisti. Cok aglamistim.
Keşke hiç olmasaydı dediğim kişi. Bu devirde kız bacının olması zordur.
Gelecekte enişte denilen kişiye verecek olan şahıs. Evet.
hayatini ablaya, abiye şirinlik yapma çalışarak hayatını kazanmayı hayat felsefesi edinmiş, kredi kartı kabusu, aşk acısı çektiğinde mesaj üstüne mesaj atan, dünyanızın tadı tuzu olan, size sınırsızca şımar sa da bir şekilde nazını çektiğiniz bir melek şeytan karışımı minik canlılardır.
kavgamız boldur ama seviyorum cadalozu.

keşke bi ablamız olaydı.
görsel
Sevgi yığınıdır. Akla düştüğünde gece sohbetleri özlenir.
Sahip olmadığım yaratık.
anne vekili. anne yokluğunda ise anne.
Hep bir ablam olsaydı bunları yaşamazdım dedirtendir..
bende bunun erkek olanı var. tabi cinsiyet aynı olunca kardeşten öte arkadaş gibi oluyorsunuz.

küçükken oyun arkadaşı, büyüyünce dert ortağı, dost.

ama hayatta en çok merak ettiğim duygudur kız kardeşe sahip olmanın nasıl bir duygu olduğu.
yalnız kalması sakıncalı olan kardeştir. ayrıca aile içinde sakıncalı babanız kafasına sıkabilir.
görsel
Arım balım peteğim, gülüm dalım çiçeğim tadında insandır.

istisnaları olsa da, sırdaş, yoldaş, arkadaş, her şeyiniz olabilecek duyguda ve sevgidedirler.

En büyük talihimdir.
Hayatımın anlamıdır.
ömrümü, kanımı, canımı, hiç düşúnmeden verebileceğimdir.
iyi ki vardır, iyi ki benim minnoşumdur.
Çok çok özlediğim, benden uzak olan bal kardeş can kardeştir. Siz onun 2. Annesi oluverirsiniz. Oda sizin sır ortağınız. Arada bir saç saça girilsede hep sevilir özlenir.
hiç olmadı ki...
olmayan şeyler hep kıymetlidir ya, ondan mıdır nedir bilmem.
iyi ki yok dediğimdir. Kız kardeşim gibi sevdiğim birkaç insan var hayatımda. Onlar yetiyor. Onun dışında kocamı kızımdan kıskanacak manyaklıkta bir insanım, mesela abim öteki kız kardeşime biraz fazla sevgi gösterse içime otururdu eminim.
Bu yüzden iyi ki yok, hem ona hem bana yazık olurdu.