bugün

müzik kültürü ve müzik zevki olmayan, muhtemelen serdar ortaç la eğlenen, ismail yk ile ağlayan insandır.
kafasını düşünen insandır.

ne o öyle tililililiililili falan.
kürtçe bilmediğinden dolayı olabilir. örneklersek, bir mal tanıyorum kısaca yapma bunu volkan yb, bildiği dillerde şarkı dinliyor, rusça, ingilizce, türkçe gibi sırala.. tamam lan tamam gereksiz olduğunu düşündüğü için olabilir.
zılgıt dinlemeye ihtiyacı olmayan insandır.
sanırım kürtçenin anlamsızlık ve bozukluğundan kaynaklı olan ve sözlerinin neredeyse %90 ı şemmamme olan bir şarkıyı dinlemektense gerçi ismail yk ve serdar ortaçtan nefret ediyorum ama yine de tercih ederim.
kürtçe şarkı dinleyip gereksiz yere böbürlenen insandan daha makbule geçecek insandır.
queen, the beatles falan dinleyen müzikten anlayan insandır.
beğenmedikleri için dinlemiyorlarsa eyvallah. ama ırkçılık yüzünden dinlemiyorlarsa kürtçe şarkı söyleyenlerin ve kürtlerin sikinde değillerdir.
müziğe saygısı olan insan. hayır yani gereksiz bir dille gereksiz insanların müzik yapmasının neyi dinlenecek?
aynı zamanda türkçe şarkı da dinlemeyen insandır.

--spoiler--
mesela ben.
--spoiler--
özenle arayıp tarayıp dinleyeceğim bir müzik tarzı değildir. nedeni de ırkçılık yada sevmemek de değildir. sevip, sevmediğimi de düşünmedim daha önce. dinlemedim değil tabi. evet dinledim ama protest müzik çerçevesinde dinledim. protest müzik yapan bir gruptan, protest müzik tarzında dinledim. * *. ki söz konusu grubun müzikleri arasında lazca müzik de vardı, devrim türküleri de.

(bkz: grup yorum)
işitme cihazlarına mahkum kalmak istemeyen insandır.
kafası sikilmeyen insandır. ayrıca gerçekten de insandır, maymun değil.
"serdar ortaç bile" kulağına daha hoş gelen insandır.

(bkz: o benim)
"cicili bijili apo şarkılarını dinleyipte ne yapacak" dediğim insandır.*
itiraf edin herkes dinlemiştir 1 kere de olsa.
(bkz: şemmame)
kürtça şarkı dinlemek istemeyen insandır bir çok nedeni olabilir.
ama şarkıdan bahsediyoruz. yapılan yanlıştır.
aynur misal çok iyi bir ses ki ajda pekkan ile aynı sahneyi paylaştılar.

http://www.youtube.com/watch?v=aaoiSWwB7Rk

http://www.youtube.com/watch?v=bwYITtKdu0o ajdalı olan
bu şarkı dinlemeyenlere gelsin .
anlamıyorum ama dinliyorum .
şerefi ve haysiyeti olan bir insandır.
kürtçe bilmediği için ya da kürtçeyi dil saymadığı için dinlemiyor olabilir.

hem özellikle oturup dinlemeye ne gerek var, zorla kulağımıza sokuyorlar ya.
sağır olan insandır.
Sıradan bir insan ve müzik dinleyicisidir. Hırvaçta müzik dinlemiyor diye suçlamakla aynı şey yapılmıştır. herkes istediği dilde ve istediği kişiyi dinleyebilme özgürlüğüne sahiptir.
(bkz: ajattara)
kürtçe diye bir dil olmadığını, o dilin sadece doğuda yaşayan insanların mı desem bilmiyorum her neyse işte onların uydurduğu türkçe, farsça , arapça kelime topluluğu olduğunu bildiği için o şarkıları da dinlemeyen mantıklı insan.
kulak tırmaladığı için olabilir.

illa o familyadan bir dil seçecekse zazaca ya da farsça daha estetik. onları dinleyebilir.
gönül yarası filminde dar hejiroke isimli türkü çalarken şener şen'in meltem cumbul'la geçen diyalogunda gizlidir hikaye.

görsel

şş - kürtçe biliyor musun?

mc - hayır

şş - o zaman niye ağlıyorsun?

mc - abi bu türküye ağlamak için kürtçe bilmek mi gerek?

*

sevmiyordur tercih edip dinlemiyordur başımla beraber, önyargılardan uzak olunsun yeter.

müzik kimsenin tekelinde değil, onun sana işlemesi önemli.
almanca da dinlemiyorum, japonca da dinlemiyorum, çince de dinlemiyorum, korece de dinlemiyorum, türkçe bile dinlemiyor sayılırım. ingilizce ve fransızca kulağıma hoş geliyor.