bugün

http://www.milliyet.com.t.../16/yazar/temelkuran.html
türk demokratik anlayışının ve buna katılan kamuoyunun bilinçli ve duyarlı tüm kesimlerine mensup herkesin zaferidir. Bunun gibi daha birçok örneği başarabilecek güçte bu millet, bu toprağın insanı ayrımcılık istemiyor, isteyenler de fazla heveslenmesinler zira zaten istedikleri şiddet tohumlarını ekmeyi başaramayacaklar bu ülkeye...
yerinde bir karardır.
(bkz: asmayalım da besleyelim mi)
milliyet'in internet sitesinde yapılan ankete göre türk halkının büyük çoğunluğu bu uygulamayı sansürcü zihniyetin bir ürünü olarak görmüş...

http://www.milliyet.com.t...milliyetanket.asp?aid=205
bu uygulamayı sansürcü bir zihniyet olarak gören çoğunluk peki iş kürtçe birşeyler yayınlaması ya da sosyalist görüşte bir film olduğun da onun yayından kaldırılması ya da yasaklanması konusun gündeme geldiğinde aynı şekilde aynı tepkiyi verecek mi?
milliyet'in anket açıklayarak hakkında birşeyler saçmalamak istediği hadisedir. ben de o zaman doğan medya holdinge diyorum ki: (bkz: milliyetini de al git burdan lan) *
(bkz: selena) dizisi yayındayken uygulanması hatalı eylem. ben de selena'dan etkileniyom o zaman ona bunu sihir yapmaya çalışıp zarar veriyorum etrafa hemen kaldırılsın. nöbetçiler.

(bkz: o değil de bi akıllı işaretler vardı ne oldu ona)
(bkz: sansürcü zihniyet)
dün akşam kan uykusu gibi gerçekleri yansıtan bir programı izlememize neden olmuş olaydır. iyi ki kaldırılmıştır.*
selena ile saçma dizilerle karıştırılamayacak dizi müsveddesinin hakettiği muameleyi görmesidir. Doğru söylüyorsun selena katil yetiştiriyor değil mi? Evet ya haklısın gerçekten de, selena izleyenler birbirini öldürüyor hatta bir cadı ölürse arkasından mevlid okutturuyor törenle veya gidip racon yerine kafa kesiyor. Evet ya o da şiddet içermiyor mu hem? Banane banane ben de selenanın kaldırılmasını istiyorum *
gizli pkk destekçilerine ithafen "kıçınıza kına yakın" demeyi gerektiren olay.
(bkz: pisliği paspasın altına temizlemek)
kaldırılması bence hiçte demokratik bi çözüm olmaz.belirli yaş üstüne hitap edebileceğini gösteren bir işaretlemeyle bu sorun çözülebilir.bence en kötü ihtimallede geç bir saate alınır...
yayında kaldırılmasıyla toplumsal şiddet, toplumsal ahlak, toplumsal adalet anlayışımızın yerli yerine oturacağına inanılan olay.
yapmayın yav böyle giderse herkes herhangi bir nedenden başka programları yayından kaldırdığında demokrasi anlayışımıza ne olacak. bununla beraber bence haber bültenleri, yabancı yapımlar da yayından kalksın yani onlarında bu diziden azı yok fazlası var belki de. böyle düşünerek nereye kadar demek geliyor insanın içinden.
pana filmin uzun vadeli planinin, bazilari tarafindan cokertilmesidir.
zira pana film, onemli sozler soyleyecekti.ama birden ortaya cikip soyleyemezdi.
oncelikle turk halkinin bir kisminin ilgisini, polat alemdarin karizmatik bakisi, konsey monsey, vurdu kirdi girdi cikti, film milm derken cekti.

diger kesim zaten ongoru sahibiydi, sabirla soylenecek sozleri bekledi.tam "o" gun geldi,o vakte kadar 'bir sakıncası yok, takılsınlar' modundaki, uyanamamis bazilari gozunu acti ve mudahalede bulundu.ve soylenmesi, hatirlanmasi gerekenler, tv platformunda engellendi.pana filmin davasi devam ediyor, edecektir, onlarin tabiriyle 'başka bir dijital ortamda', ama kayip sudur ki, halkin birinci kesimi kaybedildi.
bazilari başarıya ulaştı, ikinci kesim onların gozunde zaten pasif kitle, 'bir sakincasi yok,takilsinlar'.
(bkz: rtük için opera)
yaşasın. zira türkiye gelişmekte olan bir ülkedir. bu tip yayınlar katil yaratmaktan başka bir işe yaramaz. yıkıcılığa ihtiyacımız yok. maalesef bu ülkenin kültür ve eğitim düzeyi düşük. insanlar dizinin ölen kahramanları için mevlüt okutup, gazeteye ilan veriyorlar. cahil halkım uyan artık.
doğruların söylendiği veye dile getirildiği gelişmemiş toplumlarda normal karşılanabilecek bir durum.
sonuna kadar siyasi bir karardır.artan milliyetçiliğin zaten oy kaybettirdiği akp daha fazla milliyetçiliğin artmaması ve daha fazla kendisinden milliyetçi partilere oy kaçmaması için bu diziyi yayından kaldırtmıştır. kararı yorumlarken bu noktayı gözden kaçırmamak gerekmektedir.
kesinlikle doğan kartel grubunun başının altından çıkan olaydır. biliyorlar ki dizi oynadığı saatte tüm kanalların reklam pastasını toplayacak. o nedenden dolayı milliyet ve hürriyet gazetelerinde insanları anket adı altında kaldırılması için kamuoyu oluşturmuşlardır. eğer kendi medyasında yayınlansa hiçbir zaman böyle bir olaya başvurmazlardır.

