bugün

sürekli iznik gezisi yapmamın nedeni olan yerdir.
kızarmış ekmek ile servis açmaları bir harika , saf zeytinyağ , temiz , ucuz , şık bir mekan ..
iznikte bol bol uğrama şansı bulduğum harika köftelerinin yaninda servisi ve fiyayları ile gönülleri feth eden ekmek kadayıfı ile lezet patlaması yaptıran restoran zinciri.
ucuz eleman çalıştırma adına, çoluk çombalağı ve çeri çöpü işe alan firma. elamanlar müşteriye köpek gibi davranıyor. 15 yaşındaki veletler devlet memuru edalarında amk.
kardeşim allah aşkına bu nasıl bir mantıktır,arkadaşlar ucuz diye bir gıda maddesini alıp yiyorsanız afedersiniz ama böyle bir 3.dünya ülkesinde yaşamayada mahkum olursunuz çünkü bu ülkenin kendi düşüncesidir "amerika daha ucuzunu yapıyor biz üretmeyelim oradan satın alalım"
vatandaşıda ne diyor,"kendi yaptığım köfte daha pahalıya geliyor,burası daha ucuz evde yapmak yerine gidip orada yiyelim soyalı kıymasız neyden yapıldıgı belli olmayan o kimyasal maddeyi"

arkadaş cebinde paran varsa git güzel bir kebap ve ya steak house ye tıka basa ye ver 25 tl çık kişi başı,paran yoksada git 10 tl lik et al marketten evde muhteşem bir tava yap kendine,5 tl yede git künefeni ye...
üretimini şöyle bir fabrikada yapan organizasyon...
görsel
fiyatı düşünüldüğünde beklentilerin üstünde bir menüyle karşılaşılan mekandır.tabi türkiyenin en iyi ve en lezzetli köftecisidir diye bir iddiaları yoktur ama yine de lezzetli ve tercih sebebidir.aynı fiyatlara burger kingde içinde mikro düzeyde bulunan et oranı ve kanserojen yağlı patates kızartmalarıyla amerikan tarzı fast food yemektense köfteci yusufta köfte veya et yemek daha sağlıklıdır hiç kuşkusuz.bazı insanlar içerisine tadı ete benzeyen soya koyduğu için bu kadar kâr edebildiğini söylüyorlar.bir dönem ben de öyle düşünürdüm ama sonradan soya etinin kilo fiyatını gördükten sonra ne kadar yanlış bir yanılgıya vardığımı gördüm.hem o kadar adı sanı duyulan firma bu saatten sonra o tür şeylere de tenezzül ederek kendini düşürmez herhalde..

yine de siz illaki lezzetli ve mükemmel bir köfte yemek istiyorsanız orhangazide köfteci muammer ya da diğer bir adıyla muammer'in yerini tavsiye ederim.gemlik yolundan orhangazi yönüne değil de adapazarı istikametine dönünce solda, yeni gürle köyünün altında.. köftelerin lezzetli olmasının sırrı kullandıkları etin tamamen yerli gezen sürü hayvanın etinden olması ve tabiki köfteyi pişirme biçimleri..afiyet olsun.
geçen hafta susurluk şubesinde; eski zamanların katkısız et tadı ve mangalda köfte lezzeti ile transa geçerek yenilen köftelerin mekanı.
porsiyonların heybetinden; üç kişi iki porsiyon köfte, bir piyaz, bir yoğurt ve bir porsiyon şahane kaymaklı ekmek kadayıfını zor bitirdik.. çay ve suların bedeli olarak da şaka gibi bi hesap; 23tl ödedim..
iki adım ötemdeki köfteci ramiz'in kokuşmuş dondurulmuş soya katkılı hazır altı tane(toplasan üç köfte etmez)köftesiyle bir piyaz bir kola, iki suya 35tl ödemiş biri olarak; bundan sonra canım lezzetli köfte istediğinde yusuf'un iznik ya da orhangazi şubelerini ziyaret etmeye karar verdim. üfff canım çekti valla..
köfte dünyasının axxo sudur. kalite sabit, fiyat uygun. evlere servisi de var. bir kilo köfte 4 kişinin ağzından girer burnundan çıkar.
geçenlerde iznik şubesine (merkezleri burası) uğradığım köfteci.

