bugün

görsel
Adamlar faturalar için ağaç kesilsin istemiyor. Hep yanlış anlaşılıyorlar amk.
Adamlar hem hırsız hem arsız. Sorsan aşırı müslümandır bunlar bir de delikanlı adamlardır falan. Evet.
safsata değildir.KAÇAK ELEKTRiĞi ÖNLEMEK iÇiN BAŞLATILAN SAYAÇ KAMPANYASINA TEPKi GÖSTERmişler , yol kapatmışlardır. son diyorlarki kürtleri neden sevmiyorsun?

http://www.milliyet.com.t...iurfa-yerelhaber-1324210/
Özellikle tartışmada köşeye sıkışan faşistlerden bir anda duyabileceğiniz münafıkça bir yalandır. Kürdüm, ve şu ana kadar kaçak elektrik kullanan bir tane bile kürde rast gelmedim. Haa, yok mudur? Tabii ki vardır. Ama sadece kürtler değil; türkler de lazlar da kullanıyorlardır.
açıp türkiyede üretim santrallerinde üretilen elektrik voltajı ile dağıtım hatları ile bölgelere dağıtılmış yani tüketim kısmında gözüken tüketici endekslerinin karşılaştırması bölge bölge yapılırsa gayet ortaya çıkıyor kaçırdıkları.

bilmeden atıp tutan kürt kardeşlerim. yapmayın etmeyin.
kürtler iftira diyorsa öyledir. hatta 5000 yıllık tarihlerinden de örnekler verebilir.

hazreti peygamberden takriben 200 yıl sonra kuzeydoğubatı kürdistan'da yaşamış büyük alim pir Mem u zin civey civey hazretlerinin ''el özerk ve'l hendek biji kürdistan'' isimli kitabında yazdığına göre ''her kürt fatura öder doğar'' yazmıştır. düşünün, daha 9. yüzyıl ve elektrik icad edilmemiş. ferasete bak ya reppiiii!
sadece elektrik olsa keşke, ben ve benim gibi insanların ödedikleri vergilerle at götünde sinek yaşar gibi yaşıyorlar...
Dağıtıcı şirketlerin bir zararı yok.
Çünkü o parayı bize ödetiyorlar AMK.
safsatadır. kürtlere atılmış iftiradır. çingeneler asıl ödemiyor. açık ve net.
Toprakları su altında bırakılarak Kendi bölgelerinde üretilen elektriğe para ödemek istememeleri ve ödememeleri çok normaldir, hem dağıtıcı şirketlerin bir zararı da yok, istanbul U aydınlatmak için hasankeyf i su altında bırakmanın bir bedeli olmalı.
bazılarının "ama sadece kürtler mi kaçak elektrik kullanıyor" diye savunmaya çalıştığı olay.
neymiş? doğuda toplam kullanılan kaçak elektrik ankara kadar bile değilmiş. (bu arada bu iddiaya kaynak olarak verilen link hata veriyor)

bir kere de devlet bize bakmıyor kafasından sıyrılıp yapılanın hırsızlık olduğunu anlayabilseniz güzel olacak ama bunu anlayabileceğinize dair pek de umut taşımıyorum. empati yapmanız adına adına bir düşünün bakalım: bir gün komşunuzun sizin sayaçlı elektriğinizden hat çekip evinde kullandığını görürseniz ses çıkarmaz mısınız, yoksa adamın kapısına mı dayanırsınız?
ki ben ahırının duvarına demir karyolayı bağlayıp buna elektrik vererek atını eşeğini ısıtan kimseler görmüş bir kişiyim. nasılsa kaçak, nasılsa elektriğe para vermiyor amcam..

ha bu arada bakalım ne kadarmış türkiye'deki kaçak elektrik oranı:
http://www.sabah.com.tr/f...;albumId=14111&page=1

linki açmaya üşenenler için yazayım:
mardin: %72.66
şırnak: %70.87
batman: %66.54
diyarbakır: %65.44
hakkari: %64.36
van: %57.19
ağrı:%55.50
muş: %53.01
urfa: %50.75

%50'nin üzerinde olanlar bunlar. doğu illerinin gerisi de %30larda %40'larda dolaşıyor. en yüksek kaçak oranın olduğu batı ili ise %12 ile giresun.

safsata mı değil mi ona da siz karar verin artık.
kurtlerin veya dogunun turkiyenin diger bolgelerinden farki yoktur bazilari kurtleri kasitli olarak on plana cikarmaya calismaktadir.
(bkz: elektrik faturası ödemeyen kavim olarak kürtler)

--spoiler--
efsane olmuş kürtlerdir.

başlığı direk yazıdan aldım. içerik çok hoş. özellikle kürtleri vergi vermemekle suçlayanların seveceği türden bir yazı.

http://kontrasalvo.blogsp...ilk-elektrik-faturas.html

ufakta bir spoiler vereyim.

