şüphesiz ki " ıyy kokuyo bu yha " tepkisi veren kadındır. bok ye sen. allah seni açlıkla sınasın. evet.
kuzu eti severlerin o yemesin ben yiyeyim şeklinde tepki verdikleri kadındır. evet, sen yeme bacım ben yerim senin yerine. üzerine de kekiği döktüm mü vedat milor gibi titreye titreye yirim.
kokuyorsa senin amın da kokuyor. töbe töbee.
Adana kebap kuzu etınden yapılır. Buyuk konusmak ıstemıyorum ama kebap sevmeyen kadınla yapamam.
Birkaç defa kuzu etinin o kendine has ancak terbiye edilmediği zaman aşırı kokan haline denk gelmiş olabilir. Kuzu eti öyle acayiptir ki işi bilmeyen biri tarafından yapılırsa bayıla bayıla yiyen adam bile yiyemez. Dana gibi değildir danayı bile kötü yapan var ama genelde iyi kötü birkaç baharat kullanmayı bilen herkes lezzetli şekilde yapar dana etini.

Kuzu öyle değil kuzu sanat ister.
iyi yapıyordur.
Kuzu dediğin bebek koyun.
Bırakın da çayırlarda koşsun hayvancıklar.

görsel
Sevgilisinin etini hic cekinmeden yiyen kadindir.
Yerinde ustasından Cağ kebabı yememiş kadındır muhtemelen!

Ulan... Bakıyorum da yemekten kebaptan etten zerre anlamayan "dencereye at gavur" düsturu ile büyümüş yetişmiş insanlar güzelim kuzu etine mundar muamelesi yapıyor!

Cag gibi bir şahesere hayat veren ettir kuzu eti! Ama işlenir! önce bileceksin et nedir nasıl yapılır nasıl tüketilir.

Hadi cag kebabı geçtim! Erzincan yaprak döneri yemeyen var mı aranızda!

Muhtemelen bazen bayıla bayıla yediginiz kuzu etinin farkında bile değilsiniz.

Burada kuzu eti iyk diyen "gavurma" sevdalısı adamlara bi döner çevirip önlerine koysam "aga bu ne ya ellerine sağlık az daha koysana" der.

Gerçi dana diye at eti yiyen ama fark etmeyen adamlara et kültürü anlatilmaz zaten. Ben o döneri oğlaktan yapsam yine dana zanneder çoğu. Afiyetle yer.
"Bizde et kuzudur. Biz başka et bilmeyiz" repliğini akla getirir.