bugün

bayilirim.hatta hobimdir.
ama artik eski gucum kalmadi yastan oturu eskisi kadar verimli degilim.
" ben sevdiğime yetmiyorum duygusu " işin kötü yanı ise " bana yok içine bok " yaklaşımı ile kendine, sevdiğine dostlarına dünya'yı dar etmek.

örnek ; bacım bir gece sabah uyanıp kocasının boğazını sıkmaya başlar ;
- söyle lan kim bu sarışın avrat. rüyasında kocasını aynı iş yerinde çalışan sarışın kadın ile birlikteyken görmüştür.
ertesi gün kocasının işyerine gidip sarışın kadınla saç saça baş başa kavga eder. kadıncağız şaşırmıştır ama bacım bağıra bağıra kadının ne orospuluğunu bırakmıştır ne de bilmemneliğini.
sonra kadının kocası bacımı öldürmek için yola çıkar. hikaye uzun.
netice ; zavallı eniştem 46 yaşında kalp krizinden gitti. huzur içinde yatıyor !
bir delinin yüzünden.
Bende olmadığını düşündüğüm duygu. birini kıskanmam gereken durumlarda kıskanmak yerine o kişiden soğuyorum. En sevdiğim kişiyi paylaşmak zorunda kalırsam ve istemiyorsam bunu, beni böyle bir vaziyete soktuğu için soğuyorum o kişiden. Öbür türlü de daha kıskanabileceğim biri olmadı. Öyle üst biri yok daha.
bir kişilik eksikliği belirtisidir. seven adam kıskanmaz. evet.
- şimdi de bizi takip etmeye mi başladın?
+ ben zaten buradaydım. siz geç kaldınız. güzel vakit geçiriyordun herhalde, ayrılmak zor oldu.
+evet süper eğlendik. bir itirazın mı var
- evine de geldi mi? bu koltukta mı oturdunuz? bu tvyi mi izlediniz? bahçede mi oturdunuz?
+ sana ne? istediğimle, istediğim yerde takılırım. senin bir oğlun ve karın var git onlarla ilgilen.
- kırıp döktüğün, dağıtıp parçaladığın yetmedi de şimdi evime mi geldi sıra?
+ aynnen öyle!
- çık git bu evden. ya, istemiyorum seni hayatımda. kabus gibi çöktün üstüme. git, ben de mutlu olayım.
+ bensiz mutlu olamazsın, bensiz mutlu olmana izin vermiyorum.
- çık git şurdan.
+ ayşegül, bak beni delirtme.
- sen zaten delisin, beni de delirttin sonunda.
+ senin o herifle el ele göz göze olmaya ne işin var?
- senin her fırsatta begüme koşmaya beklerken iyi ama.
- ya ne begümü ? yemişim begümünü. ne koşacam ben begüme?
+ sen gitsene, git begümle evleniyor musun ne ? Git ya.
- sende mete ile mutlu yarınlara koş. tamamı oldu mu?
+ mis gibi oldu.
- hiçte olmadı ayşegül. bende beni sevdiğini sanıyorum salak gibi.
+sen sevgiden mi bahsediyorsun? bu dünyada sevgiden bahsedecek en son insan sensin. parmagında oynattın be hepimizi. utanmadan gelip bir de sevgiden mi bahsediyorsun? anla artık ya, biz ayrıldık
- biz ayrılmadık, sen bizi terk ettin.
+ haksız mıydım? şu elini vicdanına koyda söyle. haksız mıydım?
- ayşegül bunu bize neden yapıyorsun? tamam ben haksızım. tamam ama senin gidip o herifin kollarına mı atılman lazım? ya bi insan bir üzülür, bir acı çeker be.
+ çekmedim mi? ben aylarca uykularımdan ağlayarak uyandım. ellerim titredi, gözlerim şişti. kalbim kanadı. ben acı çekmedim mi sanıyorsun? biz birbirimiz için yaratılmamışısz.
- tamam ayşegül, sende haklısın. kaderimiz terk edilmek üzere kurulu bizim.
+ sevdiklerini kaybetmek konusunda, en az bende senin kadar tecrübeliyim. için rahat olsun.
-tamam beni sevme, sevme beni tamam ama başkasını da sevme. nefret mi edeceksin? benden et. ben senin nefretine de, öfkene de razıyım. ben senden gelecek her şeye razıyım. yeter ki başkasını sevme.
+ git
-ayşegül şimdi bu kapıdan çıkacağım ve bir daha asla gelmeyeceğim. tamam?
+ sakın gelme.
Uzun uzun saçmalatır da neticesinde yine o kişi tarafından siklenilmeyen olursunuz.

Ya bu duyguyu ehlileştireceksiniz veyahut siklenmemeye karşı koruma alacaksınız.

Ed: nick-entry altında, başlıklarında nöbet tutturur. Kudur.

