banyo yaparken,yüzerken açıkta kalan kulak deliklerden içeri suyun girmesi ve eğer su kirliyse kulağın enfeksiyon kapıp,rahatsızlanmasıyla ve geçici duyma sorunlarıyla sonuçlanan durumdur.
kulağa su kaçınca yapılması gerekenler;
-su kaçan kulağa asla kulak çöpüyle temizlememek,
-su kaçan kulağın içine gliserin damlatmak,kulağı havada bekletmek,gliserinin içeri girmesini sağlamak,
-gliserin yoksa temiz bir bez serip,su kaçmış kulağın üzerine yatmak ve suyun çıkmasını beklemek. * *
an itibari ile asiti kaçmış kola'yı yaralı ceylana çevirmiş hadisedir. ama düşünmesine veya yazmasına engel olamamıştır.
su kaçmamış kulağı kapatıp,su kaçmış olanı aşağı doğrultmak ve kaçmamış olana diğer elle vurmak suretiyle çıkabilecek sudur.(ne dedim şimdi ben)
hangi kulağımıza kaçtıysa kafamızı o yöne yatırmak suretiyle o diğer ayağımızı havaya kaldırıp zıplayarak kulağımızdan çıkartabileceğimiz su.
çıkarken insanı çok büyük bir rahatlama sağlayan hede.
en etkin çıkarma yöntemi olarak:
birey yerden bir taş bulur (çok ufak olmasın). ardından taşı su kaçan kulağının deliğine koyar. sonra başka bir taşla kulağına vurur ve su bir kaç vuruş sonra çıkar.

ek olarak: bu yöntemi kullanarak hiç su çıkaramadım ama babam her yaptığında çıkarıyor.
(bkz: işi bilmek)
kukaltan çıkarken hissedildiği üzere sıcacık bi sudur.
çıkmazsa başa bela, çıkarsa büyük haz veren sudur.
havuz, deniz kenarında mayo ile tek ayak üzerinde, kafayı bir tarafa yatırmak suretiyle, tek ayak üzerinde zıplatan, ortam maymunu yapan, yinede yerini seven, çıkmayan, sinir bozan sudur.
kafanızı 90 derece yana yatırmak sureti ile 3-5 dakika zıplayınız,çıkıcaktır.çıkmasa bile değişik bir görüntü sergiler sempati kazanırsınız.
çıkmayınca delirtiyor.

sanki artezyen kuyusu bu kulak anasını satiim.
küfür yiyen sudur. ağrı verir işkence eder.
eğer ki kulak ameliyatlıysa, yani tüp takılıysa kısa bir süre işitme kaybı yaşayacağınızı sağlayacak olan şeydir.