bugün

Genellikle bir islik duyduklari an mitoz bolunerek 15 kisi olurlar. *
sadece kürtlerde değil, maalesef biz türklerde de yaygın olan alçaklık türüdür.

tabi bu hususta kürtlerin eline su dökemeyiz, o ayrı...
her zaman geçerli olmayan hadise. teke tek çok dayak yemişliğim, çok da dayak atmışlığım var. sözlü olmayan kurallara uyarsanız sıkıntı yaşamayabilirsiniz. sözlü olmayan kurallara örnek: hayalara vurmamak, bıçak çekmemek, herhangi bir taş vb. cisim kullanmamak gibi.

hem doğuda, hem batıda okumuş birisi olarak kavga olaylarının batıda çok sık yaşanmadığını söyleyebilirim. * teke tek kavga etmemek, toplanıp bir elemanı dövmek ise her yerde olan ve olacak bir hadise. netice itibariyle göt her yerde göttür.
Herkesin bildiği gerçektir genelde 20 kişi toplayıp gelirler.
teke tek gelen bazı delikanlı görünümlü totoşlar olsa bile dayak yedikten sonra sürüsünü getirirler. öyle ipne bunlar.
Ba yoksa Ülkücüler kürt mü lan diye soru sorduran önermedir.
Aşiretçilikten ve sıkı akraba ilişkilerinden meydana gelen durumdur. Kürtler bireysel olarak hareket etmez, topluluk şeklinde hareket ederler. Dört tanesini teke tekken dövmüşlüğüm vardır. Orası ayrı. Hatta bir tanesinden ölüm tehditi almıştım. Bazı türklerde de bu hareket var ama kürtler kadar çok değil.
Gördüğüm kadarıyla doğrudur.Genelde kalabalık olunca hareket ediyorlar.
teke tek kavga etmelerine kesinlikle ve kesinlikle imkan yoktur.
adam olmadıklarının göstergesidir.
neyse yarın ayrılıyorum kürtlerin arasından. çantam hazır gidiyorum güney doğudan.
biraz da türk yüzü görelim ya.
1 kisiye 2 kisisiyken de kavga etmiyorlar. Hatta 3 kisiyken de.
Bugüne kadar iki kişi kavga etmeye girişen kürt görmedim. Oldu ki iki kürtten birine vurun, diğeri izleyecektir; siz üstün gelirseniz sıra ona gelmeden topuklar. Üç kürt kavga etmeye çalışabilir, ancak size hasar veremezlerse yine topuklarlar.

Pkk'nın intihar bombacısı bile neredeyse yok, burdan anlayın işte; kürtler tek başlarına teröristlik bile yapamıyor.
Bu konuda görüş bildirmek için en yetkin kişinin Fatih Altaylı olduğunu düşünüyorum. (bkz: Teke tek)
Kürtler ve ülkücülerin ortak noktası teke tek olması gereken kavgaya en az 5 kişi gitmeleri ve sonra da bunu böbürlenerek ortamlarda anlatmalarıdır.
türkiye sınırlarında teke tek bir kavga henüz görmedim.
lisede de grup halindelerdi. mesela lisede sessiz efendi çalışkan biriydim. gelip habire sataşan biri vardı istesem döverim elemanı ama okulda belki en az 50 kişiler.

hatta birgün gittim müdür yardımcısına şikayet ettim. duymuş 10 kişi geldi tehtit etti. hatta içlerinden birini hafif hırpalamıştım. okul çıkışı görüşürüz dediler. abi ben tekim adamlar ordu gibi sadece okuldan değil dışardanda gelecekler var. şikayetimi geri çekmek zorunda kalmıştım.

bunlar ekip halinde tenefüste çıkışta felan saldırıyorlardı. birgün lise 1 de bunlar lise 3 lere kafa tuttular. lise 3 leri görseniz ızbandut gibiler. tenefüste kavga çıktı kürtlerin liderine lise 3 teki eleman yumruğu bir vurdu gözü balon gibi şişmişti kavga bitmişti.
ben güngören'de doğdum büyüdüm. söylediğin olayın mahallelileşme ve birbirini koruyup kollamadan geldiğini söyleyebilirim. yüreksiz olduklarından değil de birbirlerini koruma iç güdüsünden kaynaklanan bi durum bu. aralarında her ne kadar iti kopuğu hırsızı olsa da delikanlı, mert ve kavgaya da bi o kadar yürekli kürt arkadaşlarım oldu.elit semtin kürtü sizinle kavga etmez arkadaşlar mahalle arasındaki köşe başlarındaki insanlarla ırk ayırt etmeden ikili münakaşaya girmeyin kim vurduya gidersiniz.
henüz geleneklerinden kopamamış ve bireyselleşmemiş kürt sayısının fazla olmasından kaynaklıdır. yaşı yetenler bilir. önceden türkler de kavgaya toplu dalarlardı. türkler, kürtler'e göre biraz daha çabuk bireycileştiler. bu da toplu kavgalara giriş eğilimlerini azalttı. sözlük için fazla bilimsel açıklama yaptım. sorry gençler.
Mitoz bölünme ile çoğalmalarından dolayıdır.
Ben meslek lisesinde okudum orda çok kürt vardı bunların nerde serseri kavga arayan kısmı varsa bizim lisedeydi bunların o piskopat olanlarını aşiret olanlarını teke tekte çok ağlattım kaçtanesinin ağzını burnunu kırdım kan içinde bıraktım ama birtaneside delikanlı gibi dayağını yiyip gitmiyor ya öbürsü gün daha kalabakık geliyorlar yada bıçak çekiyorlar çok şükür benim sevenim sayanım vardı o zamanlar arkasını topladıkları zamam konuşup çözüyorduk ama benim kafam atarsa ne kürt tanırım ne aşiret tek başıma dalarım ya onlar beni öldürür ya ben onları.

Not:Aslan burcuyum geri vites yok bende.
Evet doğru bir durum bende gördüm bu durumu bir iki defa şahit oldum.Duyduğumda var.
ulke kuramamalari da bu yureksizliklerinden ileri gelir.
Gerçek bir durum.
sürekli sinirli gezmelerinin nedeni aslında milletlerinin ilgi çekici hiçbir yanı olmamasıdır. hayattan keyif alan herkese gıcık kaparlar. düşünsene ne bir atatürkün var ne bir dr. öz ne bir mete atatüre ne naim süleymanoğlu..
kürtler her şey için intikam almaya çalışır birini yaralamadan bırakmaz türklerde ilegal iş yapmaya cesaret az ve ülkücülere bakıyon 500 kişi toplanıp solculara saldırıyor türkler çevresi oldumu hemen adam çağırmıycaklarını nerden biliyoruz ?