1. 1.
  türkçesi güvenilirlik varken kullanılması saçma olan kelime.
  2 ... yasak merve
 2. 2.
  Merkez bankasının hesap verebilirlik ve şeffaflık özellikleri aynı zamanda merkez bankasının ve para politikasının güvenirliliğinin artmasını sağlamaktadır.

  Bir çok ülke deneyimi enflasyon hedeflemesi uygulamalarının güvenirliliğinin sağlanmasının kolay olmadığını ve bir geçiş sürecine ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir. Söz konusu uygulamaların kamuoyuna açıklandığı anda güvenirliliğinin olacağını düşünmek doğru olmayacaktır. Ancak fiyat istikrarına yönelik olumlu bir ilerlemenin kaydedilmesi ve gerekli kurumsal düzenlemelerin yapılması ile para politikasının güvenirliliğinin oluşması ve artırılması mümkün olabilmiştir.
  1 ... hayvan adam
 3. 3.
  türkçe anlamı güvenilirlik olan kelime. kullanması bile zorken hava cıva olsun diye söylenen kelime.
  ... ukraynali
 4. 4.
  Güvenirlik anlamına gelir. Kredi Kullanan gerçek ve tüzel kişilerin bankalar nezdinde para, mal ve itibar değerlerini içerir. Kısaca istenen anda borç alabilecek konumda olabilmek demektir.
  ... sambali
 5. 5.
  banka reklamındaki altyazıda gördüğüm ilginç kelime. Ilk önce bankacılık terimi zannettim ama maalesef türkçevari bir kelimeymiş. Yazık nereye gidiyor dilimiz.
  ... black92
 6. 6.
  önceden sadece vatandaşın banka ile olan çeşitli ödemelerini(kredi-kredi kartı) kapsayan, devletin kişiye verdiği not(idi).

  şimdilerde kişinin resmi olan tüm ödemelerini(tüm faturalar-kredi kartları vb.) kapsayan nottur. 500 üzerinden verilir. bu önemli bir nottur. resmi finansla münasebetlerde firma ilk bu nota bakar.
  ... aeneskral
 7. 7.
  kim demiş notu düşük olana kredi verilmez diye.
  5 yıl önce bizi teğet geçen ekonomik krizde, büyük bir sarsıntı yaşadım.

  bazı ödemelerimi gerçekleştiremedim, ve kredi notum düştü.

  Kendimi toparladıktan sonra, işleri tekrar eski canlılıgına getirmek için, biraz nakit ihtiyacı duydum.

  Ticari kredilerin o donemde, faiz oranlarının yüksek olması sebebi ile, Bireysel kredi cekmek istedim.
  Oda ne. Benim talep ettiğim rakamı vermiyorlar.

  Siz bilirsiniz diyerek, 2 aracımı şirket adına geçirdim. ilk ay, neredeyse tüm müşterilerime, ilk ödemeleri 1 ay sonra olmasına ragmen arayarak erkenden fatura kestim. (mayısta Kesilmesi gereken faturayı nisanda) faturalar ve araç varlıklarını gelir olarak sundugumda, talebimin 3 katı kadar krediyi, daha düşük faiz oranıyla vermek için onlar aramaya başladı..

  demem o ki, iş sistem işi. Nasıl kandıracağınızı siz düşünün.
  1 ... guzinabinizgeldi