An itibariyle artık boku çıkan dizilerden biri. Polatın siyatik olmasıyla son bulucaktır tahminen. Ya da alzeimer.
an itibariyle pusat it'e dönüşmüştür. olmadı pusat olmadı.
amerika , israil derken bu sezonda suriye ile uğraşacak dizi.
(bkz: kurtlar vadisi hatay)
çıkabilir.
düşmanın kim olduğu belli olup, 20 kere elinden kaçırıp, sezon sonunda polat'ın öldürdüğü sezonlar aksine çok daha güzel bir senaryo ile izleyenlerin karşısında. birçok gizemli soru bulunuyor.

--spoiler--
-ihtiyarların içindeki hain kim? gerçekten de yeni ak saçlı hain mi yoksa o tekerlekli sandalyedeki adam polat'a oyun mu oynuyor?
-erkan kime çalışıyor? o yüzünü göremediğimiz gizemli adam kim?
-erkan mete aymar'ın bilgisi dahilinde mi yoksa gizlice mi o yüzünü göremediğimiz gizemli adama çalışıyor?
-ihtiyarlar içerisindeki hainler memati'yi öldürerek neyi amaçlamış olabilirler?
-yeni ekibin senaryonun gidişindeki yeri ne olacak? (o kadar tanıtıp da geri 'hadi gidin ülkenize geri' diyerek diziden çıkaracaklarını sanmıyorum gerçi.)

--spoiler--

bu arada lübnan'da yetişen kızın gülüşüne hastayım. el muhaberat ajanı olayım, o kızın bana bi gülüşüne suriye'yi vermezsem ne olayım.
çıtayı baya yükseltmiş dizi bu yeni yönetmen alican gebeş işinin ehli olsa gerek olaylar çok iyi kurguluyor.
gitgide siktir boktan oluyor. madem böyle bir dizi çekiliyor bu ergen kafası niye. şu senaristlerin beynini...
mete aymar tam coşmuş derken yine kazığa oturdu. kgt yöneticiliği metelere vermekte noluyor sayın aksaçlı? ayrıca polat terminatör hesabı submachine gun mp7lerle nasıl fırladı öyle.
tam güzel bir sezona başladı derken bu bölümde yine s*çmış senaristler.
Hele zaza'nın o gerçekllkle alakası olmayan absürt rüyaları neydi lan öyle bir an kendimi leyla ile mecnun izliyor sandım. Bu kurtlar vadisine nolmuş böyle eskiden böyle değildi ? Zaza hele iyici cıvıtmış.
Senaristler güldürdüğünü sanıyorsa yanılıyorlar. Biz muro dan sonra gülmeyi unuttuk ve gerek de yok zaten...

Özetle : eski bölümlerini mumla aradığımız dizi.

Gerçekten bitirip efsane olarak kalmalılardı. Böyle rezil olacaklrına..
ben de eski bölümlerin izleyicilerindenim. şimdi şöyle bir şey var, dizinin konsept danışmanlığını soner yalçın'ın yaptığı ve yönetmenin osman sınav olduğu dönemlerde dizi doruk noktasına ulaşmıştı. hadi osman sınav gittikten sonra çizgisini bozmadı ama soner gittiğinden beri görsel efektler olsun, konular olsun çok yapay gelmeye başladı. çizgisinden çıktığını düşünüyorum dizinin. ve artık baş karakterin bir türlü vurulmaması insanlara gerçekçi gelmiyo, gelmemeli, gelmesin.

bir diğer nokta da başına hayal ürünü yazıp dizide güncel olayları polatın politikalarıyla yorumlamaları. yani şimdi bizim gazete okumayan, araştırma yapmayan, kitap okumayan, analiz yapmayan insanımız diziyi izler, atıyorum suriye konusunda dizinin yöneltmiş olduğu doğrultuda düşünür, düşünmeye çalışır. eskiden evet insanların hareketlerini, davranışlarını etkilerdi ama şimdi kurtlar vadisi insanların direkt düşüncelerini etkileyebilecek güce sahip bir oluşum haline geldi. o yüzden tehlikeli diyorum, zaten artık yapım olarak zevk vermediğini düşünüyorum.
iyice akp nin propaganda aracı olmuş dizi.
ne zaman ki, vurulup denize atılan polat alemdarı, denizden kum çekerken kepçe ile kurtardılar o gün bitti dizi benim için, sen denize kepçe gönder kepçeden polat alemdar çıksın, tesadüf filan olmaz da hadi lan oldu diyelim, bu kumu çeken adamlar da bilmem kimin adamı çıkıyor filan. Nerede o eski kripteks peşinde koştuğu günler.
--spoiler--
iyi, bu sezon biraz olsun heyecanlandıracaklar diye ümitlenirken 166. bölümüyle yine hayal kırıklığı yaratmıştır. ya senaristler anlayın artık hikmet'in, ömer babanın ölmesi, nazife annenin yürümesi kimsenin sikinde değil. savcıyla aşk sahnesi hiç çekmeyin hele çok itici oluyor. o kadar özel tim topladınız çocuklar çay içmekten kusacak. bi heyecan verici sahnesi daha önceki entryimde de belirttiğim üzere tekerlekli sandalyedeki ihtiyarın asıl hain olup polat'a oyun oynadığı ihtimalini güçlendirmişler. mete aymar adamın ihtiyar olduğunu biliyormuş. eski ak saçlı ve eşref bey'in resimleri de mete aymar'da vardı. büyük ihtimal o verdi. bölgesel kgt'ye karşı çıkanlardan birinin de o olduğu ortaya çıktı. bir de şu aynura erkan'a ne yapacak o meraklandırdı. neyse haftaya yeniden toplarlar inşallah.
--spoiler--
(bkz: dağlar seni delik delik delerim)
kalaşnikof mermilerinin çöp konteynerlarından sektiği dizi. anacığım o konteynerlar titanyumdan mı? istanbul büyükşehir iyi çalışıyor demek ki.
istihbaratın yaptığı dizidir.
oyunculuk, aksiyon değil konudur ilgilenilmesi gereken.
bitmedi, bitmeyecek sanırım.
bitmemiş olması neden bazılarının götünü böylesine kazıklıyor merak ediyorum açıkçası

