bugün

Dağ köylerinde yaşayan kürtlere hâne başına yılda 35 milyar ekme biçme yardımı adı altında verilen yardımlardır. Not:pkk'ya en çok katılım dağ köylerinden olur.

Bunun dışında çocuk başına 150 tl aylık yardım parası ve eğitime destek parasıyla birlikte toplam ayda 250 tl para verilir. 20 çocuğu olan bir aile ayda 5 bin tl yardım parası alır.

Yine aynı şekilde Türkiye'de 15 milyon devlet yardımı ile yaşayan insan var(bilin bakalım kim bunlar) 550 bin kişinin yaşadığı Batman'da 450 bin kişi devlet yardımı ile yaşıyor.

iş sadece bununla da bitmiyor, ekşi sözlük'te ayrılıkçı türkler başlığına baktığınızda orada doğuda öğrencileri okutma maliyetini hesapladık. doğuda öğrencilere servis, beslenme, eğitime teşvik paraları ile birlikte çocuk başına yılda 5 bin tl para harcıyor devlet. zannedersem bu para ile batıda bir çocuk özel okula gidebiliyor.
devletin sosyal yardımları iki kaynak üzerinden kürtlere akıyor.
1.kaymakamlıklar
2.belediyeler

*** zamanında dünya bankası da bu duruma el atmıştı***
http://t24.com.tr/haber/p...maya-tesvik-ediyor,191227
Besle kargayı şişmanlasın ameka.
Kaçak Elektrikte bir yardım sonuçta biz ödüyoruz birde daha ne olsun.
tc nin dünyanin en salak devleti olduğunu gösteren durum. eğer bir şekilde benimde param bir şekilde bunlara ulaşmış ise haram zıkkım olsun.
Sağlık.
Çocuk parası.
Issizlik maaşı.
Bayram parası bilmem ne bilmem ne. Benim odedigim vergiler, her türlü senin cebine giriyor. Doğuda yakıp yikiyorsun, üstüne bi de terör tazminatı alıyorsun, utanmadan devlet bize bahmiiiir, diyosun.