bugün

en sevdiğim tv kahramanlarından ve bir dönemin en popüler canavarıdır.

o kurabiyeleri tutuşunu ve afiyetle yemeni seviyorum *
susam sokağının popülerlikte kurbağa kermitle yarışan karakteridir. yayınlandığı dönem büyümekte olan çocuklara kurabiyeyi sevdirmiştir. hangi şekildeki kurabiye daha lezzetli , kurabiye nasıl yenmeli gibi testler yapan bu karakter , testlerin başlarken takındığı bilimsel tavrı testlerin sonuna doğru kaybetmektedir...ayrıca o dönem çizgi film karakterlerinin en kötü hali şimdiki kıytırık çizgi filmlerden kat kat daha iyidir.
küçükken fazla susam sokağı izlemekten ileri gelen bi rahatsızlıktı benim için.gecenin bi yarsı uyanıp ben kurabiye canavarıyım diye 1tane kurabiye yedikten sonra tekrar uykuya devam eden bir çocuk için taa eskilere götüren başlık...
canavardan ziyade sevilesi seker bir karakterdir.
(bkz: uyuşturucu bağımlısı)*
kurabiye canavarı bir reklam veya ona benzer bişey çekmektedir. kolunda bir sepet dagın etrafından dolaşacak ve dağın önüne gelecektir fakat sepetn içinde kurabiyeler vardır ve kurabiye canavarı her seferinde dağın önüne gelemeden kurabiylere dalmaktadır. son cekim diye uyarırlar, kurabiye canavarı kameraya hiç bakmadan gözleri sepette gelir tam durması gerektiği yerdeyken dayanamaz ve dalar. **
dağdan bir kız geliyor döne döne
röarrrrrmmmm *
(bkz: subway kurabiyesi canavarı)
http://www.facebook.com/p...Monster/9334073148?ref=nf adresinde kendisine adanmış bir fan klübe sahip karakter. kendisini çok seven fanlarından biri olan "sukru yildiz"'in kendisine hitaben yazdigi nota ayrica dikkat edilmesi gerekiyor.*
çocukluk kabusumdu bu yaratık. kurabiyeleri ekmeksiz yemesinden olsa gerek hiç doymazdı. bir de kurabiyeleri çiğner çiğner tükürürdü israfkar gavat, gudubet, şerefsiz ucube. çok dayak yedim anamdan bu yaratık yüzünden çookkk.
agzina teptigi kurabiyelerin yüzde doksanini yere döken, arsiz, israfci canavar.
susam sokağının vazgeçilmez kahramanı. 90'lı yıl çocuklarının favorisi. hala trt 1'de rastlıyorum arada.
görmemişin kurabiyesi olmuş tarzı dağıta dağıta yediği kurabiyelerin kırıntılarından dolayı evini karınca basmış görgüsüz kukla.**
pic ederdi kurabiyeleri.
taklidini yapmaya kalksan yapamazdin; cebindeki 3 kurus parayi puskuute kurabiyeye vermissin.
cok yanlis ornek oldu cocuklara.
tahtasini siktimin kuklasi.
böyle mavi mavi masmavi, kıllı mı kıllı şirin mi şirin bi susam sokağı karekteriydi. bi ağzını açtı mı hattarak hatturak diye bi yerdi kurabiyeleri ağzımızın suyunu akıtırdı valla çocuk halimizle. şimdi ekranları terketmesiyle birlikte semra kaynanayı izler olduk tvlerde.
zamanın kukla teknikleriyle, eline aldığı kurabiyeyi haşin darbelerle parçalayarak sağa sola saçıp, biz yavrucakların gerçekten yediğini yememizi sağlamış Susam Sokağı karakteri.

Birinin bu ziyankarlığı durdurması gerekir, onu bulamayanlarda var.*
facebook'taki grubun kurucusu abi ara sıra bu tarz şeyler yazıyor o güzelim canavarın wall'una. yazık lan:

"Düşünüyorum, öyleyse cana/varım."
"kurabiye yerim ben! hmm kur abi yerim ben."
cocukluk yillarimda kurabiyenin ne demek oldugunu ögreten ve yemesini sevdiren susam sokagi canavari.
soru sorunca, ukalalık yapma leyn dile üyeliğini silen yöneticilere sahip, nü diye verilmiş kuku meme popo fotoğraflarının kırla gittiği anlamsız yüssüz bir acayip eğlence. iyi fotoraflar da var haksızlık etmeyelim ama genel olarak dandikforumlardan başarılı değil.
susam sokağının sevimli canavarI.
çok fantastik bir şekilde kurabiye yiyen canavar. onu taktlik etmeye çalışırken halıyı berbat ederdik, sonra evebeynlerimiz gelip bizi berbat ederdi. *
edi'nin kurabiyelerini yeyip edi'yi aç bıraktığı için yıllarca kinlendiğim çizgi karakter.
rivayete göre kurabiyelerin düşlerine girerek seni yicem, seni yicem diye ürkütür. kurabiyeleri.
rivayete göre parasızlıktan kurabiyeye sarmış, asıl favorisi iskendermiş. böyle üzerinde cozur cozur tereyağı falan..
http://www.bobiler.org/monte.asp?m=168738
(bkz: kibariye canavarı)*