bugün

tamamen uydurma olan, gerçekle yakından uzaktan ilgisi olmayan art niyetli insanların attığı çirkin bir yalandır.
türkiye de elektrik kullanımını konusunda en duyarlı şehirler doğu ve güneydoğu şehirleridir.
son verilere göre kaçak elektrik kullanımının en az olduğu bölge güneydoğu anadolu bölgesidir, kaçak elektrik kullanımının en az olduğu şehir ise van dır.
ayrıca son verilere göre en fazla kaçak elektrik kullanımı ege bölgesi, özelde ise izmir şehridir.
iddia edilenin aksine türkiye nin batı bölgelerinin kullandığı kaçak elektriğin parasını yoksul kürt halkı ödemektedir.
safsata değilse kendimi keriz yerine koymama neden vaka. ulan bende kürdüm ! neden her ay ev iş, diğer ev, diğer işyerinin toplamda milyarı geçen elektirik faturasını ödüyorum lan. malmıyım ? yoo değilim. o zaman biri bu genellemeyi yaparken fena götünden sallamış.
(bkz: kaçak elektrik kullanmayan kürt)
(bkz: dünyanın çivisi çıkmış arkadaş)
ben tunceli'de çalıştığım dönemlerde kaçak elektriği siktir et amk. elektrik faturasını ödemeyenlerin direkt şartelini indiriyordu fedaş görevlileri.
bu ne o zaman, yok diyenlere kapak olsun. *

http://www.evrensel.net/v2/haber.php?haber_id=39058
yüzlercesine bizzat şahit olduğum için, japonlar duysa g.tüyle güler diyebileceğim bir savunma.
safsata değildir. kürt bir arkadaşım doğrulamıştı.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)

bütün istatistikler güney doğu'yu kaçakçılar kralı olarak gösteriyorken bunu söylemek saçma. imam türk diye arkasında namaz kılmayan adamın elektriğe para vermesini beklemiyorum zaten.
sadece güneydoğuda değil büyük şehirlerde de herşeyi kaçak kullandıkları gerçeğinden yola çıkarsak safsata olmadığını görebileceğimiz önermedir. hayır anlamadığım şey ben 2 ay fatura ödemeyince devlet kapıda polisle belirip beni mahalleye rezil ediyor fakat, aynısını kürtler yapınca aman uslu dursunlarda bi dahakine öderler deyip borcu affa sokuyor. ötekileşmeye başladık güzel yurdumuzda gayrı.
yazar burada vanlıyım, kürdüm, izmire nasıl bok atabilirim derdine düşmüştür.

(bkz: kaynak götüm)

(bkz: götümden bildirilen son verilere göre)
(bkz: izmirdeki mardinliler)
yıllarca doğuda yaşamış( bitlis, van)biri olarak bizzat şahit olduğum bilgiye atılmış iftiradır. evet kaçak elektrik kullanıyorlar hem de van'ın bitlis'in eksi bilmem kaç derece sıcaklığında ısınmak üzere. ekmeğe verecek beş kuruş paraları yok ama elektriği ödüyorlar öyle mi? hem arkalarında devlet! var niye ödesinler ki? doğru izmirde de kaçak elektrik kullanılıyor, yine onlar tarafından...
evet, rüzgar enerjisi kullanıyorlar hatta(!)
hayır hayır, kürt ülke ekonomisine zarar verecek hiç birşey yapmaz, yapamaz. (bkz: bsgck)
hakikaten yahu kim çıkarıyor bu söylentileri.
yememiş içmemiş harita bile yapmışlar halbuse;
görsel

cici kürtler(!) kaçak elektirik kullanır mı hiç?
kullanırlar. hemde ne biçim kullanırlar akıllara zarar. istersiniz internetten araştırıp bi bakın doguda kaçak elektirik kullanımı %80 lerde efendiler.
einstein mode on.

--spoiler--
Ülke genelinde 2001 yılından sonra görülen düşüş oranının aksine Güneydoğu Anadolu bölgesinde 2000 yılında 48.64 olan kayıp-kaçak oranı 2004 yılında 50.34' e yükselmiştir.
--spoiler--

TÜRKiYE GENELi VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESi KAYIP-KAÇAK ORANLARI:

2000 yılı için yüzde 21,60 / 48,64
2001 yılı için yüzde 21,28 / 49,03
2002 yılı için yüzde 20,86 / 48.16
2003 yılı için yüzde 19,93 / 50,79
2004 yılı için yüzde 18,58 / 50,34

konuyla ilgili tedaş genel müdür yardımcısının ayrıntılı açıklaması için:

http://www.emo.org.tr/ekler/769e03a9d329b2e_ek.pdf

einstein mode off.
Tamamı kullanmasa bile % 80 i kullanıyor. Van'da okuduğum dönemde(bu yıla kadar) elektriğe para verenlere keriz diyorlar.
(bkz: kebana bağlamak)
kaçak elektrik kullandığın için kürt olmak ya da kürt gibi hissetmek.
efendim bahsi geçen olay ağrı nın doğu beyazıt ilçesinde geçmektedir.
vatandaş kaçak elektrik kullanıyor ama yinede çok düşünceli. eğer kaçak kullanacaksan zaten böyle kullan canımızı ye. gidip hocaya sorar hocam ben kaçak elektrik kullanıyorum durum nedir. künah mı? diye sorar. hocanın cevap iç burkan cinsten vay halimize dedirten türden efendim. şöyle ki:

oturma odasıyla banyoda kullanma kardeşim. oturma odasında namaz kılıyorsun namazın kabul olmaz. banyoda da gusül abdesti alıyosun oda kabul olmaz cenabet gezersin. geri kalan yerlerde kullan. ayrıca (bkz: imam osurursa)
abimden biliyorum diyarbakır da okurken görmüş aynı zaman da digiturk izlenen bi yerde digitürk ün üst komşudan paralel çekildiğini görmüştür.
safsata değildir.

yıl 2003'te babamın astsubay olmasından dolayı şırnak'da bulunduğum sırada gözlerimle yüzlerce defa gördüğüm olaydır.

aynı insanlar suyuda kendi kaçak borularıyla kendi evlerine çeker, askeri lojmanlarda insanlara günlük sadece 8 saat su gelmesine neden olurlar.

sonra çıkar bezim nige yunabargımız yog diye ağlar bebeleri.
bu işi yapmanın azı çoğu yok. batıda kontroller daha sıkı ondan. çalan her yerde çalıyor isteyince. devletin malı deniz yemeyen keriz mantıklı insanımızdır çoğu.
(bkz: pkk lıların elektrik su faturalarını ödemek)
safsata değil gerçeklerin ta kendisidir. bizzat şahit olduğum durumdur. kesinlikle doğrudur.