atatürk öldü diye ağlayan küçük elif videosuna karşı cepheden cevap veren başka bir video. al birini vur ötekine. bir aile nasıl çocuğuna bunu yapar ki? birisi çocuğunu atatürk öldü diye ağlatıyor, diğeri de ağlama seni atatürk yaratmadı allah yarattı diye cevap veriyor. çocukların suçu yok. cehalet olunca ana babada biri ağlar bir söver.

bu elif:
http://www.youtube.com/wa...CwlfA&feature=related

bu da ayşe:
http://www.youtube.com/wa...p;feature=player_embedded

bu da alternatif:
http://www.youtube.com/watch?v=Kvp2rlBizK8
(bkz: küçük ayşe nin küçük elif e cevabı)
(bkz: aramaya inanmak)
atatürk öldü diye ağlamasının sebebini anlayamamış kişilerin "böğü böğü" diye izlediği videodur. sanırım elif denen küçük kız bile bunu izleyip avunanlardan daha bilinçlidir. sanırım o, allah ile atatürk'ü karıştırmayacak kadar kendisine, ata'sına, dinine, allah'ına saygılıdır.
3 yaşındaki kıza türban taktıran zihniyetin ürünü.
küçük bir çocuğun beyninin nasıl yıkanabileceğinin en güzel örneği.

yahu bırakın artık şu çocukları yaşıtlarıyla parklarda oynasınlar, legolarla oynasınlar ne bileyim önce zihinsel gelişimlerini tamamlasınlar. ondan sonra kendi düşüncelerini oluştursunlar.

bu çocuk bu yaşta "üzülme seni atatürk değil allah yarattı." diyor daha doğrusu dedirtiliyor. peki ileride bir gün bu çocuğun annesi, babası, sevdikleri ölünce aynı mantıkla mı hareket edicek? hiç sanmıyorum.

çocuklar üzerinden ideolojilerinizi sempatikleştirmekten vazgeçin artık, çekin ellerinizi üzerlerinden.
her ne kadar buna beyin yıkama deseler de aslı beyin kirletilmesidir.
ilerde vatana millete hiçbir hayrı dokunmayacak birinin cevabıdır.
(bkz: atatürk öldü diye ağlayan elif e cevap/#8025433)
el kadar çocuğu nefretle dolduran zihniyetin son ürünüdür.. atatürk'ü sevmiyormuş! 3 yaşındaki çocuk özgürlükten bahsediyor, başı kapalı okumak istediğinden bahsediyor, okula bu şekilde alınmazsa taş atacağını söylüyor! bu yaşta bir çocuk ne kendi iradesiyle başını kapatabilir ne de 'özgürlük istiyoruz!' söylemlerinde bulunabilir. beyin yıkamada gelinen ürkütücü nokta.. islam sevgiyi öğütlerken nefretle dolu ufacık bir çocuk.. yazık, çok yazık!
iki videoyu da izlemedim ve izlemek de içimden gelmiyor. her ideolojiden ebeveynler, çocuklarına kendi yobazlıklarını aşılıyorlar. bence her kesimin, karşı tarafa bok atmak yerine, öncelikle kendi tarafındaki yobaz anne ve babaları eğitmeleri gerekir. yobazın tanımının belli bir kısımla sınırlandırılması, karşıt görüşün yobazlığını meşrulaştırmaktan başka bir işe yaramaz. çocukların beyinlerini kafesler içinde bırakanlar, umarım bir gün nasıl bir hata yaptıklarının farkına varırlar.
ya arkadaş kız atatürk öldü diye ağlıyor, yoldan geçen adam değil. ayşe diyor ki seni doğuran allah. tabikide öyle, ondan hiç kimsenin şüphesi yok. şayet şöyle bir şey vardır ki eğer atatürk olmasaydı gavur doğacaktın seni cahil.

edit : beğenmeyenler olmuş, saygım sonsuz. fakat ne demek istediğimi anlayarak okusunlar.
2 video arasında bir ilgi kurmaya çalışmak çok yanlıştır. birinde okulda geçen bir konu veya bir olay üzerine ağlayan bir çocuk vardır , diğerinde ise zaten birşeylere karşı olarak düzenlendiği başından da belirtildiği gibi arkadan sürekli gaza getirilmeye çalışan, ileride kendisine karşı çıkanlara taş atacağını söyleyen, beyni minicikken yıkanmış bir çocuk vardır.
içimi acıtan video. çocuğa - özgür olmak istiyorum - dedittiriyor, kalkıp nefret aşılıyor, türban taktırıyor.

atatürk'ü bir kenara bırakıp, genel olarak bakalım.

hani diyorduk ya " aile etkisinin yanında nedir ki dinlerin potansiyeli "

işte durum, o durumdur. bu çocuk aslında pek çoğunuz ile aynı, farkı sadece başında türbanı olması, küçük olması ve videolarının yayılması.
sizede istemediğiniz inançlar aşılandı, istemediğiniz ideolojiler yaftalandı, büyüdünüz belli bir bilgi birikimi eşliğinde fikir sahibi oldunuz. ama bazı -sert- inanç biçimleri, etkisinde kaldığınız aile dayatmasının ürünüdür hala. buraları geçelim, uzun uzun yazmaya gerek yok tabi. ne diyordu ismini hatırlayamadığım bir zat-ı muhterem;

