bugün

(bkz: 404 not found)

olsa olsa wolverhampton'dır. o da bizim ilimiz değil amk. ben sadece gördüklerimi saysam 15 falan eder sanırım. okuyan arkadaşlar da 3'er tane görmüş olsa, hadi bunlardan 2'si de benim gördüklerimi görmüş olsa bile tamamdır lan. kıç kadar görükle'nin aynı sokağında bile 3 ilimize ait meşhur köfteler satılıyor. bu ne yaman çelişki lan? bir şey her yerde meşhur olabilir mi? ince uçlu nokia şarjı mı lan bu?

'meşhur ezine ince uçlu nokia şarjı' kulağa ne kadar mantıklı geliyor? bu da öyle işte. bırakın özel olan özel kalsın lan. biz o meşhur bilecik köftesini meşhur olduğu için mi yiyoruz? are you player? o köfte 5 lira olmasa yer miyim panpa?

(bkz: martı köfte)
hele de köfte çiğ köfteyse dadından yinmez.ama bu fake çiğ köfteciler olmasın diye aslolanları bi yol bulmuşlar.beyaz önlüklü, köfte yığının önünde poz vermiş gülümseyen adamın fotoğrafının bulunmadığı dükkanların dışında başka yerden almayınız içeriğinde bi uyarı asmışlar.
(bkz: hakkari)
bayburt olması yüksek ildir. bayburt nesiyle meşhur bu güne kadar bilinmemektedir. belki şu an bi aydınlanma yaşayabilirim...
zonguldak'tır. google amcaya sordum, yok dedi.
Konya'dır. 18 sene yaşadım orda, köftenin meşhur olduğu ile alakalı hiçbir şey duymadım açıkçası.
olmayan ildir. ilin köftesi meşhur olmasa dahi o ilin bir ilçesinde muhakkak meşhur köfte vardır.
olmayan ildir. her ilin köftesi meşhur.
Konyadır.
Kocaeli dir.
edirnedir. Ciğer tavası meşhurdur köfte ile araları yoktur.
Aydın dır çünkü pidesi meşhurdur.
olmayan ildir. ilçelerinde dahi meşhur köfte olmasa da pazarlama taktiği olarak köfteciler "öz hakiki lüksemburg köftecisi" olarak yazınca sanki harbiden köftesi meşhur gibi geliyor. ondan sonracığıma patladı gitti.

gerçi konya olabilir bak. kıymayı görünce etli ekmek yapıyorlar hemen.
(bkz: bilecik)

Gelin görün bakalım var mı meşhur bir şeyi.
New york.
iNEGÖL AMA iL DEĞiL.
olmayan yerleri saymak daha kısa sürer. evet.
Kars/kağızman.
kars, erzurum, hakkari, erzincan, van, tokat, şırnak, antalya lan bsg bana 79 tane ili yazdıracaktın az kalsın.
Hemen hemen yok gibidir.
Olmayan ildir. Ayrıcalığı olmayan her il ilçe hop köftem meşhur diye ortaya çıkıyor. Köfte lan altı üstü. Evet.
istanbul. Yıllarca istanbuldaydım, bir tane dana görmedim. Dana yoksa köfte de yoktur.
Bursa. Bursanın ibnesi meşhur ha biri derse "ibneleri köfte yapalım" bursanında köftesi meşhur olabilir.