bugün

46-xx kromozomuna sahip arkadaştır.* *
kızlar için kız arkadaş: dost, sırdaş.
erkekler için kız arkadaş: sevgili, dost.
(bkz: her eve lazım)
Sahteler
kız arkadas sinirlidir ve şu diyalogla iyice çığırından çıkar.
+ya ne rahat adamsın,arayıp sormuyosun;dünya yansa sen sigaranı yakarsın.
-yok be yanılıyosun.
+neden?
-ben sigarayı bıraktım hayatım. *
bayan arkadas, dost, ilk akla gelen cagrisimiyla "sevgili".
hymen sahibi arkadaş
her iyi ve kötüsüyle güzel olmayı başarabilen, dedikodu tadında olan-olmayan tüm muhabbetleri **, sıcaklığı, içtenliği, kendine has'lığı ve en çok da varlığı özlenen arkadaştır.. **
ne onsuz ne de onla olan kişidir.
kredi kartının virusu; kalbinin ilacı...
erkeğine karşı sorumlu olduğunu bilen birisi.
erkeklerin kimisine göre arkadas olan kişinin cinsiyetidir , kimisine göre ise sevgili demektir kızlar icin ise gayet acıktır arkadastır hemcinstir.
varlığı bir dert, yokluğu yara olandır.
çiçeğim, böceğim, bitanem, cicim, papatyam gibi çoğunlukla yalan laflara kanan, insan kavramından erkekle farklı olgulara sahip canlı.
kanka, bacı, abla, en iyi dost, sırdaş vb. gibi sıfatlar yükleyerek ona olan aşkını gizlemeye çalışan erkeğin yakınındaki bayan.
izmirli bir arkadaş şu cümleyi kurardı:"dünya ahiret bacımsın gün olur ihtiyacımsın."
kız kısmısının erkek arkadaşı olmaz denesi bir durumdur.;)
erkekler için genellikle sevgilidir çünkü genellikle bir kızla bir erkekle oldukarı gibi arkadaş olamazlar.
yokluğu insanın yarasını deler geçer.
(bkz: kız arkadaşa yapılacak sürprizler)
sevgili de olsa dost da olsa insana acı çektirirler.
(bkz: dengesiz kızlar)
erkekseniz ve ona aşık değilseniz gayet mutlu anılar geçirdiğiniz arkadaştır.

edit: sadece arkadaştan bahsediyorum. sevgili manasında kız arkadaştan değil.
ovaryuma sahip arkadaş.
bir takım dingillerinde sahip oldukları için kendilerini bir bok zannettikleri insan dişileri. bunlar kendileri dışındakileri abazan gibi iğreti bir terimle yaftalarlar.
Harbi olanına sahip bir kız da olsan erkek de olsan sırtın yere gelmez işte.
(bkz: kiz arkadas)
harbileri çok az olmakla birlikte değişilmezdir. zira samimi bir kadın, samimi bir erkekten daha fazla cömert olabilir.fakat çok kasmamalı, aramaya inanmamalıdır. çoğunlukla samimi arkadaşlar erkekten seçilmelidir yoksa siz ne kadar samimi olsanız da gerisi hüsrandır.
ruhun gıdasıdır ama en güzel yanı kankalarınla buluştuğunda her muhabbetin içinde olması ve ayarlamak için yaptığın piçliklerin ilerde güzel anılar olarak hatırlanması.