bu yayın grunu ilk bbg evini de çok reklam alıyor diye karalamış. daha sonra kendi kanallarında bir sürü böyle boktan yayınlar yapmaya devam etmişlerdi. bunların iç yüzünü herkes biliyor.
(bkz: kartel medyası)
Kurtlar Vadisini yayından kaldırtanlar gecen sene roj tv nin kapanmasına özgürlükleri kısıtlıyolar diye karşı çıkan zavallılardır...
bu ülkede herşeyin güllük gülistanlık olduğunu zanneden veya öyle olduğuna inanmak isteyen zavallıların çabalarıyla gerçekleri göstermek isteyen birileri çıktıktan sonra başvurdukları yoldur. eminim bu dizi yayınlansaydı pkk ya karşı çok daha büyük bir kenetlenme olacaktı. ama işte bu zavallılar salakça bahanelerle özgürlükleri kısıtlayan bir sansür getirdi.ama sihirlerle dolu diziler çocukların psikolojisini bozmuyor bu tip gerçekleri yansıtan diziler çocukları etkiliyor . yayından kalkmasında tabi pkk yı destekleyen "içimizdeki irlandalılar"ın da büyük payı var.
telefon sapıklarına "gözünüz aydın" denmesi gereken olaydır.

(bkz: alayım kızıma da bir çuval kına amaan)
bir ülke düşününki, avrupa birliğine girmek için yemediği bok kalmasın, özgürlükten, düşünceye serbestlikten dolayı, polislerin elinden yetkileri alsın, suçluları kollasın, hatta türklüğe hakaret eden yasayı değiştirmeye kalksın, hatta hakaret edenin cenazesinde, ben de ermeniyim diye bağırsın, arkasından bir diziyi yayından kaldırsın, o ülkenin hangisi olduğunu buldunuzmu? bulamadıysanız ben söyleyeyim, türkiye hegomonyası, cumhuriyeti filan demiyorum farkında iseniz, cumhuriyeti atatürk kurdu, arkasından gelen zavallılar yıktı.

dizimi? dizinin amına koyayım, bu gün diziyi yayından kaldıran beyinsizler, yarın şu kanalı seyretmeyenler 15 gün kamu görevi görevi yapacaklardır diye kanun çıkarırlar, yok ya o kadar da değil! diyeceksiniz bana şimdi, iki tane kartel in yönettiği basiretsiz bir ülkede olur, hem de alası olur.

benim ülkeme, türkiyeme, içindeki kardeşlerime, faydası olmayan, kendi çıkarlarını düşünen, basiretsiz her yönetim ve içindeki her yönetici köpekdir, burası da bunların yüzünden köpeklerin ülkesidir.
olayla ilgili rtük başkanı zahid akman televizyon kanalları yoluyla açıklama yapmaya çalışmış ama pek fazla inandırıcı olamamıştır.topu yayıncı kanala atan akman,sansurleme gibi bir olay olmadığını dizinin yayıncı kuruluşun isteği üzerine kaldırıldığını belirtiyor.

--spoiler--
Pana Film'den RTÜK'e yanıt

işte Kurtlar Vadisi'nin Akman'a cevabı...

RTÜK Başkanı Zahid Akman, CNNTürk'te katıldığı canlı yayında Kurtlar Vadisi Terör'ü üst kurulun yasaklamadığını, sansür iddialarının gerçek dışı olduğunu öne sürdü… Zahid Akman, insanların gözünün içine baka baka yalan söyledi.

Gerçekler ise şu: RTÜK heyeti, oybirliği ile, dizinin birinci bölümünde yasalara aykırı bir durum olmamasına rağmen, dizinin devamının yayımlanması halinde sözlü ve yazılı uyarı olmaksızın kanala bir ay kapatma cezası verileceğini ve akabinde kanalın yayın iznini iptal edeceklerini ifade etmişlerdir.

RTÜK Başkanı, bu toplantıda kendisine gelen şikayet mesajlarını delil olarak sunarken, dizinin varlığı ile ilgili olumlu mesajları "154 bin şuursuz kişi olabilir" diye değerlendirmiş, canlı yayında ise kendi cümlesini çarpıtarak "kanala da şikayet mesajları geliyormuş" ifadesini kullanmıştır.

Gerçeklerin ortaya çıkarılması için toplantı tutanaklarının açıklanmasını talep ediyoruz. Devletimizin bir kurumunun başındaki yetkilinin bu şekilde gerçek dışı beyanat vermesini esefle kınıyoruz. Sansürcü ve şantajcı zihniyetin ruh hali olarak görüyor, gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkacağına inandığımızı ifade ediyoruz.

--spoiler--

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=69042

bu dizinin fanatiği değilim ama bu tip olaylar gerçekten çok rahatsız edici,birileri birilerini kullanarak bazı şeyleri zorla değiştirmeye çalışıyor,hem de milletin gözünün önünde.
ayrıca o haberde kullanılan "154 bin şuursuz kişi olabilir" cümlesi büyük talihsizliktir,sayın başkan o şuursuz diye nitelediği insanların sayesinde koltuğunda oturduğunu farkedememiş sanırım.
tuhaf olaylardan biri daha...
mücadele etmek için başka şeyler denemek yerine, ''kurtlar vadisi'ndeki şiddet kötü örnek oluyor'' gibi garip bir bahaneyle yasaklamak acizlik değil de nedir? bu şekilde kurtlar vadisi'nin daha çok dikkat çekmesi sağlanmaz mı? insanlar bunda bir şey var diye düşünüp, bir şekilde izleme imkanı buldu mu daha çok ciddiye almaz mı?
burada insan fikirlerini rahatça söylemekten de çekiniyor artık... yasakçı zihniyetle başımız belada...
hayır hayır, şu yasakçı zihniyetten kurtulmadan özgür olamayacağız...