bugün

yenibosna'da, istanbul Havaalanına 2 km uzaklıkta bulunan ve Kuyumculuk Sektörü çalışanlarının modern teknolojiyle daha rahat çalışmalarını sağlamak, alt yapı, çevre, ulaşım vb. gibi faktörlerin sorunsuz kullanabilmek için yapılan merkezdir.

http://www.kuyumcukent.com.tr/
çalışanları tarafından adı italyan hapishanesine çıkarılmış kuyumculuk merkezi. pek de haksız sayılmazlar. keza hapishaneden tek farkı çıkışların serbest olması.
(bkz: fiyasko)
ölükent olarak isimlendirmek istediğim mekan. bu kadar yatırım yapılıp bu kadar başarısız olabilmek için gerizekalı olmak gerekir. sanırım onlar tamamen zekasız.*
Bende unutulmayacak hatırası var buranın, yemek yiyoduk beni hadi gidiyoruz diye götürdüler, kafalar bi güzel oldu, 3 kişiyiz arabada ben arkada oturuyorum her sağ tarafa baktığımda hep aynı tabelayı görüyorum "KUYUMCUKENT" aynı götüntü aynı açıdan saatlerce gözümün önünde kaldı, öldümde, orada kaldım sandım...
kuyumcukent ismini kullanırken şimdi dikkat çekmek için binanın tepesine ışıklı mışıklı kocaman wedding world yazan mekandır. tabi yaa ismi ingilizce yaptın ya kesin akın akın müşteri gelecektir. hatta izdiham çıkacak, sabahları müşteriler binanın girişinde kuyruk oluşturacaklar. piffff...

yahu birinizde türkçeye sahip çıksın arkadaş. karizma gözükmek için illa cofee mi yazmak gerek. ya da daha kuul ** görünmesi için ismin sonuna shop mu yazılması gerek...vs tamam ben de biliyorum ingilizceyi de senin* gibi tabelalara yazmak için kullanmıyorum.
havalandırmasında büyük sıkıntı olan mekandır. ayrıca az kız sayısından şikayet eden mühendislik fakültesi öğrencisinin yolunun düşerek haline şükretmesi gereken yerdir. elini atsan kıroyum ama para bende zihniyetine çarpmaktadır.

--spoiler--
kuyumcukentteki nefes alsın yeter mantığına bünyesi alışık olmayan danışmanla karlı günde montlara sarılmış yürürken, yaşanan diyalogta kadıncağızın altımızda mini etek varda bizmi farkında değiliz acaba şeklinde çıkış yapmasına sebebiyet vermiştir.
--spoiler--

edit: çalıştığım firma bir aya buradan kaçarak taşınacaktır.
F tipi kapalı cezaevinin iş sahasına dönüştürülmüş hali.
kapalıçarşıdaki ve istanbulun çeşitli yerlerindeki üreticilerin bir araya toplanması amacıyla başlayan ancak pek de başarılı olamayan proje.
şikayet edildiği kadar olan, havası basık, kalitesi yerlerde bi proje.

yine de burada çalışan varsa özel mesaj atabilir.
yenibosna merkeze yakın. dışarıdan avm görünümlü olup %90 kısmının kuyumcu atölyesinden oluşup %10 kısmı ise takı alış verişi için avm olarak ayrılmıştır. içerisinde market, düğün salonu bulunmaktadır. atölyelerin çoğunun penceresi yoktur. atölyelerin kendi içerisinde havalandırma sistemi bulunmaktadır. logosunun horoza benzemesinin sebebi ise rivayete göre atasay yöneticilerinin denizli'li olduklarından dolayı olduğu söylenir. kuyumcukentte çalışanların kapalı ceza evi diye adlandırdığı yerdir.
Kızların aklını kaybettikleri yerlerden biridir. Mücevherler, yüzükler, küpeler, elmaslar aman allahım...

Hiçbirini de kendi paralarıyla almazlar. Bir salak oğlan bulup ona aldırırlar. Kızların kahpelikleri sınır tanımıyor.
küçükken burayı görünce küçükçekmece'ye yaklaştığımı anlardım.
yenibosna çobançeşme'de bulunan, evlenecekler için tasarlanmış, kuyumcu atölyelerinin bulunduğu alışveriş merkezi. kocaman "wedding world" yazısıyla dikkat çeker.