bugün

kemal kılıçdaroğlu'nun 1982 doğumlu olan oğlunun bedelli yapmayacağı ve bunun yerine askere gideceği ile ilgili durumdur. kılıçdaroğlu oğlunun askere gitmesini istiyormuş. sanırım vatan millet duyguları kabardı arkadaşın. belli ki 30 bini fazla buldu. yoksa bu adam değil miydi ak parti'den önce seçim vaadi olarak bedelli askerliği getireceğiz diyen? ben mi yanlış hatırlıyorum? bunun adı nedir yani?

http://www.ntvmsnbc.com/id/25301987/ *
(bkz: bir reklam uğruna ya rab ne güneşler batıyor)
bazılarının oğlu gibi çürük raporu da almıyor bak sen utanmaza!
bedelliden faydalanması gerekir. madem böyle bir yasa var para da var. o zaman yararlanacaksın. eğer yararlanmazsa çocuk askere gittiğiyle kalacak.
bugune kadar neyi bekledigi de ayri bir tartisma konusu.
oğlunu oy için değil askere savaşa bile gönderebilecek seviyede ve bizzat kendisi bedelli vaad eden bir adamın kararı.
şuan belkide bu sayfaya bakıp "ulan oğlumuzu askere bedelli göndersek bir dert göndermesek ayrı bir dert" diyordur.
babası oğlu adına karar verme yetkisini nasıl kendinde görmüş, demokrasi anlayışı bumu ?

bazen popülist olacağım diye işin suyunu çıkarıyorlar.
bedelli yaptırsa suç yaptırmasa suç. ölsün mü lan bu kılıçdaroğlu ailesi.
sadece tercihtir. iyiliği kötülüğü kılıçdaroğlu ailesine kalmıştır ve bunu eleştirmek için salak durumuna düşmeye gerek yok. hele şakirtlerin bu konuda konuşmaya hiç hakları yok.
en azından çürük raporu alıp adamım diye dolaşmıyor. bir de işin bu kısmı. çürük bilal gemiciğinde dolanırken rahatsız olmayan beyinler bundan mı rahatsız oluyorlar.
mecburi tanım: kılıçdaroğlu'nun oğlunun askerlik kararı.

birtakım denyolara sesleniyorum buradan. ulan biz adam bedelli yapsın yapmasın mı diyoruz? istediği gibi yapar, kime ne... adam kredi çekiyor bedelli için, parası olan tabi ki de yapacak. gayet normal. benim de param olsa * gider cart diye yatır kurtulurum askerlikten. neyse, olay o değil. bu adam seçimden önce bedelli getireceğiz demedi mi? dedi. hatta partisindeki adamlar ak parti bunu gündeme getirdiğinde "ilk biz söylemiştik ulağğnn" diye kıçını yırtmadı mı? evet. şimdi bu neyin mücadelesi. oğlumun askerlik yapmasını istiyorum da tırı da vırı. kimi s.kiyorsun kemal bey? bırak bu tatlı su kurnazlığını. çevir kazı yanmasın. madem öyle başta niye bedelli istedin? bu ne ikiyüzlülüktür. rte'ye sahtekar ikiyüzlü dediğinde artık s.kler miyiz seni? geç efendim bu işleri. ha velev ki oğlun askere gidecek olsun, gitsin de zaten, lafımız yok. kim ne isterse onu yapar. nerede yapacak askerliği? belki şırnak'a yollarsın oğlunu ha? belki de hakkari'ye gider? gider mi? o zaman askerlik yaptı oğlum delikanlı gibi dersin, biz de ulan adam büyük göt etti bizi deriz, helal olsun deriz. ama olmaz. bu çakallıklar tutmaz. otur da bir düşün niye iktidarda değil de muhalefettesiniz diye...