Yazık lan.
özfarkındalığı düşük olan bireylerin, içine düştüğü, dünyanın en gereksiz hissidir. kıskanç olmayın kendinizle barışık olun ve kıskanacağınıza ona sahip olmak için uğraşın.
insan�yer bitirir kendine saygısı olan insan kimseye kıskansa bile belli etmez.
Seven kişi sevdiğinin başkasını sevmesinden korkabilir. Bu çok normal değil midir? Zaten sevilen kişi de gerçekten seviyorsa sevgisini başkasıyla paylaşmaz. Fazla sevgiden kaynaklı olan bir durum diye nitelendirmek gerekiyor. Tabii kıskançlığın çeşitli nedenleri de var.
besini eksik kalmış bir sevdada oluşan bir durumdur.
Hemcinsler arası tezahürü şu şekildedir;

Fit,diri vücutlu kadın: kezo,varoş aptaldır.

Kaslı,yakışıklı erkek: beynini geliştirsin.

Çünkü tanrı onları hem çirkinliğe hem aptallığa mahkum ediyorsa diğerlerinin de bir şeyini eksiltmeli. Çünkü sadece adil bir tanrıya tapılır.dı.
Kalbi hızlı hızlı ama üzgün attıran duygu. Geçen gün çok kıskanmıştım kalbim bi değişik attı ya kalpkrizine benziyo ama değil. Bi de utanmıştım, kıskandığım kişi ben değilim diye. kendimi pis kokulu hissettiğimden utanmıştım başkaları çok güsel kokuyo çünkü bazenleri.
ilişkiye bir zehir gibi zerk olunan belli bir noktasından sonrası ölümcül sonuçlar barındıran hastalıklı duygu.
Kıskanç değilim zorla kıskandırıyorlar. Anlamıyorum kıskanç mı olmam gerekiyor?
çok minik bir dozda tatlı gelen bir karşı taraf hareketi.
ama özellikle belirteyim çok minik sevimli bir dozda.
Azı karar çoğu zarar.
bugün bunu hissettim. genel olarak huyum değildir, garipsedim. başta içkili olmama ve dönemsel sorunlarıma bağladım. ancak düşününce şunun farkına vardım, insan asıl olarak sahip olmak isteyip de gerçekten sahip olduğuna emin olamayınca bu duyguyu en ateşli şekilde yaşıyor.
o benim olsun isterken, benimle olmasına rağmen benim olmadığını bilmemek, bilememek zor bir şey. "benim" deyince biraz metalaştırmış gibi bir algı olabilir, olmasın. "benim" derken bir eşya gibi değil ama, benim bir parçam gibi olmasından, bunu bilmekten bahsediyorum.
dediğim gibi, içki falan... daha fazla uzatırsam konuyu dapıtıp düşüncelerimde kaybolacağım. umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi.
en ağır abiyi bile itin götüne sokabilecek iğrenç bir illettir. dozunda kıskanç olabilmeyi bilmekte yatıyor belkide mutluluk.
insanın doğasında olan duygu.

Aşırıya kaçtığında karşısında selamlaşacak insan bulamamakla sonuçlanabilir.

Her şeyin bir ölçüsü vardır.
Almanların meşhur yeteneği.
Büyük çaplı kıskanınca vazgeçiyorum.. Mesela başka birisi girerse araya, arkadaş, eş dost artık her ne ise, etkisi kıskançlıkla pekişen sevgi olmuyor, doğrudan bir tür vazgeçiş oluyor.. Sorun hakikaten bende ama elden bir şey gelmiyor.. Belki bir insandan bu kadar çabuk vazgeçilmez, ancak herkesin kişiliği farklı, herkesin dayanabileceği kıskançlık ölçüsü bir diğerinden başka.. O kıskançlığı yaratacak davranışları olmasa bu denli büyük tepkiler gelmez ortaya..
Kıskançlıkla başlayan paranoya ve huzursuzluklarımla yaşamaktansa, sevdiğim insanın gözümde git gide alçalmasındansa, sevdiğim insanı kaybetmeyi göze alırım..
Kıskanmak ve kıskandırmak korkusuyla elinizi kolunuzu bağlayıp tedirginlik taşımayın üzerinizde, ama biraz da davranışlarınıza dikkat edin.. Hiçbir şey sebepsiz değildir, vazgeçişler de..
teoman' a göre '' bir zayıflık anında '' gelmektedir.
süğürlü ve histerik kadinlara bayilirim.

zaten kadin dedigin de kiskanc olmali kodu mu oturtmalidir.
Her güzel başlayan ilişkinin başına bela olan Kuran'da günah olduğu söylenen kötü şey.
Hayatımda tatmak istediğim en son hissiyat. Çok boktan. Böyle iliklerine kadar hisseder mi bir insan kıskançlığı? Evet hissediyorum. Nefret kusuyorum kendime