bugün

birkaç yıl sonra sıklıkla duyacağımızı düşündüğüm slogan.

halihazırda "sözde" kelimesi ile geçiştirmek istesek de kuzey ırak'ta fiili bir kürt devleti mevcut.

ve yine her ne kadar kabul etmek istemesek de abd ve israil ile birlikte kuzey ırak kürt oluşumunun en büyük destekçisi türkiye. öyle ki buranın ırak cumhuriyeti'nden bağımsız olarak petrol ihraç ettiği ilk ülke biz olduk. bunlar sembolik de olsa bağımsızlık için atılan adımlara türkiye'nin desteğini göstermektedir. birkaç yıl öncesine kadar kuzey ırak'ın bizim için kırmızı çizgi / savaş sebebi olduğu düşünüldüğünde şaşılacak bir durum ama realite bu.

turgut özal dönemindeki 1 koyup 3 alacağız söylemleri bazılarının ağzının suyunu akıtıyor heralde. abd nin kulağımıza fısıldamaları kürdistan'ın hamiliği karşısında petrolden faydalanılcağı ve halihazırda kuzey ırak'taki milyonlarla dolarlık pastadan pay alınacağı hevesi türkiye'yi motive eden unsurlar. (konuyla ilgili kamuoyu oluşturmak üzere ege cansen'in 09.01.2013 tarihli yazısından alıntı: Bölge Yönetimi ile Türkiye bir ekonomik birlik kurarsa (ki bu konuda epey mesafe alındı) Türk ekonomisinin en yapışkan meselesi olan dış açık da sürdürülebilir düzeye geriler. http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22320455.asp)

Peki bu fiili oluşum bağımsızlığını ilan ettiğinde yurdum insanının tepkisi ne olacak? burada düzenini kuran kürtler bağımsız bir devlete (belki de bir bilinmeze) göç etmek isteyecekler mi? göç etmek istemeyenlere karşı türk halkının tutumu ne olacak?

Sözlükteki başlıklara bakıldığında bir kısmının tutumu belli. bağımsız bir devlet kurulursa türkiye'deki kürtler oraya göç etsin / ettirilsin. peki ya kürtlerden gelin / damat alan türkler ne düşünecek? türk anne - kürt baba ya da kürt anne - türk babadan hangisinin çocuklarına "türk" diyeceğiz? hangisini ötekileştirip kürdistan'a göndermek isteyeceğiz?

Not: iş bu başlık trollük amacı ile açılmamıştır. konuyla ilgili düşünceleri ve geleceğe ilişkin öngörüleri açıklama içindir.

lütfen birileri çıkıp
1 - kürdistan orospu çocuklarının hayalidir.
2 - kürdistan, orospu çocuklarının hayal olduğunu düşündüğü yerdir.

gibi birbirlerine küfretmesin. düşüncelerinizi medeni bir şekilde de aktarabilirsiniz.
unutmayınız ki siz formata uydurarak küfredebiliyorsanız karşınızdaki de size edebilir.

Konuyla ilgili sözlükteki diğer başlıklar aşağıdadır.

(bkz: madem kürdistan var gidin orda yaşayın)
(bkz: kürdistan varsa neden kürtler oraya gitmiyor)
(bkz: kürdistan var neden gitmiyorsun ey keko)
(bkz: kürdistan isteyenlerin sınırdışı edilmesi)

(bkz: türk kürt savaşına isim önerileri)
(bkz: bölünsek daha mutlu oluruz)
(bkz: turkiye de kürt kalmayacaksa kürdistan kurulsun)
(bkz: türkiye de kürt kalmayacaksa kürdistan kurulsun)
(bkz: kürtler defolup gidecekse kürdistan kurulsun)
(bkz: ırak ta kürdistan kurulsun bütün kürtler gitsin)
(bkz: istanbul daki kürtler gidecekse kürdistan kurulsun)

Konuyla ilgili benim diğer yazılarım
(bkz: türkiye nin kürdistan ı ilhak etmesi/#18560654)
(bkz: bağımsız kürt devleti/#18466008)
(bkz: abdullah öcalan ın milletvekili olması/#18466768)
(bkz: kurt devleti kurulursa olacaklar/#18577254)
(bkz: kamuoyu oluşturma/#18467003)
(bkz: kamuoyu oluşturma/#18560147)
şu biji biji tc defol falan diyenler, kardeşim bak hemen aşağısı kürdistan git kurtul amına koyim niye duruyorsun bu topraklarda.
yoksa kürdistanı mı beğenmiyorsun ?.
biraz delikanlı olmak lazım, bak balkanlarda zulüm gören türkler ne yaptı ana vatanlarına döndüler sende zulüm görmüşsen ki bu senin uydurmuş olduğun bir şey, buyur kardeşim kuruldu kürdistan başında da ultra süper sonic zeki lider barzani, talabani yaşa işte.
kuzey ırak'ta kürdistan var diye, türkiye cumhuriyeti'nin bi bölümünde olacak diye bir kural yok. bu kutsal toprak parçası üzerinde yaşayan herkes özgür zaten. kimsenin biryere gitmesine yahut bölünmesine gerek yok. insan gibi, dost gibi, kardeş gibi yaşadıktan sonra vatanın her köşesi halkındır. ben bir türk olarak, ayrımcılık yapmadan bu ülkenin her kesimden insana ihtiyacı olduğunu ve kardeşçe birlik beraberlik çatısı altında yaşayabileceğimizi söylemek istiyorum.
kamusal alanda turbanin serbest olmasi kampanyası sonucuna göre

kürdistan bölgesinin serbest olması kampanyası

ile takip edilmesi gereken nabız yoklamalar sonucunda demokrasi ile gelecek bir kürdistan' dır.

bir bölge olarak hep var olan bu millet, devlet olmak için büyük gayretler göstermektedir.

(#18453393)' de yoğun bir şekilde yazılmış olan bir yazı. okumak gerek.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Ana dilde eğitim isteyen Kuzey Irak'a gitsin" demesiyle kıvılcım yakılmıştır.

bundan sonra (seçime kadar) akp nin hülooggg tayfası "analar ağlamasın" söylemini bırakıp "kürler kürdistan a" söylemine dönebilir.

arkasına cevap gelmiş
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, "Ana dilde eğitim isteyen Kuzey Irak'a gitsin" diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı eleştirip, "Ana dilde eğitim almak isteyenler Kuzey Irak'a gitsin diyorlar. Bu sizin haddiniz değil. Vergilerimizi Kürt hükümetinemi ödüyoruz? Bu topraklar Kürt halkının kadim ata topraklarıdır. Kendi anavatanamızda, kendi ata topraklarımızda, Kürdistan'da Kürt olarak yaşayacağız, Kürtçe eğitim göreceğiz. Eşit yurttaşlık hakkından rahatsız olan varsa onlar istediği yere gitsin" dedi.
http://www.sondakika.com/...adil-icin-yurudu-5067108/
olmayan bir ırkın olmayan bir ülkeye gitme isteğidir. keşke yok olsalar da bir daha haber almasak.
Türkiye nin kürt meselesinin tek kurtuluş çaresi kamşu ülkelerde kürdistan kurulmasıdır.