seyretme amk..
zaman zaman bozsa da her hafta izlemek istediğim dizi. kopamıyorum fena bağımlılık yapıyor. ailecek müdavimiyiz.
--spoiler--
ne özel timmiş mübarek! polat'ın 50 olduğu adamları kurtardığı. bu gece de polat olmasa altı üstü muhaberata kuş gibi avlanacaklardı. güya operasyon nizamı alıyorlar, muhaberat'ın sniperları bunları seyrediyor. mossad, cia, kgb'ye karşı istihbarat yapacak adamlar bunlarsa harbi yandık amk. hem polat'ı hem de bunları nasıl aynı kişiler yetiştirmiş anlamadım gitti. polat defalarca anasının amından kurtuldu resmen. bir keresinde aslan amca kurtaracaktı bunu şu tombalacının karısı esir aldığında, onda da gerek kalmadan mossad ajanlarının elinden kendi kurtulmuştu. polat'la aynı yetenekte olması lazım gelen iki ajan kaç gündür muhaberattan kurtulamıyor. saçma sapan bir kaçma girişimi de rahatlıkla durduruluyor. bu arada gizli patronumuzun en azından yardımcısının yüzünü gördük. kendini de yakında görürüz herhalde. bir de şu ak saçlıyla sürekli muhalif ihtiyarın hangisi hain hala çözemedik. her hafta değişerek biri iyi biri kötü oluyor amk. ama yine de ak saçlı hiç değilse sabit, diğeri gibi polat'a ayrı mete'ye ayrı kıvırtmıyor.
--spoiler--
senaristlerin nesrin topkapı kıvamına geldiği dizi.
abd yi, israil i bıraktık, el muhaberat ile uğraşıyoruz.
neden?
çünkü hükümet öyle istiyor.
çünkü hükümet şu an suriye ye atar yapıyor.
hükümet esad çı olsaydı; senaristler de esad ı allayıp pullarlardı.
aron feller vardı amerikalı, öldü, onun yerine kim geldi aga?
şamir vardı israiili, öldü, onun yerine kim geldi?
hükümet israile atar yapıyor, hoop polat şamire sarıyor.
hükümet pkk ya atar yapıyor, hoop polat kandile gidiyor.
hükümet oslo ile görüşüyor, hoop polat örgütle pazarlık yapıyor.
bak bak bak cümleye bak: 'pkk nın arkasındaki güçler pazarlık yapılmasına karşı çıkıyor'.
kıvır cüneyt kıvır.
kıvır bahadır kıvır.
bir bitmeyen dizidir artık ilk sezonlarındaki popülerliğini de yitirmiştir.
yayınlandığı kanal ve kanalın yayın grubunun siyasi tavrına göre senaryosu belli olan dizi. propoganda yapılır anlarım da bu kadar aleni olmaz. bunlar kurtlar vadisi terör diye dizi yapacaklardı ilk bölümden sonra yayını durduruldu ve panacılar biz bu işi para için yapmıyoruz gerekirse internette yayımlarız dememişler miydi? o dizi ne oldu?
özetleri bitmek bilmeyen dizidir. soluksuz izledik özet te olsa * .
hani hakan şükür başında evet yazan şapkayla çıkmıştıya sahneye..sonra milletvekili olmuştu. polat alemdar da öyle hale geldiki gözleri ampul gibi parlıyor sanki birden ''ulusta türk bayrağıyla dolaşmak kolaaayyyyy hakkaride dolabildinmiiiiğğğ'' diyecek gibi..en kısa sürede milletvekili olmasını ve ek iş olarakta diziye devam etmesini bekliyorum..mematide öldü zaten.. onun yerine bari hakan şükür girsin diziye ama başında evet şapkasıyla..
--laa hakan referandum geçti çıkar artık o şapkayı
--bi büyüklerme sormam lazım..bu arada gerçekten bittimi referandum..--kim kazandı..
--sen kazandın hakanım sen kazandın hadi git birazda kumda oyna..
bu polat neden koltukta uyur...neden savcı abla ile halvet olmuyor...