Erkek olsun kız olsun omzuma alıp piknikte uçtu uçtu yapmazsam ve yanımda da hanımın karpuz kesmesi olmazsa eksik kalırım. işte iyi aile tablosu budur.
çok güzel bir duygu olsa gerek..
hakikaten kız çocukları erkek cocuklarindan daha sevimli oluyor aynı zamanda babaya daha bağlı oluyor..
Kız babası olmak, erkeklere verilen bir şans bence. Düşünsenize yıllardır "kadınları anlayamıyorum." diyorlar ve işte artık onları anlayabilecekleri bir şans. Doğumundan başlayarak bir kadının nasıl yetiştiğini görüyorsunuz. Bebeklikten itibaren olaylara nasıl yaklaştığını, sorunları nasıl çözdüğünü, nasıl fikirler ürettiğini vs. görüyorsunuz. Kız babası olunca kadınlara daha anlayışlı yaklaşmayı öğreniyorsunuz. Bunu birkaç kişiyi görerek tecrübe edindim.
Ayrıca kızların ilk aşkı babalarıdır derler. Bu söze kesinlikle katılıyorum. Ama baba iyi bir babaysa... Aksi takdirde ilk nefret ettiği erkek de olabilir ve nefret ederse çocuk bunu diğer erkeklere genelleyebilir. ilk aşk olmaya çalışın...
Bir 2000 li olarak, kız çocuğu dünyaya getirmek istemezdim. Çünkü benim gibi insanlar, reşit olan kızları direkt olarak bozmaktadır.
bir insanın kız çocukları hakkında kötü konuşmasının tek bir nedeni vardır; kendi analarının geçmişi!...
en büyük hayalim..
görsel
+ah neredeee? vah nerede?
Baba o yakışmamış, renklere bakar mısın uymuş mu hiç, bence saçını şöyle yapmalısın vs. Her gün bunlar gibi onlarca şeye karışıyorlar. Ulan anneleri bu kadar karışmadı 17 yıllık evliliğimizde.
Kız annesi olmayı isteyebilirdim.
görsel
Şöyle bir aktivite yapmak isterdim prensesle.
Tek hayalim, isteğim ve maksadımdır.
kız babası olmak kadar basit bir şeydir. baba olmak yani. baba olmak.
baba olmak ekstra çaba gerektiren bir hadise değildir.
allah başka dert vermesin zor iş, şimdiki kızların neler yaptıgını hepimiz biliyoruz.
düşünsenize 20 sene prensesim diye saçlarını tarıyorsun sonra biri gelip.. düşman başına.
görsel
Bu devirde çok zor. Kendi başına bırakırsan internete meme fotosu atıyorlar.
çok zordur çok.
(bkz: kızım olduğunda üzüntüden 6 ay eve gitmedim)
Salak salak şeyler üzerinde durmayın. O bakış kızıyla daha az vakit geçirmek zorunda kalacağını ve hayatlarının birbirinden ayrıldığını anlayan bir babanın bakışı. iflah olmaz bu insanlar gerçekten.
Isırmaya kıyamamaktır. Sadece opersin, saçlarını tararsin. Beyaz tenlim benim.
Beyinsiz bir sikiğin babası olmaktan iyidir.

Kız çocuk mutluluktur, beyinsiz sikik bir evlat ise sözlük trollüğü gibi boş işlerle uğraşır.
Hayallerim içinde ilk sırada bulunmakta.. allah nasip eder inşallah.
En büyük ve belki tek isteğimdir. Bütün varlığım ve varlığımın olanaklarını üzerine yatırırdım. Umarım bunu yaşamadan ölmem.
Kız çocuğu babası olmak istemek...

Şu hayatta aile kuracak pozisyona geldikten sonraki en güzel hedef seveceğin bir hanımla birlikte olmak ve ondan bir kız evlat sahibi olmaktır benim düşünceme göre.

ileride oğlum olsun gibi bir takıntım veya isteğim hiç yoktur. Hep kızım olsun isterim. Ben bir erkeğim nihayetinde ve benim kanımdan canımdan bir kız. Bunu demeyimlemek çok değişik olur şüphesiz.

Bir çok tarafıyla annesine benzemesini isterim tabiki. Onun minyatür bir hali gibi olmalı.

Yani aileyi aile yapan kadındır, kız çocuğudur bence. Erkek çocuğu olmasa da bir eksikliğini hissetmem herhalde ama ileride evlenip de kızım olmazsa bu beni çok üzer.

Düşünsenize üç çocuğunuz var üçü de erkek. Nasıl korkunç, nasıl bir felaket.

Ama üç kızım olsa da bir problem teşkil etmez benim için.

Hem onların babalariyla olan arkadaşlıkları daha bir güzel olmuyor mu allah aşkına?
Dünyadaki en büyük utanç kaynaklarından biridir.

Derhal o çocuğu çöpün kenarına bırakıp kaçınız ve erkek olana kadar tombalaya devam ediniz.
daha güzel konuşmak, daha kibar olmak ve de seviyeli espriler yapmak mecburiyetini daha sonra da alışkanlığını getirir. empati de şart.
sanırım böyle olmaktır.

mükafatı da kızın cilveleri ve sevecenliği.
hayalim.