1. 1.
    eğitim görmüştüm diyanet ve milli görüş camilerinde. allah razı olsun bana öğretenlerden.
    5 ... ismet gurbuz
  2. 2.
    Hatim etmişliğimiz var o vakitler sadece arapçasını okumayı marifet olarak görürdük.
    3 -2 ... vexillarius of theodopolis
  3. 3.
    bu internet ortamı ve onca meal varken okuyamıyorum diyeni döverler.
    4 ... cilveloy anaynda
  4. 4.
    Yavaş da olsa okuyabiliyorum. Lakin Meali varken arapça okumak da ne bileyim çok absürt geliyor bana. Anlamadan ingilizce kitap okumak gibi bir şey.
    9 -2 ... mutedilyobaz67
  5. 5.
    yaklaşık olarak 9 yıldır harekesiz ve tecvidli okuyabilen şahsımın da müdahili olduğu gruptur. sadece meraktan internetten bakarak öğrendim, pekiştirdim. geliştirme aşamasında cami hocası bazı büyüklerimize danıştığım halde sorularımı cevaplayamadıkları için internet en iyi kaynak olarak duruyordu.

osmanlı türkçesini de benzer şekilde 3 farklı hat ile okuyup yazabiliyorum.
    7 ... yukseleni terazi
  6. 6.
    Arapcasini da mealini de okurum. Her bilgi gibi tekrar edilmeli, birakilmamali. Fakat zaman icinde eskisi kadar üzerine düşmediğim için tecvit te ve ezberde eksigim var.
    14 ... giden gider
  7. 7.
    Allah'ım öğretenden razı olsun. MaşaAllah çok güzel okurum. Yaşım kadar hatim yapmaya çalışıyorum inşaAllah yapacağım az kaldı.
    7 ... simiago
  8. 8.
    Zamanında osmanlıca kasarken ister istemez alfabeye göz aşinalığı olmuştu. Az çok hareke de biliyorsanız kem küm okursunuz bir şeyler.
    2 ... freudgillerden sigmund
  9. 9.
    Arapça anlıyorsanız metni özünden okumak elbet daha iyidir ama Arapça anlamıyorsanız bence Arapça okumak saçma. Çünkü kuranın değeri şarkı sözü olmasında değil anlaşılmasında yatar.
    2 ... white chocolate mocha
  10. 10.
    Aptal değilseniz bir kaç haftada okursunuz.
    Bir kaç kere arapça ve meali birlikte okursanız.
    Sonrasında okunan ayette kabataslak ne anlattığını anlarsınız.
    2 ... libary