bugün

"huzur islam'da" diyen cahillere karşı söylenebilecek söz.
diğer dinlere de uyarlanabilecek söylemdir. yinede saygıda "kusur" etmemek lazım.
müslümanlığı nasıl kötüleyim derken sıçmak nasıl oluyormuş gösteren liseli ergen zihninde, karakter yetersizliğine uğrayan kişilerin beyanıdır... kusur insanda olması gereken hede...
(bkz: Kusur islam da) değil müslümanda.
yalan sözdür. kusur beyinde.
bana öyle geliyor ki daima değişmekte olan hayatın değişik safhalarında ve her devre uyacak bir görüntüsü olan yegane din islamdır.

george bernard shaw

kendisi hem oscar hem nobel ödülü almıştır ama ona göre dinler içinde en iyi olanı sizin için saçmalık. sanırım siz daha zekisiniz.

hayatta başarılar.
Kusur sende insan araştırır öyle gelir.
Esasen islam'ın kendisinden ziyade bugün sıkça pompalanan paganist bir eğilim türevindeki müslümanlıktadır. Vahabilik, temelini siyasal islam'ın çıkış noktası emevilik'ten alarak çarpıtılmış hadisler ile dini bozmuş, mutasyona uğratmıştır.

Kur'an maalesef siyasi emeller kaygısıyla değiştirilmiştir.

Muhammed'den sonra yazıya ilk dökülen Kur'an, halife tarafından imha edilmiş.Ondan sonra hazırlanan "ikinci asıl" da aynı akibete uğramıştır. Günümüzden 5000 sene önce yaşamış olan Sümerliler ve Mısırlılar'ın yazılı eserleri günümüze kadar gelirken, günümüzden 1400 yıl önce hazırlanmış olan Kuran'ın aslı (ilk orijinal nüshası) yeryüzünde bulunmamaktadır.

Halife Ömerin oğlu şöyle demiştir: "Hiçbiriniz "Kuran'ın tümünü elimde tutyorum" demesin. Bilir misiniz ki, Kuran'ın (ayetlerinin) çoğu, yitip gitmiştir. Ama herhangi biriniz, "Kuran'dan ne kalmışsa (görünüşte ne varsa) o kadarını rlimde tutuyorum" desin. (Celaluddin Süyuti, el itkan Fi Ulûmi'l-Kuran, 2/32).

Aslolan Allah sevgisidir!
kusur, islam'ı yanlış anlayan mankafalardadır.
yoksa, sadece bir ahlak kitabı olarak bakıldığında bile, o dönemin batağında, insanlara çok ters çıkmadan, onları daha uysal hale getirmeye çalışan bir kitaptır kuran.
kız çocukları canlı canlı gömülürken, kadınlar öldürülürken, kadınları el üstünde tutacaksınız, hiç zarar vermeyeceksiniz diyen birinin ardından kim gitsin?
kuran da erkeklerin kadınlardan üstünlüğünden, kadınların onların malı olduğundan bahsediliyor (nisa 34). onlar sizin malınız, siz onlardan üstünsünüz diyerek dönemin krolarına gaz verilip, eh hadi öldürmeyelim bari moduna getirilmiştir.

diyeceğim o ki, islam, o dönem için, dönemin kadınları için kurtarıcı bir şeydi. ancak günümüz şartları için baya bi update'e ihtiyacı var.

not: ateistim.
(bkz: huzur namaste)