bugün

sen en büyük düşmanının türkiye değil, pkk olduğunu anladığın gün özgürleşeceksin.

-bak daha bikaç hafta önce diyarbakırda örgüte yardım etmiyor diye kimi uçurdular köy minubüsünde? asker değil polis değil türk bile değil. Kimlerdi onlar bi bak.

-kimin çocuğunu dağa kaçırdılar savaşta öne atıp kaçabilmek için?

-dün suriyeden attığı havan mermileri kimi öldürdü?

-kimden haraç topluyorlar vergi adı altında?

-kimi infaz ediyorlar sözü dinlenmediği zaman?

-kimin kızını sırf güzel diye siyasi yalanlarla dağa çıkarıp yıllarca tecavüz ediyorlar?

-komunizm, kardeşlik, eşitlik diyerek tüm emperyal, kapitalist devletlerin altına yatan kim?

-sen törene dinine bağlısın, senin ve evlatlarının kim köreltiyor atasını töresini dinini tanımaz hale getiriyor?

-sırf siz aç kalıp isyan edesiniz diye o bölgeye yapılan tüm yatırımları kim engelledi?

-ve son olarak sizin özgürlüğünüz umurlarında mı sanıyorsunuz? siz umurlarında mısınız? umurunda olduğu insanın 13 yaşındaki evladını ölüme gönderir misin sen?

kardeşim sen anla artık azıcık düşünebiiliyorsan, ben anlatmaya yoruldum.
Efendim kardeşim. Buyur ?.
bölücüysen ananı eşşekler s.ksin, vatan seversen baş tacısın.

not: üste ki yazara cevaben değil yanlış anlaşılmasın.
Ben türküm ama kardeşim diyecek kadar çok sevdiğim Kürt kardeşlerim de var...
insanları Kürt arap yok Alman yok laz diye ayırmak cahilliğin en dibi olmalı.illa ayıracak iseniz karakterine vicdanına göre ayırın.
Mesela tek bir örnekle açıklayayım kadın cinayeti oldu yüzlerce bu cinayetlerin hepsini Kürt birilerimi yaptı yoksa türk birilerimi yoksa laz yoksa çerkez..
hiç hain türk yokmuydu?
Edit:benim yedi göbek soyum avsar türkü.
siktirte şimdi hümanizmini. tam zamanını buldun mk hümanist olcak. adamlar senin avşarın mavşarın ne varsa yedi göbekten giriyor, 1 ay sonra götüne kaçacaklardan haberin yok halen "insanları ayırmayalım". dur bi mk, biz insan ayırmıyoruz, ama insanlar seni ayırıyor. onu engellemeye çalışıyoruz şu an. zamanı değil zamanı. sonra tartışırız bu konuyu.
millet yoktur ümmet vardır. bırakmayın elimizi. bölünürsek olmaz.
daha önce de dediğim gibi, beni ırkı değil icraatleri ilgilendiriyor, bölücü türkler de görüyorum, birlikçi Kürt kardeşlerimizi de.