not: seri eksi oy veren ibnelerden ötürü gaza gelmiş entari giydirimidir.
30 yaşındaki adamın kendisinin vermesi gereken bir kararı baba ve kamuoyu baskısı ile alıyorsa o çocuğun okuduğu okula da yazık onu yetiştirenlere de.
bu çocuğun evlilik hayatını düşünmek dahi istemiyorum.
siyasi reklam uğruna oğlunu yakmaktadır.
Çarkçı kemal lakabını bir kez daha hakettiğini göstermiştir. seçimden önce bedelli askerlik getiren kemal seçimden sonra bedelli bulmuş kıllısını aramaktadır.
(bkz: pembe tezkere vs yeşil tezkere/#13828899)
tam bir utanmazlık örneğidir.

halbuki şehit annelerine metanetinizi koruyun diye azar çekip, kendi anasının cenazesinde de hüngür hüngür ağlamalıydı. oğluna gemicik alıp askerlik yapmamasını sağlamalıydı. bazı bakanlar gibi oğlu yumurta işine girmeden önce kdv'yi düşürüp oğlu ithalat yaptıktan sonra kdv'yi geri yükseltmeliydi.

bak şu kemal bey'e ya vallahi ayıp etmiş.
kendisine gemicik yerine havuzlu villa alıp üzerine 700 tl lik gömlekleri çekince parası kalmadığı için yapamıyordur.

yani umarım öyledir , yoksa "benim oğlum askerlik yaptı seninki yapmadı" şeklinde oğlunun vatani görevi üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışacaksa sadece kendisine bir kere daha güldürmüş olur.

yoksa;

1-en başta aylar önce bedelliyi isteyen kendisi.
2-meclise gelince kabul eden kendisi.
3-son anda yine çark edip "parası olmayan askere gidicek nerede sosyal adalet" diye söylenen kendisi.
4-bedelli bizim projemizdi , başbakan bizden çaldı diyen yine kendisi.

iyi ki varsın kemal , ak parti iktidarı olarak sana minnettarız.
bedelli askerlik yapmıyor değil yapamıyor şartları tutmuyor ve bu durumu oy almak için kullanıyorlar.
http://www.internethaber....edelli-yalani-387505h.htm
bir tarafta oğlunun askerlik durumundan oy kapmaya çalışan muhalefet lideri, diğer yanda bunu tartışan salaklar. hiç işimizin gücümüzün olmadığının göstergesidir.
burak erdoğan gibi 21 korumayla 1 ay askerlik yapmasından iyidir bunu göremeyenlere ne denilebilir ki?
Zaten yapamayacaktır zira 82 değil 83 doğumludur. Seçmen kağıdında yazmaktaymış. Yani kişisel bir kahramanlık sözkonusu değil. Adam zaten bedelli kapsamına girmiyor.
vicdani reti beklemesindendir.
askerlikle vatani hizmetin arasında eşittir sembolü olamayacağını belirterek başlıyorum.

elbet askerliğin zorunlu olması bile saçmalık.
hepimiz asker doğuyoruz ve 30 senedir pkk'yı bitiremiyoruz.
sonra bir de bedelli yapmak hakir görülme sebebi olabiliyor.
bunları kemal bey'de biliyor.

"propagandasını yapıyor" dedik elbette açıklamayı ilk izlerken.
ama bunu dillendirmek için zemin yanlıştı. ,
insanlara kariyer yapmanın 15 ay çim yolmaktan daha hayırlı olacağını anlatmak hakikaten çok çok zor.
bundan ötürüdür ki, kemal efendi'nin oğlunun bedelli yapmamasını meziyet gördük.

o adam bedelli yapsa da bu hakir görmek için yeterli bir sebep değil zaten.
ammaaa bu olayın adı şark kurnazlığıdır.
kemal efendinin bir başka mizahi eseridir.
ve hakir görmek için değil itin götüne sokulmak için dahi yeterli sebeptir bu.

evladının yaşını mı bilmiyor, yoksa kamuoyunu yanıltmaya yönelik beyanat mı verdi?
herkes oy peşinde gerekirse kendisi bile bu yaştan sonra askere gidecektir siyasilerin bu tür hamlelerini pek ciddiye almayınız. bu ülkenin 36.000.000 kişisi fakir konumunda olduguna göre ve evlatlarıda bedelli yapamayacagına göre ve kemal bey bunu akıl edebilecegine göre tabiki oglunu uzun dönem askerliğe yollayacaktır.