bugün

kötü müzik yaparak rock müziğini gereksiz bi akıma sokarak bitirmiştir.
filmini izledim ve gerçekten o şekilde bir hayat yaşamışsa acınası bir insan ve çok salak bir insanmış. *
kurt cobaini 'kört kobeyn' olarak değil de 'kurt kobeyn' diye söyleyenlerin uyduracağı laftır.
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
gerçek bir müzisyen olarak ;

(bkz: serdar ortaç)
(bkz: hilal cebeci)
(bkz: demek akalın)
(bkz: murat boz)

yazarın kişisel fikri : çay olduğunda haber ver. simitleri ve simit sırığını alıp geleyim.
kurt cobaini kört kobeyn olarak okuyanların kendilerini doğru telafuzdan ötürü "en iyi dinleyici" ilan edip reddedeceği bir önermedir.

zira ben sadece 2 albümlerini dinlememe rağmen reddediyorum.

hatta onu sktir ettim, love buzz ve şu en meşhur parçalarını (adı aklıma gelmedi lan.) dinleyen herkes bunu reddedebilir.
kurt cobain bilinen tabiriyle 'bir ozzy veya bir bruce dickinson değil' ancak sadece ajdar gibilerine reva görülecek 'dandik' sıfatında bir sanatçı da değildir.
(bkz: atıl kurt)
arkadaş, öznel yorumları kesin bilgilermiş gibi sunuyorlar ya başlık halinde, hastayım bu akıma. bir de altında bir sürü yorum falan.
iyi işlere çamur atanların, bazı basit şeylerin kaliteli ve iyi olabileceğini bir türlü kabullenemeyenlerin tespitidir.
dandik sensin yanıtını hak eder bu yazar, bu başlık.
kurt cobain dünyanın gelmişgeçmiş en muhteşem müzisyeni olmayabilir ama dandik sıfatını da asla hak etmeyendir. bir my girl'u dinleyip vermişsinizdir bu kararı büyük ihtimalle.
iyidir nirvana zaman zaman kafa da sallatır hani.

edit: my girl ne ya! (bkz: where did you sleep last night)
geçen gün bir gazetede Ece gürsel'den 'çiçeğiburnunda rockçı' diye bahsedildiğini okuduktan sonra bu düşünce sahiplerine acısam mı kızsam mı bilemez hale geldim.

ama siz de haklısınız. magazin dergilerine kapak olmak için yarışanların arasına katılmadı, her gece bir programa katılıp muhteşem insan rollerine bürünmedi Kurt. neden iyi müzisyen deyip sevelim ki?
adam öldü gitti hala müziğini konuşuyorsunuz beğenen dinler beğenmeyen dinlemez demek istediğim yazarımsı.
doğru tespittir. ne yazık ki şişirile şişirile patlatılmış kötü bir şarkıcıdır sadece.
müziğini beğenmeyenler olabilir. fakat rock müzik tarihine adını yazdırmış ve hala konuşuluyorsa başarılıdır.
(bkz: smells like teen spirit)
iyi müzisyen olmakla çok iyi enstrüman kullanmayı birbirine karıştırmış mal kişinin beyanıdır. adam bir akım başlatmış, milyonlarca kişiyi sürüklemiş. içindeki her parça ayrı ayrı piyasaya sürülebilecek kalitede bir albüm "nevermind" ı yaratmıştır. sadece o albümdeki parçaları bir albüme dağıtsan müzik kariyerini dolu dolu yaşarsın.

mr. big gibi hayvanlardan oluşan grupların bile hangi şarkısı smells like teen spirit'in kalıcılığına ulaşmıştır?
barış akarsuda erken oldu efsane değil bazı insanlar vardır kaderi onu efsane yapar
her erken ölende efsane olmuyor dikkat edilirse.
grubun davulcusu dave grohl da aynı yönde düşünür. hatta nirvana'nın en iyi yönü bitmiş olmasıydı gibi şeyler der. ha sonra o arkadaş gerçek müzik de yapmıştır. foo fighters gayet sağlam bir gruptur hele ki şu anda çaldığı them croocked vultures çağın ötesinde berisinde müzik yapmaktadır... neyse konu kurt idi. şimdi bu adamın olayı müzikten çok bir akım sevgili sözlük yazarları. yoksa şarkıları basit, iyi kötü demiyorum basit diyorum. 10 yıl öncesinde gn'r gibi grupların yanında çok zayıf. ancak gelin görün ki 90'ları bu abimiz işgal ediyor. sorun grunge müziğinde miydi? yok pearl jam de grunge yapardı ama sağlam şarklıları vardı.
kurt cobain ortalama yetenekte bir müzisyen olmasına rağmen bir idoldür, bir akımdır, bir uyanıştır. karşı kıtada foo fighters, bizim kıtada muse* olmazdı bu adam yaşamasaydı. dolayısıyla bu sözü ciddi olarak söyleyen kişiyi serdar ortaç konserine yolluyoruz.
'ben müzik ve grunge ruhundan anlamayan kaskafanın tekiyim' demenin bir başka yolu.
siktirsindir onu diyen. kendisinin dışında kimsenin çalamadığı 6 akor bırakmıştır geride. dandik olsaydı beceremezdi bunu.
tamamen saçmalıktır kurt cobain gibi iyi bir sanatçıyı kötüleyip diplere çekmenin mantığı nedir ki? hiç dinlememişlik olabilir. tabi tarz da konuşur burada, bir sanatçının bizim tarzımız olmaması onun kötü olduğu anlamına gelmez.
(bkz: yalanın batsın yalancısın)
grunge'ın gereği dandiklik olduğu için herhangi bir numara aramaya gerek yoktur. müzik türlerinin belli bir iskeleti olduğundan mütevellit cobain'in dandik duruşu yerinde ve cuk oturmuştur.