--spoiler--
Görüldüğü gibi Doğu ve Güneydoğu daki 18 ilin toplam mesken (yani faturası ödenmemiş elektrik tüketiminin gerçekleştirildiği sektör) tüketimi, tek başına ülkenin başkenti Ankara dan daha az, en büyük kent istanbul un ise 1/7;si oranında. "Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır" gibi bir sözü düstur edinmiş devletimiz yanlış anlamasın, halkı vergi veya fatura ödemekten soğutmak gibi bir niyetim yok ama bu istatistiklere bakarsak Kürtler, elektrik faturasını ödemiyorun neredeyse bütçe açığını buna bağlayacak kadar abartılmasının anlamsız olduğu anlaşılıyor. Günde en az 3 kere uzun süreli elektrik kesintisinin yaşandığı Bölgede, insanların ne kadar elektrik tüketebileceğini de varın siz hesaplayın.
--spoiler--
--spoiler--

spoylır içinde sıpoylır bi değişik oldu ama tıklayıp okumaya üşenenler için yapmam gerekiyordu. vurun abalıya beyler, ardınız bol nasılsa. az sonra devlet güzellemesi yapacak çıkar gene bi tane...
(bkz: elektrik faturası gören masum kürt)
(bkz: romanların kaçak elektrik kullanması)
duvardaki türkiye haritasının ters döndüğünü farkedememiş kişi söylemi.
Kürtler elektriğe para mı ödemeye başlamışlar? sorusunu akla getirir.
(bkz: en iyi kürt ölü kürttür).
doğuda da batıda da büyük ordanda bu kardeşlerimiz kaçak elektrik kullandığından safsata değil gerçektir. kendi komşularımdan biliyorum.
kaçak çekmek için aldığı kablolar için ödediği bedeli fatura gibi düşündüyse normaldir! Doğrudur, kaçak kullanım için cepten bir miktar gitmesi benim kürt kardeşime batar. Onu da devlet versin!
birilerinin kullandığı elektriği misli misli biz ödüyoruz tamam, abi kaçak mı çekelim saate mi bağyalayalım sorusuna kaçak çek kaçak cevabına tamam, devlet bize bakmiyire tamam, bunlara ve daha fazlasına alıştık alıştırıldık, kanıksadık da ağa bu memlekette göte göt derler deyip kürtlerin kaçak elektrik kullandığı yazarsam faşist oluyorum ya işte ben buna hasta oluyorum.
2009 yılında hakkari yüksekova'da kaymakamlıkça "kaçak kullanıyorsunuz bari masrafınız az olsun" mantığıyla dağıtılan tasarruflu ampulleri görmüşlüğümden beri var olduğunu bildiğim olay.

peki ne oldu bu tasarruflu ampullere?
sokaklarda çılgın bir furyayla kırıldılar.
neden kırıldılar?
bdp isimli şeyin militanları tarafından "içlerinde dinleme cihazı var, kırın" dendiği için.

3 tane kuzuya bakan çoban bile kırdı "devlet beni dinliyor" diye, "kimim lan ben dinlenecek kadar" diye sormadan.

bu da böyle bir anımdır işte.
özellikle kışın artan kaçak kullanımın asıl yüzü tuğlalar içine döşenen elektrikli ısıtıcılar ile neredeyse bir mahallenin kullanacağı elektriği tüketen ve trafo merkezlerinde dahi farkedilen aşırı tüketimlere neden olan doğu illerindeki kaçak kullanımlar, (bkz: k k bedeli) olarak dürüst vatandaşın faturalarına yansımaktadır.
http://blog.milliyet.com....or___/Blog/?BlogNo=218432
batıda kullanılan kaçak elektriği kim kullanıyor ? tabii ya götüm kullanıyor.
(bkz: kaynak götüm)
yıl 2003...

yer istanbul'un kenar mahallelerinden birinin yakınlarında bir işletme.

işletmemiz kendi özel elektrik hattını yaptırıyor, çok geçmeden civardaki tüm kürt evleri bu elektrik hattından faydalanmaya başlıyor. haliyle işletme ihtiyacı olan elektriği randımanlı alamıyor.

bu duruma bir çözüm aranıyor ve firmamız tarafından işletmede kullanılacak voltajın 220 v değil 110 v olarak ayarlanması tavsiye ediliyor ve uygulamaya geçiliyor.

besleme hattı 110 v gerilim vermeye başlıyor. tabi bu arada bu besleme hattından hırsızlık yapan şerefsizlerin evlerindeki tüm buzdolapları, televizyon, müzik seti, çamaşır ve bulaşık makinası gibi cihazlar perte çıkıyor bunun üzerine kürt vatandaş işletmenin kapısına dayanıyor ve hesap soruyor.

-la noliy evdeki bütün aletler gidiy...

yani hem hırsız hem yüzsüz. hem adamın elektriğini çalıyor hem bir de gelmiş hesap soruyor...

kürtlerle alakalı yazdığım birçok olumsuz örneği beğenmeyebilirsiniz. ama bu ırkın karakteristik özellikleri insanlıktan çok uzak.
bütün bunlar yaşanmış ve tecrübe edilmiştir...