bugün

içinde ''kürt'' sözcüğü olduğu içindir.
faşist tosuncukların milliyetçilik damarları depreşti heralde.
annesi tarafından kürtaja uğratılmayan bir bireyin beyanatı.
bunu söyleyen sezeryana karşı olduğunu da söylemiş.

cümlenin doğruluğu ya da yanlışlığı önemli değil. ötenazi, kürtaj vb. "tercihler" bireyi ilgilendirir. kimsenin karışmaya hakkı yoktur.
Kürtajın kalbi ruhu olan bir camlının hayatına son vermek olduğunu düşünen kişin haklı söylemi.
kürtaj bir cinayettir zaten. sonuçta insan doğmamış bir insanı anne karnında parçalayarak öldürünce cinayetten sayılmıyor mu yani? kürtajın nasıl olduğunu, nasıl yapıldığını çoğu insan bilmiyor. bu konuda insanlar bilinçlendirilse eminim bu tarz olaylar azalıcaktır.

http://www.google.com.tr/...ved=1t:429,r:4,s:23,i:193
Kurtaj zaten cinayet biz de biliyoruz da, bu cumlenin hemen oncesinde sezeryanla dogum icin de ayni seyi soylemis ve sesli guldurmustur.
çocuğun son anda ölmeyeceğini kim bilebilir,gene neyi sattılar da gündem açtılar denebilir.
(bkz: kürtaj cinayetse masturbasyon soykırımdır)*
haklılık payı da bulunan tehlikeli bir açıklama.
tamam bir canlıya kıymak pek hoş değil. ama bunun da yolu var. onu yapan bunu da bilir. önlemini önceden alır.
şimdi siz kürtajı yasaklar, kontrolsüz bir şekilde köpekler gibi çoğalırsanız; saldım çayıra mevlam kayıra olur. eğer işiniz gücünüz, o çocuğa verebilecek bir aile sıcaklığı yoksa bulaşmayın. çünkü topluma hasta ruhlu bireyler yetiştirirsiniz. aç ve manyak insanlar herkesin güvenliğini tehdit eder. anne ve baba olmak sorumluluktur denseydi bir nevi. gelene 3 çocuk gidene 5 çocuk tavsiyesinde bulunuyor sanki ülke ıssız bir yere dönmüş gibi, kendi bakacakmış gibi. hepimize para, iş aş fazla geldi verecek yer arıyormuşuz gibi. kürtaj evet cinayettir, ama bakamayacağınız bir çocuğu ortaya salmak hem çocuk için hem toplum için vahşet.
ben görmüyorum şeklinde görüş bildirilebilecek söz. bir kere o çocuk uygun bir ortam da yetişmeyecek olabilir, allah rızkını verir diye çocuğu doğurup '' haydi rastgele! '' anlayışı saçmadır. bunun dışında olay sadece çocukla ilgili değil, onun sorumluluğu üstlenecek bir anne baba var. bunu hazır olmayabilirler, çocuğu istemeyebilirler, çocuğun getireceği yükleri taşımamak isteyebilirler.
kürtaj, embriyonun insan siluetine bürünmeden yapıldığında cinayet olmaktan çıkabilecek yaşamsal gerekliliktir.

öteki hallerinde bu iş sperm lere katar gider ve bu durumda erkekler seri katil olurlar.
Hukuk devletine parmak atma çabalarından birisidir.
http://www.zaytung.com/fo...erdetay.asp?newsid=177612
--spoiler--
3 günde 7 normal doğum gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, sezeryansız doğum fikrinin kimden çıktığını bulmaya çalışıyor...
--spoiler--
kürtaj cinayet olabilir ama bunu yargılamak kiseye düşmez eledını kürtajla aldırmak durumunda kalan binlerce hatta milyonlarca kadının kahrolmasına bunu tekrar tekrar hatırlayıp üzmeye sebiyet verilecek durumdur sonuç olarak her koyun kendıi bacağından asılır cinayetsede değilsede bırakalım bunu kürtaj olmuş olan insanlar kendi içlerinde yaşasınlar yaptırmak zorunda kalan insanlarda unutsunlar bu konu insanların kanayan yaralarına tuz basmaktan başka bir şey değildir maden dini bütün insanlar yetiştirmek istiyor başbakan o zaman bıraksın bunları ve bu konu kul ile allah arasında kalsın.
cinayet olabilir ama bunu yargılamak kimseye düşmez benzeri laflar edenler olmuş. ula andaval, afedersin, cinayeti de devlet yargılamayacaksa kim yargılayacak marlon brando mu? kürtaj cinayettir, devlet eliyle cinayet olmaz, evet. ha bu devlet kendi eliyle binlerce cinayet işlemiştir zaten dersen amenna ona laf eden yok. pişman olamamak istiyorsa ya evlensin yesin ne bok yiyorsa, ya doğum kontrolü uygulasın adam gibi. bebeği öldürmek ne lan apo musunuz insan mısınız?

edit: karşıt görüş olduk ya, direk bütün karşıt görüşleri de yıktı üstümüze bazısı. lan tecavüz edip hapse girmeyenleri mi savundum ben? adaletini sikiyim bu ülkenin. sakinim. ayrıca zaruretler haramı mübah kılabilir pekii, fakat ben dini açıdan konuşmadım zaten. cinayet cinayettir, cinayet suçtur.
Tecavüz de ruhun cinayetidir. Ama suçlular serbest.

ironi beyinle cima eyler bu durumda...
zaruret her şeyi mübah kılar / mecelleden

bunun dışında güzel değildir. yılda birkaç kere kürtaj yapmayı normal gören zihniyetlerden bahsetmiyoruz dahi.