bugün

Bedelli çıkmasın diye yapılan bir operasyon olduğu söyleniyor...
Kk işte böyle bir adam.
" cöhöpölönön oğlo oldoğo öçön rohot yaa bön olsom bön dö gödördöm ohh köböp "

iktidar sahiplerinin oğulları gittiğinde tuvalet mi temizleteceklerdi sanıyorlar da eleştiriyorlar? Esas kıyak kime geçilirdi herkes biliyor ama onlarda o taşak yok demek ki.
chp liderinin çocuğu gittiği yerde en üst rütbeye sahip olacaktır. ben olsam ben de koşa koşa giderdim.
babasının gazıyla mı oldu bilmiyorum ama neticede kemal bey'in ve chp'nin hanesine artı puan olarak dönecek olaydır.
umurumda olmayan durumdur.

valla bizim semtten her dönem asker gidiyor. bu k*rt kadar gündem olmadılar.
" terörü bitireceğiz yeter ki evet de " goygoyundan sonra yüzlerce yurttaşımız katledildi.
son onbeş günde terörün katlettiği işçi sayıyısı 17.
ve hala katlediliyor.
güney sınırımız ateş çemberi. abd 40.000 kişilik pkk kara ordusu kuruyor. pyd hariç.

çıktı kerem kılıçdaroğlu, sikmişim bedellinizi dedi ve askere gitti.
götü yiyen çomar da tarikat zikir ayinlerinde götünü ayrı, başını ayrı oynacağına gitsin askerliğini yapsın.

3 milyon genç bedelli bekliyormuş.
ulan şersefsizler bedelli bekleyenler genç de,
şehadet şerbetini içenler " moruk mu ? "
siz ana kuzusunuz da toprağa düşenler ana kuzusu değil mi ?
paranız batsın sefiller.
şu bedelliyi fakir fukara edebiyatına dökmek son derece anlamsızlaştı. şöyle ki artık kredi kullanma denilen zehir ülkenin her yerinde ve rahatlıkla hakkari de bile yaşıyor olsan tc kimlik no nu bir msj atıp 30 000 bin tl ye kadar 3-5 yıllık vade ile kredi çekebiliyorsun. fakir fukara edebiyatının yapılması 2003-2005 yılına kadar türkiye ekonomik programı çerçevesinde(aslında derviş planı sonrasıdır) kredi kullanımı sınırlıydı. dolayısıyla bu edebiyat hala prim yapıyor, açıkçası millet olarak bu tarz çomarlıkları seviyoruz bir 30 sene daha bu devam eder.
gelelim yapmaması olayına, gayet mantıklı bir nedeni var çünkü böyle bir yasa yok. yasa yoksa, zorunlu askerlik yasası aktiftir dolayısıyla sike sike o askerliği yapacaksın.
kılıçdaroğlu son derece dürüst namuslu, aklı selim, sakin bu ülkenin ihtiyacı olan onurlu bir siyasetçidir.
ben bu durumu her vatan evladı (bademler gibi çürük raporu almamıştır) için kim olursa olsun olağan görülmesi tarafındayım, görülmüyorsa zaten sıkıntı büyük, millet olarak.

diğer taraftan bademistler, bu durumu bildiklerinden bedelli askerlik çıkartmayacakları kesinleşmiştir. onlar bu duruma, "gılışdar"ın oğlu asker de biz bu yasayı çıkarırsak siyasi gol yeriz salvolarıyla değerlendirir ve 3 milyon dan fazla bedelli bekleyen gençleri görmezler.

not : idil, ey gidi ey. herkes yapsın isterim başka bir duygu bu. ama annesine bakan, çalışmak zorunda olan, kredi borçları, kardeşler, hasta ana babası olan arkadaşlar var. bu zorunlu haller dışında hayata tutunmak için kariyer yapan, yapmak isteyen şu hayatta bir bok olayım endişesi ile yaşayanlar var. haklılar hepsi. bedelliye karşı değilim. askerlik profesyonel olmalı bu zamanda. çünkü artık kaç askerin olduğu önemli değil önemli olan ne kadar teknoloji kapasiten ve bu kapasiyeti kullanan beyinlerin olduğu !
oğlunun hayatıyla oynayan kişi.
hayır belki kafada bedelli , dövizli gibi projeler vardı. şimdi babası şov yapıcak diye gidecek askere.
madem askerlik yapacakmış bari tam yapsın. hakkari de uzun dönem komando olsun misal? görelim...
verelim gazı belki tutar...
o kadar bedelli askerliği istiyorlardı parti olarak. hem bu yaşa kadar oğlu neden askerlik yapmadı da bedelli askerlik çıkınca oğlunun askere gitmesini istedi? aniden çıkan bu vatan sevgisi hayra alamet değil doğrusu.
yapamıyordur zira şartları tutmuyordur. kılıçdaroğlu zaten oğluma bedelli askerlik yaptırmayacaktım demiş. bu söylem aklıma hemen şu fıkrayı getirdi.

iki arkadaş kendi arasında konuşmaktadır;
-olm hasan iki evin olsa birini bana verir misin ?
-ortağım ayıpsın hemen veririm.
-olm hasan iki araban olsa birini bana verir misin ?
-ortağım ayıpsın, anında birisi senin.
-hasan peki iki tavuğun olsa birisini bana verir misin ?
-ortağım hayatta olmaz, vermem valla.
-hasan kardeşim hasta mısın sen ? iki evin birini verdin, iki arabanın birini verdin, üç kuruşluk tavuğu mu kıskanıyorsun benden ?
-ortağım öyle deme benim iki tane tavuğum var.