hayatımda gördüğüm en vızır vızır gezinen garsonları barındırıyor. 1 dakika içerisinde masanızın yanından 3-4 garson geçiyor. bir şey istiyorum, 5 dakikadan kısa bir sürede geliyor ve her masa tıklım tıklım dolu. nasıl yetişiyorlar, aralarında nasıl bir bağlantı veya iletişim var anlamadım. birde extradan bir şey istersek, ondan da bol bol getiriyorlar. garsonlar mükemmel kısacası. işçi karıncalar gibi çalışıyorlar.

köfteleri nasıldı diye sorarsanız... açıkcası köfte yemedim. tavuk şiş yedim. böyle de acayip bir insanım. tavuk eti aşkımdan dolayı oluyor hep bunlar. ama arkadaşın köftesinin tadına baktım tabi. yani çok aham şahım değil ama güzel... tavuk şişleri daha güzeldi bence.
köfteleri çok güzel olmasına rağmen herkesin aşırı abarttığı kadar da değil.
Sipariş geldikten sonra değil , sürekli olarak köfteleri ocağa attıkları için 2 dakika içerisinde masayı donatabilmektedirler. Adam zaten biliyor ki dakika başı müşteri gelecek. Ne gerek var sipariş beklemeye. Pişir yolla gitsin. Nasıl olsa az sonra birileri isteyecek.
ne zaman önünden geçsem içerisi mahşer yeri gibi olan yemek dükkanı.
külbastısı iyidir, köftesi efsanedir.
Köftesi fiyatına kıyasla iyidir, ama fiyatına kıyasla iyidir.
Öyle çok abartılacak bir köftesi yok bence. Yani kötü değil ama bulunmaz bir lezzet filan da değil.
sırf kaymaklı ekmek kadayıfı yemek için bile gidilir.
bugun gittiğim ve içeride 30'a yakın kişinin oturmak için sıra beklediğini gördüğüm yer. ticaret böyle birşey işte. yıllar önce iznik'te tanınmış fakat mütevazi olan bir köfteci şimdi paraya para demiyor.
tatlının üzerindeki kaymak hayvanidir. dikkat edin derim düz duvara tırmanmayın. genel itibariyle ürünleri güzeldir benim zeytinyağı ve çemenmidir salçasımıdır nedir o hoşuma gider.
Dünyanın en hızlı siparişi getiren koftecisidir. 2 dakika içinde 10 kişilik sipariş masada hazır olur.
icecekler gelmeden yiyecekleri getiren mekan.
Kaymakli ekmek kadayifi... Dunyanin en guzel tatlisi olabilir, o derece. Koftesi sucugu falan da eh iste guzel yani.

Eve donerken pakette bir seyler almayi unutmayin iceride satiyorlar bir suru sey. Guzel oluyor sonra *
burada yediğiniz tatlının adı kaymaklı kadayıf değil, kadayıflı kaymaktır. kadayıf x ise kaymak 2x'tir ve doyumsuz bir tadı vardır.
bir an önce tüm türkiye'ye açılmaları lazım. kapış kapış gider.
gerek lezzeti,gerek ucuzluğu ve gerekse hızlılığıyla tadanların dilinden düşüremediği bursa lıları şanslı duruma düşüren mekan.*
arkadaş her üniversite öğrencisinin anılarında bulunan sadece isminin değiştiği köfte haricinde de ürünlerin bulunduğu ucuz ve lezzetli işler çıkaran değerli abimiz.

not: Bende köfteci hüseyin kılığındaydı. Şimdi olsa da bir yarım yesek.
iddaa parasıyla arkadaş, eş, dost ve akrabaların götürülebileceği en iyi mekan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar