bugün

Seçmeli bir dersdir.istiyorsan seçersin istemezsen seçmezsin.
zorunlu ders olması varken seçmeli ders olması gereksizdir.
milliyetçi hareket partisi sayesinde yasalaşan dersdir.teklif mhp den gelmiştir.ayrıca son derece doğru ve yerinde bir uygulamadır.kutsal kitabı okutmakla ülkeye şeriat falan gelmez.hep bu bakış yüzünden bu adamlar iktidarlarını devam ettirdi.ve böyle devam ettiğiniz sürece ne siz iktidar olursunuz ne de bu bop eşbaşkanları iktidardan gider.
http://www.facebook.com/p...77&type=1&theater
ileride daha gerekli olucak olan ingilizcenin bile doğru düzgün öğretilmediği yerde din üzerine kafayı bu kadar bozmuş zihniyetten beklenen harekettir, ibadeti insanla allah arasından çıkarıp aleni olarak ortalığa dökmek marifet mi? birçok insan zamanında sırf sınavı geçmiş olmak için ezberlediği bi ton gereksiz bilgiden kaçını hatırlıyo şimdi? işte bunun sonu da aynen bu şekilde olucak, baskı, dayatma, zorunluluk isteyerek yapıcak olan insanı bile soğutucak, lafı götünden anlayıp vay şerefsiz dinsiz diyen de çıkıcaktır şimdi, maalesef onlara söylenicek ekstra bişey yok efendim.
kur'an-ı kerim'in ve hz. peygamberin hayatının seçmeli ders olarak okutulması şeklinde gerçekleşecek durumdur.

Suistimal edilmediği takdirde faydalı olacağı muhakkaktır.

Ancak din kültürü ve ahlak bilgisi dersini seçmeli hale getirmeyi ya da kaldırmayı düşünen bir zihniyetin bu girişimi tribüne mi oynanıyor acaba şeklinde soru işaretlerine de yol açmaktadır...
bazı kesimleri çıldırtmış hadisedir.
başlıkta belirtildiğinin aksine eğitim kalitesini arttırması söz konusu olamayacak girişim, hatta alakaya maydonoz durumdur, din sömürücüsü akp'nin zamanı geldiğinde raflardan kaldırılacak uygulamasıdır. amerikan uşağı bölge temsilcisi akp'nin kendi tabanına şık görünmek için aceleye getirdiği uğraştır, ilerisi için yatırımdır, samimiyetlerine inanmak çılgınlıktır.
tek eksiğimiz bu muydu diye sorgulamaya neden olan durumdur. bizim bu ülkede daha önemli sorunlarımız varken, eğitimden zaten verim alamıyorken kuran-ı kerim çok mu gereklidir?yapılacak onca yenilik varken dine yönelim hedeflerinin temellerini atmaktan öte değildir. ayrıca okullarda seçmeli ders müdürlere bağlıdır.seçmeli olarak okutalacak ders sene başında müdür tarafından seçilir ve tüm okul o dersi alır yani başka seçilecek ders yoktur. insanların inançlarıyla kafayı bozan, kendi çıkarlarına, inançlarına ters düşenleri tinerci diye niteleyen, saygı duymayan akp'nin dayatmasından başka bir şey değildir.
özgürlük göstergesidir. Almanca, fransızca, yüksek matematik, yer yüzü fiziği gibi saçma sapan hiç işimize yaramayacak dersleri seçebiliyoruz ama kur'an seçemiyoruz daha fazla secmeli ders olsun . tiyatro, drama çeşitli edebiyat dersleri... seçenek çok olsun isteyen istediğini secsin.....
bence kesinlikle olması gereken bir ders yüzyıllardır islam ile yönetilmiş bir toplumuz biz! böyle bir konunun tartışılması bile normal değildir. Bence islamı herkez öğrenmeli ama islamı yaşayıp yaşamaması konusunda özgür kalmalıdır.
bir yandan iyi bir yandan kötü bir durumdur. bari okuyunda adam gibi baştaki hükümetin kitaba göre mi hareket ediyor keyfine göre mi bi öğrenin.* ki zaten sizler biraz zor öğrenirsiniz. çünkü tabu ve önyargılarınız var. muhakeme yetiniz de yok.* ama şunu unutmayın küçük bireylerimizi baskı ile yetiştirsek özgür ve yaratıcı beyinler yetiştiremeyiz ve ilerde elbet ki bastırılmış duygularına engel olamayıp ne gibi sıkıntılar yaşayabileceği ve yaşatabileceği de aşikardır.
haftada 4 ders olarak okutulacak olan ders.
sorun teşkil etmemesi gereken durumdur.

medereselerde okusunlar diyenler de var bir kaç tane. hatırlatayım; medereseler kapatıldı canım. okusun çocuklar karışmayın.
seçmeli dersten bir kaç sene sonra zorunlu hale getirilecek olan ders olacaktır.bu bir kaç seneyi bile bulmayabilir tabi.
gayrimüslimlerin "hani bana hani bana" diye sorması gerek.

ateistlerin de dersi boş geçecek gibi görünüyor.

şaka bi yana bu, zorunlu bir ders olarak okutulucaksa sünni dikta hepimizden makas alacak demektir. *

seçmeli ders candır.
her şey kuranla okutulmalıdır.
saatlerce araştırma yapan bilimadamlarının çalışmaları okullarda kurulan kuran masalarınca onaylanmadıkça aynı okulda bulunan çocuklara o araştırmalar aktarılmamlıdır.
nitekim kuran içinde yer almayan hiç bir bilgi doğru değildir ve gerçeği yansıtmaz.
uzay mekiği yapacaksanız kuran'a bakarak ya yaparsınız ya da okuldan defolup gidersiniz.
(bkz: laiklik)
(bkz: tekke ve zaviyelerin kapatılması)
(bkz: takva)
(bkz: atatürk)
(bkz: recep tayyip erdoğan)

yukarıdaki bakınızlardan anlamlı bir cümle oluşturunuz. Olmuyor değil mi?
işte amaçları da budur.
matematiğin kuran kurslarında seçmeli ders olarak okutulmasından daha absürtdür.
şahane bir uygulamadır. batılılar astonomide fizikte ilerleyip uzaya roketle bilmemneyle uçarken biz direkt dualarla, maneviyetımızla uçabileceğiz. hem de maliyetsiz. akp her zaman olduğu gibi süper bir uygulamaya imza atmak üzeredir.
iyi uçuşlar.
insanların aklına türlü türlü düşünceler getiren hadisedir.

Karamsar:
sizin dersiniz var bizim niye yok diye cevap geleceği bellidir. hıristiyanlar museviler dilekçe yağmuruna başlamış olması muhtemel hadisedir.

ilkokulda "her şeyden biraz" öğretme mantığıyla ters düşmektedir. nitekim din kültürü ve ahlak bilgisi dersi mevcuttur. Seven öğrenmek isteyen rahatlıkla bulabilir. resmi kur'an kurslarımız mevcuttur. bilgi isteyen her türlü bulur. Ki "din kültürü ve ahlak bilgisi" dersi bile düzgün verilemediğinden ötürü bu dersi alıp insanların cahilliğinin kazayla(?) arttırılması mümkündür. Sakallı Celal'in "bu kadar cehalet ancak tahsille olur" sözünü doğrulayabilirler.

kimse kendini kandırmasındır. imam hatip mezunlarına ek iş çıması, dini kullanarak sempati kazanma, kişisel çıkarlar işin içine girince eğitim sistemimizin düzelme ihtimali bir dahaki bahara kalacaktır. küresel ısınmayı göz önüne alırsak buzul çağına da girebiliriz.

iyimser:
Türkçe gibi olsa da üniversite sonuna kadar okusak o dersi keşke.

şüpheci:
ulan niye liseye üniversiteye koymuyorlar da daha ergenliğe girmemiş çocuklara okutacaklar o dersi?

kıskanç:
bize de incil dersi koyun bana ne bana ne

tedirgin:
selamın aleyküm demeyi unuttum hoca bırakır mı dersten acaba

kurnaz:
cumaya gideyim de 5 alayım dersten. zaten diploma notunun yarısını o etkiliyo 2den 4e çıkarırım nihahayt

tembel:
bi ders daha eklendi ne zaman bitecek bu okul

çalışkan:
ezberim kuvvetli nasılsa bana koymaz. ezberler geçerim

vb. düşünceler olmaktadır tüm olasılıkları yazarsak küçük bir el kitabı çıkarabileceğimiz konudur. bi deli kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış durumu olabilir. herkesin bu konuda düşüncesi vardır ve hassas bir konu olduğu için tartışılmaktadır. bir ihtimal de gündemi değiştirmek için atılmış yem de olabilir. *
beyenmiyosanız gidin şeytan ayetleri okuyun evinizde. ama okullarımıza eyitim kurumlarımıza bulaşmayın. çekin o günahkar ellerinizi okullarımızdan. minicik yavrularımız hz muhammed sav efendimizden kitabımızdan bihaber yaşayıp gidiyor çok afedersiniz. dediğim gibi beyenmeyen gitsin yurtışında okusun.

gün gelecek anasınıflarda bile kuran ve tefsir dersleri verilecek inş.
Kesinlikle yobazlığın önüne geçirebilecek bir ornek ki bazıları bundan karli çıkacağını düşünüp , zararlı çıkabilir... Tabi bu durumda, dersi vericek kisinin niteliği de önemli, çünkü yorumlanabilmesi bakımından kur an cok alternatifi gözükür mesela hala bas örtüsü takmak mi veya ortunmek mi ve alternatifli konular gecen ayetler hangisi hangisi olduğu konusu muamma...
Edebi acidan gercekten berbat olan bu kitabi minacik beyinlere empoze ederek temiz saf bilgiye ac beyinleri kendi siyasetlerine alet etmislerdir.
seçmeli olacakmış. hayır isteyen istediğini seçecek de seçmeyenler kafir damgası yiyecek, seçenler tarafından dışlanacak. zamanla öğretmenler tarafından da hor görülmeye başlanacak. sonra da al sana islami faşizm. demedi demeyin. ahanda yazdım buraya.
yeni eğitim sisteminin kabulü ve kuran-ı kerim'in okullarda okutulması kararı ile başbakanın da dediği gibi türkiye için tarihi günler yaşanıyor.

şimdi hükümeti destekleyenler zaten böyle bir kararın alındığına mutlu olmuşlardır. küçük yaşta çocuklarını beyinlerini yıkayacak okullara göndermelerinin önü açıldı. sonuçta küçük yaştaki çocuklar herhangi bir fikir beyanı ortaya koyamadan koyun aileleri tarafından karar verilerek bu eğitime maruz kalacaklar. Bakın maruz kalacaklar diyorum, çünkü ben okuduğum dönem içerisinde objektif din dersi veren bir hocayla karşılaşmadım hiç.

bir de mevcut hükümete karşı duran 70lerin 80lerin solcularının yaklaşımı var ki ben bunu anlayamıyorum. 12 eylül darbesinden olumsuz derecede etkilenen, içeride yatan, işkence gören aile büyükleriyle ve onların hikayeleriyle birlikte büyümüş biri olarak söyleyebilirim ki, en büyük hayalkırıklığımı onların fikirlerinin değişiminde yaşadım. özgürlük, halka istediğini yapma fırsatı verilme denildiğinde ben de bundan yanayım ama ortada özgürlük adına yapılan onca şey varken o günün solcuları bugünün elitleri, aydınları hala nasıl destekleyebiliyor bu hükümeti; anlayamıyorum. elbette sözüm hepsine değil, yanlış anlaşılmasın. üstelik o dönemden bugüne çok şey değişti, farklı alışkanlıklar edinmeleri de normal. ama biri bana açıklayabilir mi, madem din özgürlüğü diye tutturuyorsunuz, o zaman neden bugün ülkenin birçok yerinde alevilere yöneltilen şiddet günbegün artıyor ve başka bir din ile ilgili herhangi bir bilgi anlatılmıyor bu çocuklara? açılım maçılım sözleri ediliyor ama derseniz ben sizin ensenize terlikle vurmaktan başka bir şey yapamam. şu dönemde ne için nasıl adımlar atıldı, hepimiz görüyoruz bırakın bu açılım ayaklarını. meseleyi daha da boktan hale getirmekten başka bir işe yaramadı. barışçıl, hümanist insanlar bile bugün hak arayan bir parti başkanının o çok eleştirdikleri polisi tarafından göz göre göre dövülmesinden bile rahatsızlık duymuyorlar. ece temelkuran kadar şov peşinde bir gazeteci görmedim ben, ayşe arman bile ondan daha samimi geliyor ama o kadının ''siz ne zaman bu kadar zalim oldunuz'' lafını şu paragrafta bahsedilen herkese söyleyebilirim. konudan çok saptım, toparlıyorum.

başbakanın bu eğitim sistemi kabulünden sonra yaptığı konuşmada bir şey çok doğruydu. 15 yaşına gelmiş bir çocuk zaten bitireceğini bitirmiştir dedi. bunu bildiği için de çok küçük yaşta bu ülkede doğan çocuklar nasıl bir eğitim vereceği hiçbir şekilde kestirilemeyen birkaç adamın fikirleri doğrultusunda hamur gibi evirilip çevirilecekler. 28 şubat'ın acısını fena çıkarıyorlar gerçekten. o da bombok başka bir olay ya, girmiyorum.

ben başbakanımın sözünü dinleyeceğim sanırım. sevmedim, terk edeceğim.