bugün

acil bir işi olan adamdır. diğer türlü zaten adam değildir.
ölme riski taşıyordur.
acelesi yoksa amaçsızdır.
kırmızı ışık araçlara yanıyorsa sorunu olmayan adamdır.
muhtemelen türk insanıdır.
acelesi bile olsa, trafikteki diğer insanların hayatlarını riske atmaya hakkı olmayan adamdır. potansiyel katildir.
Azraile gider yapan adamdır.
tam da güne uygun üstünde kırmızı şarap içerek yorum yapabilinecek entellektüel bir konudur.lakin her kırmızı bir başkasına yeşil değil midir?ve yahut ben yeşilde geçiyor sen bekliyorsan sana kırmızı değil midir?uzar gider fakat ah ulan yılmaz erdoğan'ın yeğeni olsam bundan sexenbeş mısralı şiyir yazardım..
ülkemizde bol bol bulunan adam tipidir.
beni sinir eden insandır. hayır, eskiden ışıkta geçiyorsa da gereksiz atraksiyonlara girmezdi bu adam. şahsen ben ışıkta geçenleri telefonla ihbar edenlerdeni. geçen gün ışıklardayım biz bekliyoruz. adam yanımızdan geçti gitti. lan ben mal mıyım ki bekliyorum?! diye geçirdim içimden, plakasına yöneldim hemen ama bir de baktım ki dörtlüleri yanmakta. aha dedim geriZALı igisiz adamın günadını almışsın! neyse efenim viraj vardı ordan döndü gitti, sonra ışıklar yandı biz geçtik aynı yoldan. bir de ne göreyim araba ilerde ancak dörtlüler yanmıyor! sinirlerim altüst oldu resmen yau! adam türlü oyunlar keşfetmiş resmen. sırf 30 saniye beklememek için. sonra düşündüm demir abi geldi aklıma "alem oyunu olmuş, sokaklar sahte" dediydi de inanmadıydım.

(bkz: bu da öyle bir anımdı)
hayvandır ya da renk körüdür. o anda başkasına yeşil yandığını ve muhtemelen bi trafik kazasına sebep olabileceğini düşünemeyecek kadar beyinsizdir.
o geçtiğin gece lambası değil denesi adamdır. *
intihara teşebbüs etmekte olan beyin yerine beyincik taşıyan adamdır.
(bkz: acele giden ecele gider)
(bkz: adanalı)
bol bol küfür yiyen adamdır.
türktür veya renk körüdür ölüme çok yakındır.
kendisi ile birlikte onlarca kişinin hayatını tehlikeye sokan adamdır.
milletvekilidir.
mobeseye yakalanıp ceza yiyecek adamdır.
Rahmetlide geçerdi efenim.
Ne yaptığını bilmeyen adamdır. Yaptığı şeyin anlamını başına gelenlerden sonra anlayınca bir ömür boyu düşünecek olan adamdır. hepimiz kırmızı ışıkta geçmişizdir. belki sarıdan kırmızıya geçerken belkide direk kırmızıda, bunu yaptık. ne yaptığımızı farkına varmak isteyen adamlar olmalıyız.
Büyük hata yapan bir adamdır.

Herkesinde bildiği üzere kırmızı ışıkta durmak gerek. Yeşil yanması beklemeli ve gerekli. Aksi halde trafik Kuralları ihlal edilir.