bugün

bir taraftan muhabbet edilip, bir taraftan yenip içilen keyif programı.
konukları iyiyse çok zevkle izlenen program.sanki sizin evinize gelmişlerde,hepbirlikte sohbet ediliyormuş gibi sıcak bir ortam vardır.*
güzel düşünülmüş program. kapı çalınması, yemek yenmesi vs. hoş şeyler. fakat bir zaman sonra insanı sıkan program haline geliyor. çünkü çoğu konukta ve başta kürşat başar'da bir hava seziliyor. küçük dağları ben yarattım havası, kültürlüyüm her şeyi ben bilirm, magazine malzeme olmadım; kaliteliyim falan şeklinde..
t.v makinasında "şelaleyle" versiyonu yapılmış program.
yemek masasının üstündeki şamdanlardan dolayı konukların birbirini göremediği programdır.
ilk defa izlediğim zaman orta çağ avrupasında geçen bir belgesel zannettiğim program. yemek masası, şaraplar ve mumlar hesabı.
cnntürk'e geçtikten sonraki ses sistemi rezalet olan program. masa da küçülmüş ayrıca. kriz onları da vurdu herhalde.
fox'taki ilk bölümü bu akşam yayınlanacak olan program.
programda yemek yiyerek sohbet ediyorlar ve şöyle bir diyalog geçiyor.

kürşat başar: sabacım niye yemiyorsun?
saba tümer: ben yemekten geliyorumda.
Konuklarının kendi söyleyip, kendilerinin güldüğü, sonra tekrar söyleyip sürekli konuştukları kakafonik program. Ahahahahahahhah, Ahahahahahahah, sonra birşeyler konuşup tekrar, ahahahahahahahahahahahahahahahah. böyle bir programdı bugünki. Ya da Oray Eğin ve Saba Tümer den ötürü.. *
bu haftaki bölümünde ata demirer'in yaptığı espriler resmen damgasını vurmuştur. ayrıca uludağ sözlük'ün de reklamını iyi bir şekilde yapmıştır.
+programın adı ne abi
-kürşat başar la...
+eee?
-o kadar işte.

(bkz: kürşat başar la zıkkımlanıyoruz)
sokakta kürşat başar'ı görmüş ankaralı söylemidir

-la gardeeeşşş görüdün mü adamı?
+kim la o?
-kürşat başar la..
ata demierin ve demet akbağın katılımıyla eğlenceli bir almıştır e güne damgasını vurmuştur .
üst kattaki komşumuzdan geldiğini sandığım kahkahaların, aslında fox tv'deki demet akbağ'dan geldiğini farkettiğimde ve ata demirer'in o kadar insanı bu derece yerlere yatırıp, krizlere sokmasının sebebinin yaptığı trakya şivesi olduğunu öğrendiğimde beni şoka sokmuş; gece gece bir süreden sonra insanın sinirlerini bozan kahkahaları işitmeme sebep olmuş programdır.
bu aralar kürşat başar la yaz sohbetleri adıyla cnn de yayınlanan program.