" birey olabilmenin şartı, eski hayatımızı silip yeni baştan düşünmektir " *

bu çocuk evrensel insanın acısıdır, toplumsal baskının acısıdır, aile dayatmasının acısıdır. bu ve benzeri ebeveyn'ler insanlıktan nefret etmenin açıklamasıdır. içim acıdı izlerken. sadece çocuğa değil, dünya nüfusunun %90'ına içim acıdı, aklıma geldiler. savaşlar, katliamlar geldi aklıma. *
(bkz: çocuklar çocukluğunu yaşasın)
yazık günah.
(bkz: amerikan tarzı kışkırtma yöntemleri)
bir müslüman olarak bu videoyu hazırlayan ve yayınlayan insanları kınıyorum.
buyrun linki.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=124451787565914

(bkz: beyin yıkamak)
(bkz: yıkama-yağlama merkezi)
(bkz: küçük ayşe nin küçük elif e cevabı)
(bkz: güleriz ağlanacak halimize)
ayşe'nin top oynaması gerekmiyor mu, ip atlaması falan?
bir nesil nasıl telef oldu? yazan bilbo baggins.. yo bu başka hikayeydi. yazan kenan evren.

yakında 'kenan aaavreen ölmüüşş, ağhiiii ıheeeee ingeeeeeee...' diye bi vidyo da çıkabilir. ha bi de istiklal marşı'nda ayakta duran kediyi de unutmamak lazım. ona da rakip bir köpek vidyosu çıkabilir.

morpheus, abi bi el at şu sisteme, bug'lardan anamız ağladı be.
(bkz: elif e)
psikolojik destek alması gereken komikler tarafından verdirilmiş cevaptır.

ayşe de elif de aynı zeka seviyesinde iki çocuktur. ebeveynleri kadar gerizekalısınız ki şu çocuklara küfredebiliyorsunuz, yazık be.
(bkz: #8025563)
Ayşe'nin ALlah yolunda olmasına sevinilecek, ancak küçük yaşta tarihini bilmeden, beyninin yıkanmasına gerçekten çok üzülünecek bir durum.
yazık denilecek olay. küçücük çocukların zihinlerini yıkayıp bir de üstüne videosunu çekip sanal ortamlarda dolaştırıyorlar. *
videonun sonunda da dediği gibi maşallah... ezber yeteneği gelişmiş bir çocuk yetiştirmekte gene ebeveynler. ama aklıma takılanlara gene engel olamıyorum.

mesela videonun fonunda yer alan çerçeveli ayet. bugüne kadar girip çıktığım onlarca evin hiçbirisinde çekyatın yaslanma kısmına konulanını görmemiştim. he eğer ki "videoda bu da çıksın" denilerek yapıldıysa eyvahların en büyüğü. bunun ne olup olmayacağını söylemek benim haddim değil. isteyen açsın kılavuzu okusun. ben yanlış anlamış ve yorumlamış olabilirim ama "gösteriş" ve "göstermelik" olmamalı diyordu. ben öyle çıkartmıştım vaktinde.

bir ikinci detay. videoda küçük, sevimli kız çocuğumuz başörtüsünden bahsediyor. ve söyledikleri inançlar anlamında gayet de mantıklı şeyler. tekrarlıyorum güzel ezberlemiş yavrucak. ama yazık ki başörtüsü konusundaki bu kati tavırda da bir riyakarlık gördüm. nedir? başörtüsünün gereği, kadının saç telindeki o tahrik edici öz kokudur(yağlanmış saçları kapsam dışında bırakıyoruz bu noktada.). ve bununla birlikte bir kadının sesi de bir erkek için en az saç teli kadar tahrik unsuru kabul edilir ve kadının yabancı erkeklerle konuşmamasının sebebi de gene budur. ve ablamız, teyzemiz, nenemiz herneyse gayet genç bir ses tonuna sahip ve bunu izleyen, izleyecek olan insanların sayısını düşününce gene kendi haddime susuyorum ve sadece düşünmesini rica ediyorum. burayı okumaz bilirim, okusa da umrunda olmaz gene bilirim ama yazık. gerçekten yazık...

velhasıl canlar doğru tektir ve konuşurken herkes doğrulardan bahseder ama yaşarken doğruları uygulamak var. ve gelelim çıkarıma ola ki bu videoyu izleyip de hak'kın dininden soğacak, sizi benim gibi yadırgamakla kalmayıp "nötr" iken yargı sahibi olacak birileri çıkarsa en çok da o zaman üzülürüm halinize kendi payıma. gene ne olacağını kesin ve net söyleyebilmek ne haddim, ne de hukukumdur zira kendi hayatımda birçok açığı barındırıyorum inançlarımı uygulama konusunda ve huzuru mahşerde "konuşmayı biliyordun da ne demeye uygulamadın?" sorusunun cevabı yok elimde. ve gene de insanların anlaması ile rabbinin kulunu bilmesi arasındaki fark var ya, ona dikkat işte.

kalın sağlıcakla...