hasılı ergene karı boşmak kolay. savurmak bedava nasıl olsa. he la he.
gereksiz bir hamledir. kimse kılıçdaroğlunun oğlu bedelli yapıcak diye günlerce teneke çalıp oynamaz , nasıl tayyip erdoğanı ın oğlu çürük raporu aldı diye tutmadıysa. onurlu ve şerefli olmak için boş yere oğlunun zorluk çekmesine katlanmamalı. başbakan ın oğlu karıdan karıya atlarken çürük değil , askerlik yaparken çürükse sen de kendi oğluna çürük raporu al kemalciğim . başbakanın bile takmadığı durumu sende takma s..et .
Garip karşılanmaması gereken durumdur. Benim çevremde de durumu müsait olup bedelli yapmayacak kişiler var. Demek ki böyle insanlar aramızda.

yıllar öncesine not: ayrıca Erdoğan'ın oğlu sigortalandığında da örnek olmak için sigortalanmıştı zaten.
AK Parti'nin önergesiyle çürük raporu alanlara da bedelli imkanı sağlandı. bu garip önergenin, erdoğan'ın çürük raporu alarak askerlik yapmamış oğlu için verilip verilmediği sorusuna yanıt verilmelidir. öte yanda, kılıçdaroğlu'nun oğlunun bedelliden feragat etmesi, adı üstünde bir feragattir ve takdire şayandır. üstelik başbakan oğlu falan da değil !
herkes oy peşinde gerekirse kendisi bile bu yaştan sonra askere gidecektir siyasilerin bu tür hamlelerini pek ciddiye almayınız. bu ülkenin 36.000.000 kişisi fakir konumunda olduguna göre ve evlatlarıda bedelli yapamayacagına göre ve kemal bey bunu akıl edebilecegine göre tabiki oglunu uzun dönem askerliğe yollayacaktır.
askerlikle vatani hizmetin arasında eşittir sembolü olamayacağını belirterek başlıyorum.

elbet askerliğin zorunlu olması bile saçmalık.
hepimiz asker doğuyoruz ve 30 senedir pkk'yı bitiremiyoruz.
sonra bir de bedelli yapmak hakir görülme sebebi olabiliyor.
bunları kemal bey'de biliyor.

"propagandasını yapıyor" dedik elbette açıklamayı ilk izlerken.
ama bunu dillendirmek için zemin yanlıştı. ,
insanlara kariyer yapmanın 15 ay çim yolmaktan daha hayırlı olacağını anlatmak hakikaten çok çok zor.
bundan ötürüdür ki, kemal efendi'nin oğlunun bedelli yapmamasını meziyet gördük.

o adam bedelli yapsa da bu hakir görmek için yeterli bir sebep değil zaten.
ammaaa bu olayın adı şark kurnazlığıdır.
kemal efendinin bir başka mizahi eseridir.
ve hakir görmek için değil itin götüne sokulmak için dahi yeterli sebeptir bu.

evladının yaşını mı bilmiyor, yoksa kamuoyunu yanıltmaya yönelik beyanat mı verdi?
vicdani reti beklemesindendir.
Zaten yapamayacaktır zira 82 değil 83 doğumludur. Seçmen kağıdında yazmaktaymış. Yani kişisel bir kahramanlık sözkonusu değil. Adam zaten bedelli kapsamına girmiyor.
burak erdoğan gibi 21 korumayla 1 ay askerlik yapmasından iyidir bunu göremeyenlere ne denilebilir ki?
bir tarafta oğlunun askerlik durumundan oy kapmaya çalışan muhalefet lideri, diğer yanda bunu tartışan salaklar. hiç işimizin gücümüzün olmadığının göstergesidir.
bedelli askerlik yapmıyor değil yapamıyor şartları tutmuyor ve bu durumu oy almak için kullanıyorlar.
http://www.internethaber....edelli-yalani-387505h.htm
kendisine gemicik yerine havuzlu villa alıp üzerine 700 tl lik gömlekleri çekince parası kalmadığı için yapamıyordur.

yani umarım öyledir , yoksa "benim oğlum askerlik yaptı seninki yapmadı" şeklinde oğlunun vatani görevi üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışacaksa sadece kendisine bir kere daha güldürmüş olur.

yoksa;

1-en başta aylar önce bedelliyi isteyen kendisi.
2-meclise gelince kabul eden kendisi.
3-son anda yine çark edip "parası olmayan askere gidicek nerede sosyal adalet" diye söylenen kendisi.
4-bedelli bizim projemizdi , başbakan bizden çaldı diyen yine kendisi.

iyi ki varsın kemal , ak parti iktidarı olarak sana minnettarız.
tam bir utanmazlık örneğidir.

halbuki şehit annelerine metanetinizi koruyun diye azar çekip, kendi anasının cenazesinde de hüngür hüngür ağlamalıydı. oğluna gemicik alıp askerlik yapmamasını sağlamalıydı. bazı bakanlar gibi oğlu yumurta işine girmeden önce kdv'yi düşürüp oğlu ithalat yaptıktan sonra kdv'yi geri yükseltmeliydi.

bak şu kemal bey'e ya vallahi ayıp etmiş.
(bkz: pembe tezkere vs yeşil tezkere/#13828899)
Çarkçı kemal lakabını bir kez daha hakettiğini göstermiştir. seçimden önce bedelli askerlik getiren kemal seçimden sonra bedelli bulmuş kıllısını aramaktadır.
siyasi reklam uğruna oğlunu yakmaktadır.