bugün

görsel

Elektrik bedava nasıl olsa.
300 lira ile gidin iddia oynayın.
Kripto paraların felsefesini ve değişen ve gelişen dünyada ne amaçlarla kurulup kullanıldığını bilmeyenlerin sürekli kötülediği para birimleri , ödeme sistemleri veya güvenlik ağları.

Bu arada en kaliteli kripto paraları öğrenmek isteyenler için

https://youtu.be/Y7crR3saI5I
kripto para 1 dolarlık banknotlardansa Silivri'de uzun süreli ücretsiz bir tatil kazandırır.
geleceğin parasıdır şimdiden yatırımınızı yapın.
Belki çok saçma diyeceksiniz bizdeki lokmacılar gibi bitecek gibi duruyor bakalım birlikte göreceğiz. Hali hazırda her türlü sosyal medyada türlü kripto para virallerini görüyorum. Yok yarak, yok kürek coin, doge coin (gerçekten var). Resmen lokma işi gibi boku çıkmış vaziyette. Benim görüşüm azalarak bitecek.
Ravencoin
Ada
BitTorrent

Akıp gidecektir.

Ulan yine treni kaçırdık çıldıracağım artık.
Xrp davasından sonra yükselse de bayram etsek.
Eğer bu işe buulaştıysanız takibi elden bırakmayacaksınız. Aldım, koydum kenara yattım aşağı olmaz. Riski sevmiyorsanız da al sat en güzeli. Ponzi vs diyenlere de bakmayın. Dediğim gibi bilenle çalışıp takibini yaptıktan sonra güzel para getiriyor. Döviz vs artık işlemez benim için. Hersey ates pahası olmuşken para kazanmanın türlü yollarını bulmak farz oldu.
T: spekülasyonla sarılmış halde hayatını sürdüren, ultra kaygan piyasa.
bana daha çok saadet zinciri dolandırıcılığını anımsatan para birimidir.

Bu paraya yatırım yapan kişi hemen hemen her yerde, kendi kripto para biriminin yakında çok değerleneceği algısını yaratmaya çalışır ve herkesi kendi aldığı kripto para birimini almaya açık veya gizli bir şekilde davet eder.

Eğer birileri de size şu paraya yatırım yapın diyorsa, kesinlikle o paraya yatırım yapma zamanı çoktan geçmiş demektir.
Grafik mrafik olayın entel kısmı. Grafikler % 70 bile çalışsa grafikerler yatırım danışmanlığı yapmazlardı gider kendi basardı kendi kazanırdı. bu aynı iddia da 100 liragönder banko kupon veriyorum gibi bir şey madem kendi tutturuyor elin 100 lirasına mı tamah ediyor.
son zamanlarda gördük ki ne kadar indikatör de bilsen grafik de incelesen manipülasyon kadar önemli hiçbir şey yok. Elon musk twitterına köpek resmi koyuyor doge fırlıyor. yarın bir gün 5 kuruşluk coinin resmini paylaşsa saatler içinde 10 dolar olacak. son 2 hafta piyasadan anlamayan kişiler bile şöyle bi 10 bin atsa parasını 4 e 5 e katladı. dash coine 1 araba parasıyla giren 3 araba parasıyla çıktı. bunlar her sene 2-3 kere olur. inanılmaz bir boğa hakimiyeti var. Sadece BTC takip etmek bile yetiyor. silkeleme yaptığı an toplayacaksın ne var ne yok yataya geçtiği zaman da çayını yudumlayıp izleyeceksin.

coinlere pump yaparken tepeden girip düşünce panik yapıp satıyor bizim millet. amerikalılara bak adamlar alttan toplayıp üstte çıkıyor. bizde treni kaçırırız korkusuyla üstten almaya devam ediyoruz.

ha birde bu işi kaybedince üzülmeyeceğin parayla yapacaksın.. illa 50 k ile 100 k ile girmene gerek yok ben 5 k parayla tüm alt coinleri yönetiyorum bana yetiyor mk.
Bu kripto paralar ve piyasaları hakkında bilinmeyen çok şey var

Şahsen kimseye bir şey pazarlamam , coin chillemem tavsiye isteyene bu güzel duruyor ama elimde şu an bundan yok veya biraz bundan tutuyorum derim ama piyasaya yeni giren elinde 100 liralık coin bulunan çocuklar sürekli ellerindeki coinleri şişirirler 100 liran 150 lira olsa ne yazacak yani..

Ayrıca milyonlarca dolarlık hacmi olan koine burada birinin yatıracağı 1000-2000 lira coini ne kadar etkileyebilir ki.

Zaten Chilleme işini en çok youtuberlar yapıyor. Bazıları reklam alıyor bazıları özel gruplarındaki kişilerle önceden aldıkları coini takipçilerine yedirerek kendi karlarını katlıyor. Bunlara dikkat etmek lazım bunları ayırt etmek için de piyasa bilgisi lazım biraz.

