bir meta olan ve adına namus denen bakirelik zarının olması yada olmaması üzerine kurulmuş ötekileştirme mekanizması.
(bkz: attractiveness)
beyin ile bacak arası arasındaki fark kadardır. anlayan anlar azizim kendimi yormayacağım.

ek:arası eklendi.|^|
herhangi bir cinsel anlamı yoktur. geçmişinde bir sürü cinsel ilişkiye girmiş üniversite öğrencisi 20 yaşındaki kıza kız deriz. 35 yaşına gelmiş, hiç evlenmemiş ve eline erkek eli değmemiş kadına da kadın deriz. bu kadar basit. ayrıca bu ayrım sadece türkçe, türk kültüründe yoktur. bütün dillerde vardır.

(bkz: girl)
(bkz: woman)
cins olarak aynı uzuvları taşıyan, derinlere indikçe, çok ufak olan bir farkdır.

mademoiselle
madam
biri artı biri eksi kutpudur.
kaba bir hesapla 22 yaşa kadar "genç kız"lık, 22den sonra da "genç kadın"lık söz konusu olur. 19 yaşında evli birine "kızcağız" yerine ısrarla "kadıncağız" demek ne kadar komikse, 55 yaşında ama henüz evlenmemiş birinden "kız" diye bahsetmek de o kadar komiktir. çünkü "kız" gençliği, "kadın" ise olgunluk dönemini temsil eder. aralarındaki fark sadece yaş bazındadır.

17 haziran 2009 tarihli esra erol'la izdivaç programında 44 yaşında ama hiç evlenmemiş bir kadın* ve bir kısım seyirci esra erol'un "kadın" demesine pek bir bozuldu. kendisi de evlenmek için oraya gelmiş 27-28 yaşlarında bir adam* ise eline mikrofonu alıp görüş bildirmeden önce "bu kız, ben kendisine kız diyeceğim, kız çünkü" dedi ve kadın da ona defalarca teşekkür etti. garibim esra erol da başlarda bu yaş mevzusunu izah etmeye çalıştıysa da, bu sığ beyinlerle uğraşamayacağını anlayıp iç çekerek konuyu geçiştirdi.

kendi adıma, olayı yaşla ilgili değil zarla ilgili görenlere allah'tan akıl fikir diliyorum. nus ile uslanmayanlar ise, 55 yaşında hiç evlenmemiş kadınlara* kız demeye devam edebilirler.
kadın: çocuk doğurmuş.
kız : çocuk doğurmamıştır.
olması gereken mantık budur.
farklı değildirler her ikiside dişidir. kız kadın olmaya aday dişidir.
erkeğin karşılaştırılma korkusudur.
(bkz: hymen)
biri daha çok nazlıdır.*
biri açılmış uludağ gazozudur, diğeri açılmamış.
biri hala çaçarondur hercaidir, biri olgunlaşmıştır.
biri heyecanlıdır görmemiştir tecrubelerden korkar,
diğeri tecribelerin insanıdır.
evlenilmek istenen dişi kişiye "kadınım olur musun?" denir. evlatlık edilmek istenen dişi kişiye ise "kızım olur musun?" denir.
kız ile kadın arasındaki 7 fark
1.bedenen olmasada ruhen ebedi bakire olması
2.vajina genişligi(partnere göre degişebilir)
3.zar (dikilebilir)
4.pişmanlık (haydar dümen)
5.pisikoljik tranvalar (tecavüz)
6.çikipuki
7.gizem
bazılarına göre sadece bir zardır ki tiksiniyorum. çok çirkin şekillerde dile getiriliyor bu üstelik. özellikle "her önüne gelen erkekle yatan kız" diyorum, "korumasıyla sevişen kız" diyorum ama ısrarla "kız değil o kadın kadın" diyorlar. bu kadar mı basit ulan? bir zar mı belirliyor bunu şimdi?

kızla kadın arasındaki fark olgunluktur efenim. vajinanın türlü halleri değil.
kız: bakar.
kadın: baktırır.
aralarındaki tek fark birinin zarı yırtık diğerinin değil.
biri patlak balon gibidir diğeri ise şişmemiş balon gibi.
kız: emilir.
kadın: yenilir.
kız: ellenir.
kadın: elletir.
kız: şimarıktır.
kadın: seni şimartır.
kız: kıskanır.
kadın: seni kıskandırır.
kız: sevilir.
kadın: sikilir. oha lan sonuncusu çok sert oldu, ama ama sı var. durun vurmayın.
Çakılan amlı kişiye kadın, çakılmayan amlı kişiye kız denir.
(bkz: seks)
kız çocuk anlamında, kadın yetişkin anlamında.