bugün

iki uçlu bıçağa benzemektedir. hisseden de hissettiği de etkilenir, uzak düşer.
Aralarından su sızmaz denilen kimi iyi dostlarda bile bulunan oldukça kötü bir insan doğası zehridir kesinlikle şüphesiz.. Siz iyi şeyler yaparsınız ve başarılı olursunuz oysa sizinle beraber sevineceğini düşündüğünüz yakın dostunuz içten içe sizi, başarılarınızı ve mutluluğunuzu kıskanır ve sizden nefret eder ama bunu size belli etmez. Sizin adınıza sevindiğini söyler ama bir kere o kendisinde var olmayan ve sizde de olmamasını istediği şeylerin aşağılık kompleksini yaşar.. Aynı en yakın hayat arkadaşı Joe Orton'ı kendisinin elde edemediği başarıları yüzünden çekiç ile öldüren Kenneth Halliwell gibi..
görsel
Aşağılık kompleksidir. Yani aşağılık, değersiz hissetmektir aslında. Bunun farkında olmayan kişiler kıskançlığı ile karşı tarafa zarar verirler. Her zaman kötü değildir. Bazen mantığa bile ulaşmanızı sağlayabilir kıskançlık.
Kendisinden çok daha iyi olanını çekememektir
Bunun en iyi örneği:
Patrick Bateman'ın sırf kendisinden daha güzel bir kartviziti var diye Paul Allen'ı baltayla öldürmesi.
insanın sadece kendine zarar verdiği ve yenmesi gereken zayıflık biçimi.
bir zayıflık anında gerçekleşen zayıflık göstergesidir. ruhum kıskançlıkla öfkeyi kabarttığında kendisini görmezden gelmeye çalışıyorum. büyümek zorundayım.
En nefret ettiğim davranışlardan sadece biri.
'' adamlar uefa şampiyonu oldu, biz olamadık be '' cümlesinde hissedilebilecek duygu durumu.
insanlığın şanındandır. Kıskançlık insana özgü insani bir duygudur.
iyi mi kötü mü anlamadım ben bu duyguyu ya.

bende fazlasıyla mevcut olan bir sey. bence kötü denilebilir.
Gurur kıskançlık ve hırs insanların kalplerini ateşleyen üç ateştir. Dante Alighieri
ben kıskanç değilim diyeni de samimi bulmuyorum.küçükken annemi aşırı kıskanırdım.
sadece insanlara özgü de değil.
benim kedim de histerik kıskanç bir hayvan.
çok seviyorum hobimdir.
arada bir kriz şeklinde geliyor geçince sakinleşiyoruz.
yoksa pamuk yumağı gibi adamım.
icgudusel oldugunu dusunuyorum.
bir ara yazmistim.
kucuk cocuklarin annesini kiskanmasi
konusmayi bilmeyen bir cocukta ozguven aramayiz.annesini babasi dahil baska cocuklardan da kiskanir.

ozguvensizlikle alakasiz ben kiskanc degilim diyeni de samimi bulmuyorum.
kiskancligi cok severim cok vahsi hissettirir.
ilkel ve evrilmemis bir duygu.

neyi kiskanacagim belli olmaz.ben bile sasiririm.
Dünya üzerindeki en yakıcı ve kontrolü en zor duygu.
ışıldayan, parıldayan, farklı ve özel görünenlere karşı beslenen yıkıcı bir duygudur.
ışıldayan, parıldayan, farklı ve özel görünenlere karşı beslenen yıkıcı bir duygudur.
sende olmadığı için kıskanırsın.
muzdarip olduğum hede.

mutlu insanlara tahammül edemiyorum.
Seneler önce eski sevgilimle birlikteyiz.
Ben kıskanıyorum. Bir kızın elbet erkek arkadaşı olacak şu bu ama en yakın arkadaşı neden erkek olur, biraz mesafe kıskanıyorum. Şimdi olsa yine kıskanırım.

Neyse. Benim ne kıskanç ilan edilmek, ne sorunlu, ne takıntılı her şey ilan edildim kendisi tarafından.

Sonra bir gün bir kız iki erkek arkadaş grubumuz var. Bir fotoğraf çekip attık.
Neymiş vay efendim bacaklarımız temas ediyormuş, bu ne biçim yakınlıkmış.

Yalnız değiliz, fotoğraf sosyal medyada paylaşılmış abartılacak bir yanı yok.

O günden sonra kızın adını duymaya tahammül edemez oldu.
Hatta kız hasta oldu o kızın iyiliğini istemek içimden gelmiyor bile dedi.

Sonra kıskanç, sorunlu yine ben oldum tabi.
Aklıma gelir gülme krizine girerim her seferinde.
gereksiz duygu.
Bir çok belirtisi vardır.
Diyelim ki, x şahısı sizin arkadaşınız.
Y şahısı da sizin arkadaşınız.
Bir ortam oluştu sizde, x ile y şahıslarını tanıştırdınız.
X veya y den hangisi sizi kötülemeye, diğerinin yanında safa durmaya çalışıyorsa bilin ki sizi kıskanıyor.

Bir tespit.
Fazlasında karşınızdakine değil kendinize zarar veriyorsunuz bu yüzden karşınızdaki kişiye asla layık olamıyor veya onun konumuna gelemiyorsunuz (kıskançlığın nedenine göre sonuç değisir.) öğrenin şunu artık bir zahmet. Kıskançlık yapmayın insanın asabını bozmayın!
Küçük bir kıvılcımla baslar tüm vücudu ele geçirir bu duygu. Fazlası tehlikelidir. Hiç yokluğu da kötü. Yani insan sevdiğini kıskanır yahu domuz musunuz?
dozunda değilse ağır özgüvensizlik belirtisidir.
güncel Önemli Başlıklar