Şahsi çabam ve Allahın izniyle bi kaç ayda piyasada neredeyse net varlığımı 10'a katladım. Bu süreçte kayıplar da oldu tabi her zaman kazanç olmaz bu işlerde , mesele riski yönetmektir.

Tabi bu işe al sat olarak bakmamak bence en sağlıklısı diğer türlü aklınızı yersiniz yani. Aşağıdan alın stopu koyun sonra keyfinize bakın. Sürekli alayım satayım alayım satayım yıpranır mentaliniz.

Bir de sürekli ponzi lafını duyuyorum misal üst entrylerden biri bee network diye bir şey öyle bir coin bile yok piyasada ve olayı tamamen masal işte bu ponzi ama bu kripto para değil zaten.

iş piyasadaki coinlere gelirse bir çoğu önemli amaçlara hizmet ediyor.
ve en basit açıklama olarak ben şunu söylüyorum size olası bir kriz , afet , savaş anında siz bankadan paranızı çekebilir misiniz? Bankalar hemen açıklama yapar çekimler geçici süreliğine durdurulmuştur vs diye.

Neden? Çünkü sizin paranız aslında bankada yok , paranızın karşılığı yok bankada. Banka hesabınızdaki gözüken bakiye sadece sanal bir bakiye sizin paralarınızı bankalar başkalarına kredi olarak veriyor ve yatırdığınız paranın sadece %3 karşılığı var bankalarda genelde.
Kripto paralar da 2008 emlak krizi ile hortlayan bir bankacılık sisteminin ikiyüzlülüğüne karşı başladı.

BU KADAR BASiT
Neden insanlar 2 satır okumak yerine her şeye ponzi sahterkarlık vs diyor anlamıyorum.
cardano ADA ile ilgili düşüncesi olan yazarlar mesaj atarsa sevinirim.
son zamanlarda güzel bir yükseliş trendi var.

zaten yatırım yapmaya altın ile başlayacaktım, son zamanlarda çok dengesiz gittiği için çekindim, götüm yemedi.

bu işin uzmanı arkadaşlardan tavsiye rica ediyorum, 500 tl'ye bitcoin, diğer 500 tl'ye ise seçilen 3 altcoin ile, toplam 1000 tl ile kripto para yatırım işine başlangıç yapmak mantıklı mıdır?
an itibariyle hepsi patates olmuş durumda.
yüzde 10-15 düşüşte hepsi.
görsel
Türkiye'de işlem hacmi 1 milyar doları bulmuş. Devlet alım-satımına vergi getirmeye hazırlanıyormuş.

Geçmiş olsun.
Bir zamanlar pek rağbet görmeyen paralar. 2010 da 1 btc 0.06 dolar iken 10 sene sonra 60 bin dolar oluyor. Çogu pişmandır keşke diyordur ama Boşverin alınteri gibisi yok.
Suan butun coinler inanilmaz cikista. iki gundur dusmesini bekliyorum ama dusucek gibi de degil. Bilgili yazar arkadaslardan mesaj bekliyorum. Ozellikle Ada, dot icin soruyorum. Biraz dusse alicam ama suan yuksek ve duserse diye cekiniyorum.
görsel
Ilk defa mart 15 de 100 dolar parayla coin aldim ikitane birinden zarar etttim birinden kar ettim 15 dolar kazanmisim simdi vay amk dedim ama bu benim basarim degil bence coinlerin devamli yukselmesiyle ilgiki sizde paranizla 3 4 farkli coine dagitarak yatirim yapin daha az riskli oluyor.
alternatif para. kripto para varsa yakında dijital bankalar da çıkar. ama benim anlamadığım şu. bu parayı nadir kılan şey ne? bu para nasıl üretiliyor? rezervleri niye sınırlı? bilen varsa anlatsın aydınlatsın lütfen.
sahte paradır kullananlar tutuklanmalıdır.
Ben merkez bankalarının çıkardığı ulusal paralar yani dolayısıyla siyasete alet olunmaya çok elverişli enstrümanlara göre çok daha dengeli bir ödeme aracı olarak gördüğüm için kripto para konusunda tarafımı kriptodan yana koyarım. Ancak yatırım aracı olarak görenler kısmını ihmal etmişim değerlendirmelerimde.. bu geleceğin ödeme aracı şu an sağlam sarsıntılar geçiriyor. Tabi öldürmeyen her şey güçlendirir sözü bu konuda da geçerli kripto para bu hastalıklardan iyileşerek çıkarsa artık kimse öldüremez onu. Her şeye rağmen yine de borsadan daha sakat bir olay olmadığına inanıyorum. Borsadan büyük meblağı alıp götüren adamlar oldu eş zamanlı thodex araya girince konuşulmadı bile..
laf söyleyenlerin çoğu giremeyip pişman olanlar, içinde kalanlar, kıskananlar vs.. adam gelmiş alırım altın kenara atarım bunlar keriz işi diyor 500'den almış altını 1 senedir terste yatırım dersi veriyor.