bugün

fazlası zararlı azı yararlı olan içki.
gerçekten de kalbi korur.Şarap fenolleri özellikle , kalbin korunmasında etkilidir. resveratrol adlı antioksidan içerir ,üzüm bağlarına dadanan botrytis adlı mantarı yok etmek için salgılanan bu madde insanlar için de koruyucu etki yapar.yalnız belirli bir yaştan sonra tansiyonu arttırması gibi bir risk olduğundan , dikkatli tüketilmelidir.
her görüşte akla vişne suyunu getiren içki.
Rengi pembeden koyu bordoya kadar farklı tonlarda değişiklik gösteren şaraptır. Hristiyanlar için olduğu kadar aklı ve duyguları fazla çalışan herkes için de kutsaldır bu içki. Rakı bira votka viski vs... ne içilirse içilsin, kırmızı şaraptan alınan ilk yudum gene onsuz yaşamanın bir hata olduğunu ispatlar yazara. 3 liralık olanından 300 liralık olanına kadar tek geçilir. Tüm içkiler bir yana kırmızı şarap bir yanadır, öyle olmalıdır.
(bkz: Zevkler ve renkler tartışılır)
(bkz: Aklın yolu birdir)
diğer şaraplara göre daha sıcak tüketilen bu nedenle sunulurken buz kovasına gerek duyulmayan şarap çeşidi.
migren atagini tetikleyen alkollu icki.
kırmızı şarap bir sanat eseridir, onu üretenler ise birer sanatçı...
her gece eve gelindiginde sanki isin tum yorgunlugunu almak icin bir gece once acilip konuldugu genis agizli karafta sizi bekler gibi misss kokulu ( ki buna aslinda sarabin rayiha'si denir ) ortami yaratmistir bile... alkolü rakı kadar yuksek olmasa da muhabbet esliğinde içildiğinde rakıdan daha da sarhoş edici özellik gösterdiği fazlasıyla mevcuttur. kıyaslanacak baska bir rakibi olmayan içecektir. içki denmesi dogru olmayan keyif içecegidir.. kafa bulmak için diil felsefe için içilmelidir.. lakin kafa bulmak için içenlerde bas agrısı bulanti agız kurulugu gibi istenmeyen etkiler gösterebilir.. kırmızı şarap deryadır, farklı farklıdır, tadından kokusuna, renginden kafasına, muhabbetinden içimine kadar degişkendir... felsefenin ta kendisidir... cesurdur, cesaretli kişilerin içecegidir..
tadı da güzel duruşu da güzel, fazlaya kaçılırsa mideyi ekşiten fermante alkollü içki..
(bkz: ekşimiş üzüm suyu)
migren ataklarına neden şaraptır ama aynı zamanda kansızlığa iyi geldiği söylenir.
sokaklardaki koca koca sakallı, üstü başı yırtık, berduş şarapçıların yüzündeki solgunlugu her görüşümde, kan yapıcı bir etkisi bulunmadığına inandığım şarap cinsi. saygılar.
köpek öldüren diye tabir edilen dandik şarabın içimini kolaylaştırmak ve hızlı bir şekilde kafa olmak isteniyorsa içine tang atıp içilmesi gereken alkol.
şiir gibi içkidir. her yudumunda buğulu bir imge saklıdır, kokusu sisli gecelere benzer...
Merlot olani da lezzizdir hani.
Fransiz kadinlarinin favorisi, genelde yataga gitmeden önce icilir, en kalitelisi Carmen markasidir, kirmizi sarabi kirmizi bir gecelik ya da kipkirmizi bir g_string tamamlamaktadir.
(bkz: red red wine-bob marley)
aşk mayhoşluğudur.
ülkemizde en güzel ve özeli kavaklıdere selection dır.
ve bir alkol kafayı ancak bu kadar yapabilir şarabın kafası başkadır.
sıcak ve tarçınlı olanı, çikolata eşliğinde on kaplan gücünde mutluluk veren içki.
siradan bir aksam yemegi icin kayra'nin merlot-cabernet sauvignon tercih edilebilir.
bob marley'nin uğruna sahnelerde döktürdüğü, 'red red wine' diye bağırarak fazla yazılacak bir şey bırakmamasına neden olan güzel içki.

(bkz: canım benim)
boğaz ağrısına, bademcik şişmesine, öksürüğe birebir olan içki.. sıcak olması tercih edilir..

denedim, onayladım. içmeye başladıktan sonra bişeyciğim kalmadı. ilaç değil, kimyasal değil, zevk.. pek iyi pek..

(bkz: şarapla tedavi)
jilet gib ince kenarlı bir bardaktan yudum yudum, kanar gibi içilesi, biten şişe üzerine bir yenisi açılası...
pembe kusturur...
+ aşkım ne tatlı kustun pembiş pembiş
- ?^#?