bir yetişkinin bile anlamlandırıp özümsemekte zorlanacağı temel siyasi bilgileri daha annesinin kucağından yeni ayrılmış küçücük bebelere zorla öğretmektir. bunu kafasına vura vura öğretenler yüzünden bugün ülkemizde eğitimden bahsedemiyoruz. bu çocuklara bunlar öğretileceğine matematik, türkçe vs öğretilse belki daha kalifiye çocuklarımız olur. sonra atatürkü öğrenmek isterse kendisi araştırır öğrenir. evet.

görsel
(bkz: kemalizmin sonu)
ilkokula giden 8 9 yaşındaki çocuğa ilk cumhurbaşkanı nın siyasi görüşleri sevdirilmeye çalışılıyor... rezalet bir eğitim anlayışımız var.
insan evladına yakışmayan çağdışı bir uygulamadır.insan insana bunu yapar mı kardeşim bunu yapan insan olamaz.Annesinin kucağından ayrılmış masum sabilere yapılabilecek en ağır işkencelerden biridir.Minicik bebelerimizi travma yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur.
atatürk'ün siyasi görüşleri ne demekse artık.

ülkesi için her fedakârlığı yapmış, vatanı karış karış gezmiş, halkla bire bir irtibata geçip onları uyandırmış bilinçlendirmiş ve sonunda türkiye cumhuriyeti'ni kurmuş, her türlü inanca yer vermiş ve vicdani özgürlüğü halkına armağan etmiş bir liderin vatanseverliğini öğretmek zorla öğretmekse, daha da bir şey demiyorum.

valla rezillik.

anaokulunda dağıtılan meyve paketlerinin üzerine ak parti logosu ile yazıları da yapıştırılıyor halbuki. o gayet normal, gönderdikleri üç tane meyveyi yüzlerine vursunlar çocukcağızların.
12 yaşındaki kız çocuğunu evine "hanım" yapmaktan çok daha onurlu bir davranıştır kesinlikle.
Dindar insanların yeni doğmuş bebeğin kulağına ezan okumasından, devletin zorunlu olarak din kültürü ve ahlak bilgisi dersi adı altında islamiyetin dogmalarını öğretmesinden, akıllıca bir seçin yapamayacak yaştayken küçücük çocukları eğer ona inanmazsan seni cehennemde yakar Allah diye korkutularak beyinlerinin yıkanmasından, düşünmeye bile korkan bir nesil yaratmaya çalışan yobazların yaptığı bu vicdansızlıkların yanında çok masum kalan bir eylemdir. Ki birine zorla bir şeyi öğretmekle kabul ettirmek arasında fark vardır. Bu farkı göz ardı eden insanların ancak kemalizmi zorla öğretmek gibi bir tabir kullanacağını düşünüyorum.
Kucuk cocuklari zorla dindar karisi yapmaktan cok daha iyidir.
Beyin yıkamanın sözlük anlamı olası hareket.
öğretmemek vatana hıyanetle eşdeğerdir.
putculuğu küçük yaşta aşılamaktır ancak neyse ki bu millet din adına yapılan zulümleri unutmuyor.
küçük çocuklara zorla dini eğitim vermek gibidir saçmadır. bırakın büyüsünler ve ne öğreneceklerini neye inanacaklarını kendileri seçsinler.
beyin yıkamanın ta kendisidir.
Islami kafaya cakmak gibi bir sey bu da, ama burda en azindan atasini, kurtaricisini ogreniyor, biz ogrendik te ne oldu? humanistim, bir kere bile biriyle kavgam yok, irkci deyilim, vatanimi seviom. bence bu yeterli... En azindan sokaklarda palayla gezip kadinlari dovmyz.
(bkz: atatürk ders kitaplarından çıkarılsın)