bugün

* yüksek ses bağırarak korkutmaya çalışmak. (bkz: silahım var) *
sudan çıkmak.
hareket etmemek esastır. çırpınan, yüzen insanlar köpekbalılarının daha çok onlara yönelmesine sebep olurlar.denize yatay uzanmak da yanlış. çünkü köpekbalıklarının besinleri çoğunlukla foklardır. yüzen ve yatay uzanan insanlar. foklara benzetildiğinden daha çok saldırıya uğramaktadır.
köpekbalıkları esasen insan kanının tadını sevmezler. ters bir tepki uyandırmadığınız sürece en fazla bir kere ısırıp gidecektir. o da ne olduğunu merak ettiğinden.
tekme atmaya vurmaya çalışmak evet kısa süreliğine uzaklaştırır. fakat, zaten kıyıya uzakta olduğunuz için saldırıya uğruyorsunuz. köpek balıkları kıyıya fazla yaklaşmazlar. vurduğunuzda geri dönecektir. illa vurmak istiyorum diyorsanız, solungaçları ve burnu öneririm.
kürekle kafasına vurmak ,kardeşim sahte solungaçı görünce bana öle yapmıştı.

(bkz: çok acıdı sözlük çok)
çok korktuysanız eğer, televizyonu kapatmak.
çekiç başlı köpekbalığıysa panik yapmaya gerek yoktur. çünkü insanlara zarar vermezler. ancak, eğer bir yeriniz kanıyorsa salavat getirmek, yapılabilecek en iyi şeydir.* tabi o kadar uzun süre hayatta kalabilirseniz.
burna atılan tekme her zaman işe yarar discovery programında zamanında izlemişimdir. eleman sol ayağı kaptırınca sağ ayağıyla tekme atıyor hayvan afallıyor akabinde kurtuluyor* . işemenin de iyi bir yöntem olduğu rivayetler arasındadır. kanayan bir yeriniz yoksa hiç hareketsiz durmak kesin hayat kurtarabilir. zira suya konulmuş hiçbir şekilde kanamayan et parçasını köpekbalığı sitlememiştir. ancak siz yine de patronunuza küfürü basmayı ihmal etmeyin.
en tehlikeli köpek balığı olan beyaz köpek balığıyla karşılaşılmışsa işiniz bitmiştir. diğer köpek balıkları beyaz köpek balığı kadar saldırgan değildir.
kafasını okşamak. valla bak kafasını okşayınca suratını yalıyormuş.****
Televizyonu kapatmak.*
heyecan yapmaya gerek yoktur. insan eti berbattır.
bir kerecik ısırarak tadın bakar, sonra tükürürüm ben böyle yemeğe deyip gider.
(bkz: tevbe istiğfar)
(bkz: kelime i şahadet)
(bkz: masturbasyon)
(bkz: ohhh solungaçlara bak)
üzerine limon sıkılır.
çok basit, taş atmak. *
nefes alsın yeter diyen biriyseniz ne yapacağınız malumdur efenim. *
(bkz: hiç kımıldamadan sizi unutmasini beklemek),
balik hafizasi ortalama 6 sn, köpek baliğida balık, boyu gereği 6sn olmaz 12sn olur. ** *
sevdiğine Son kez de olsa seni seviyorum demek .
şahadet getirmek. zaten o anda hayat da film şeridi gibi gözlerin önünden geçmeye başlar.
suda hareketsiz yatıp * durmak. *
hafıza yoklanır, bilinen dualar hatırlanmaya çalışılır. hayatın gözlerinin önünden geçtiği o şeridin arkasından bir de hassktr çekilir...
ben fok değilim diye bağırmak ya deniz aslanı değilim diye işte ona benzer bir şey o anda hepsini deneyin.
kanal değiştirmek. jaws eskidi artık.
o değil de;köpekbalığı tehlikesi mevcut sularda temkinli yüzer üken,karpuz kokusu gelürse kaçun!karpuz gibi kokarmış bu meretus deyus. *
çömeldinmi birşey yapmaz. *