unutmamak gerekir ki bir şeyleri yapmak,yıkmaktan daha zordur.imparatorluklar yıkmaktan daha zoru ve güzeli varsa o da;
yıkılmış bir imparatorluktan,güneş misali bir cumhuriyet doğurmaktır.siz ki kraldan çok kralcılar;dünyaya padişah çocuğu olarak şanslı gelmiş,gücü sayesinde orayı burayı işgal edebilmiş kişileri atanız sayıp adına fatih dersiniz,beşikteki kardeşini öldürmeyi düşünen biri için devletin bekasını öne sürersiniz,zaten bizim atalarımız aynı olamaz.gururla söylüyorum ki benim atam atatürk'tür.
Anlayamadığınız tek nokta vatan millet kurtarmak beyin işi, bir yaradana inanmak kalp işi. Bu ikisini anca bu kadar geri zekalı bir şekilde harmanlayabilirdiniz.
la sen olayı çok yanlış anlamışsın.

atatürk'ü atan olarak görmen ötekileri siktir etmeni, itin götüne sokmanı gerektirmiyor. ayrıca her öncü lideri birbiriyle kıyaslamana gerek yok.

bi de bunlar atatürk'e ayyaş der ama padişahların (çoğunu severim, yanlış anlaşılmasın) islamı dört dörtlük yaşadıklarını sanırlar. la padişahların çoğu da içiyodu. inanmıyosan al sana ilber ortaylı'dan link : http://www.birgun.net/hab...ki-icer-miydi-101377.html

ota boka dini, imanı karıştırmayın. din kalptedir, din vicdandadır. bunu bi anlayın emi? atatürk'ün rakı sofraları, abdülhamid'in kardeşi vahdettinle yaptığı esrar kaçamakları bizi alakadar etmez. özel hayat bunlar. mahrem. çaktın mı?

insanları özel hayatlarıyla vurma. onlar özel hayatları sebebiyle orada değiller. icraatları ile oradalar. icraatlarını değerlendir. kimsenin içtiği, sıçtığı bizi ilgilendirmez, ilgilendirmemeli. bu bir nevi kendi yaşam tarzını dolaylı yönden başkalarını dayatma olur. yani faşizm olarak da değerlendirebiliriz.

al sana bi de 8-9 dakikalık video da atayım. okumaya üşeniyorsan burdan izlersin olur mu dostum?

http://www.youtube.com/watch?v=lBvF46ZPAd8
görsel
görsel
ayrıca atatürk değil (bkz: kamal)

iyi günler.
sığırın teki de savunmasında

''cunku sizler olmus bir adamdan medet umacak ve hala uzerinden prim yapacak kadar beyinsiz, gereksiz insanlarsiniz.''

demiş.

iş oraya varırsa biraz düşünürsen kendi kendini göt ettiğini anlayacaksın.
ilk entry den sonraki entrylere dikkat ederseniz bir fikir sunmaktan çok hakaret içeren yazılar görürsünüz. bu durumda kim çomar tartışılır. hep diyorum çomar diyen biri varsa bilinki o çomarın hasıdır.
"Atatürk" ismindeki "ata", bugün bildiğimiz anlamda "ata" anlamında kullanılmamaktadır. Ata, baba demektir, ve Atatürk ise bu milleti kucaklayan, kollayan bir baba gibidir. Yoksa gerçek anlamda soyumuz Atatürk'e dayanmıyor elbette. Şayet Atatürk'ün ataları da o bahsettiğin kimselerdi, evlad-ı fatihan olarak Osmanlı'nın genişlemesi ve Balkanlarda tutulabilmesi için oraya yerleştirilen kimselerin soyundan geliyordu.
sen eksik ol, sikimizde de olmayan beyanat.
amk sanırsın atatürk olmasa uzaya roket göndercekti pezevenk.siktiğim cahil çomarları senin ataların meleklerin bacaklarına bakıyolar diye rasathane yakan sığırlar.
Amina koyim adam bir fikir beyan etmis aciklamasini yapmis, yapilan yorumlara bak.

Hemen yok sen zaten insan degilsin, yok maymun olarak kalmissin.
Ulan adam atasi olarak kabul etmiyorsa sana giren cikan ne? Herkes sizin gibi dusunmek zorunda mi?

Ben sana namaz kilmiyorsun, peygamberimi sevmeyip inanmadigin icin hakeret ettiginde karsi ciktigim icin suclu oluyorum ama ataturku sevmedigim de sen bana aptalca konustugunda suclu olmuyorsun.

Cunku siz ataturkten sogumak icin birer sebepsiniz.

Cunku sizler olmus bir adamdan medet umacak ve hala uzerinden prim yapacak kadar gereksiz insanlarsiniz.

edit:bakın iki dusunemeyen arkadas daha dayanamayıp eksilemiş.
bence senin atan atatürk olamaz zaten sıkıntı yok. kusura bakmadık yani rahat ol.
Atan maymunmuş, anladık *
Atanı seç, savaşa sen de katıl!
Başlığı yazan kişi aslında şunu demek istemiştir: "kusura bakmayın, atatürk gibi kaliteli bir adama yaraşır bir adam olamadım, hatta adam bile olmadım."
Kardeş şimdi şurdan sola dön,
sonra da dümdüz siktir git.
Sonuna Kadar Haklı Kardeşimiz Helal olsun...
Zaten senin değil, seni denize dökenin atasıdır Atatürk.
Senin atan Atatürk olmasaydı, ya bir yunan askeri ya da ingiliz kralı olacaktı. Mustafa kemal cephede Türkiye cumhuriyetinin kurulması için savaşırken o saydığın isimler toprağın altında oksijene dönüşmüştü.
not; şimdi beynini buzluğa koy, yaz daha bitmedi, bozulur.
Entry kasarken maymun olmak.
(bkz: entry nick uyumu)
görsel
(bkz: tespit budur bravo).