bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 6.
  önceden sadece vatandaşın banka ile olan çeşitli ödemelerini(kredi-kredi kartı) kapsayan, devletin kişiye verdiği not(idi).

  şimdilerde kişinin resmi olan tüm ödemelerini(tüm faturalar-kredi kartları vb.) kapsayan nottur. 500 üzerinden verilir. bu önemli bir nottur. resmi finansla münasebetlerde firma ilk bu nota bakar.
  ... aeneskral
 2. 5.
  banka reklamındaki altyazıda gördüğüm ilginç kelime. Ilk önce bankacılık terimi zannettim ama maalesef türkçevari bir kelimeymiş. Yazık nereye gidiyor dilimiz.
  ... black92
 3. 4.
  Güvenirlik anlamına gelir. Kredi Kullanan gerçek ve tüzel kişilerin bankalar nezdinde para, mal ve itibar değerlerini içerir. Kısaca istenen anda borç alabilecek konumda olabilmek demektir.
  ... sambali
 4. 3.
  türkçe anlamı güvenilirlik olan kelime. kullanması bile zorken hava cıva olsun diye söylenen kelime.
  ... ukraynali
 5. 2.
  Merkez bankasının hesap verebilirlik ve şeffaflık özellikleri aynı zamanda merkez bankasının ve para politikasının güvenirliliğinin artmasını sağlamaktadır.

  Bir çok ülke deneyimi enflasyon hedeflemesi uygulamalarının güvenirliliğinin sağlanmasının kolay olmadığını ve bir geçiş sürecine ihtiyaç duyulduğunu göstermektedir. Söz konusu uygulamaların kamuoyuna açıklandığı anda güvenirliliğinin olacağını düşünmek doğru olmayacaktır. Ancak fiyat istikrarına yönelik olumlu bir ilerlemenin kaydedilmesi ve gerekli kurumsal düzenlemelerin yapılması ile para politikasının güvenirliliğinin oluşması ve artırılması mümkün olabilmiştir.
  1 ... hayvan adam
 6. 1.
  türkçesi güvenilirlik varken kullanılması saçma olan kelime.
  2 ... yasak merve