1. 1.
    önemli memurluklara yerleşmek için girilen kpss çeşidir*. (bkz: kpss b)
    1 ... hibrit kibrit
  2. 1.
    yaş sınırı 35'e çıkarılmıştır. yok, artık bildiğiniz ' biz sizle taşak geçiyoz ehehe ' diyorlar.
    2 -1 ... bi kere o el bi inicek
  3. 2.
    son 37 gün kala artık ümidimi yavaş yavaş yitirdiğim sınavdır.
    2 ... naber lan sozluk
  4. 3.
    bu yilki kpss a da ilk yds 2013 gecerliligi var midirr yok mudir merak edilendir. bbilen varsa aydinlatirsa sevinirim.
    1 ... basak burcu errrkegi
  5. 4.
    gerçekten sağlam hazırlanılması gereken sinavdir. ancak bence artık sistemi değişmelidir. 120 puan tùrü nedir la. bir de iktisatçısını, isletmecisini, maliyecisini, çekocusunu, kamucusunu, ekonometricisini aynı sınava sokup, ayni testleri çözmesini istemek nedir arkadaş.
    Ayrıca bu yıl ilk kez sistemli bir şekilde hazırlanìp son kez gireceğim sinavdir.
    4 ... bigeconomist
  6. 5.
    Hukukçularin hazırlanırken iki kere düşünmesi gereken sınav.Ben yandım siz yanmayın.
    3 ... allowgil
  7. 6.
    tekli yıllarda yapılır. çift yıllarda da kurum sınavları açılabiliyor. kolay kolay da kaldırılmayacak.
    1 -1 ... metalycra
  8. 7.
    kariyer meslekleri diye adlandırdığımız mesleklerin sınavlarına katılabilmek için yapılan bir çeşit ön eleme sınavıdır. her yıl yapılır. eğer tüm a grubu sınavlarına girerseniz sınav sonucunuzda 121 adet puan türünüz oluşacaktır. kaç puan aldın sorusuna bile net bir cevap veremeyeceksinizdir. zaten bu sınava girdiyseniz hayatınız bir belirsizlikler silsilesi içerisinde olacaktır. hele ki 85 üstüne çıkamamışsanız hayatınız tam bir muamma halini alabilir. sınavın nasıl geçti, atamalar ne oldu, şimdi ne yapıyorsun sorularına cevap vermek oldukça zorlayıcı olacaktır.

sınavın içeriğine baktığımızda sorumluluğunuz yanlış hatırlamıyorsam 41 dersten oluşmaktadır. hemen gözünüzü korkutmayayım tabi ki 41'ine de tam gaz çalışmak gerekmiyor. temelde genel kültür, genel yetenek, muhasebe, iktisat, maliye ve hukuk grubu derslerine ağırlık vermeniz gerekecek.

muhasebe, iktisat, maliye ve hukuk derslerinden 30'ar soru sorulmaktadır. sınav 3 oturumda gerçekleşmektedir. cumartesi sabah oturumunda genel kültür, genel yetenek dersleri bulunmaktadır. pazar sabah oturumu bel kemiği olarak nitelendirilebilir; hukuk, maliye, muhasebe, iktisat ve işletme derslerini kapsar. pazar öğleden sonra oturumu ise tüm puan türlerinin hesaplanması için gereklidir, bir çok aday sınav esnasında uyumaktadır.* kapsam olarak ekonometri, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi , istatistik ve çalışma ekonomisi derslerini içerir.

çok çalışmanız gerekir. azminizin hiç tükenmemesi, sabrınızın hiç bitmemesi gerekir. büyük direniş gösterirseniz güzel bir kariyer sizi bekler.
    4 -1 ... cryptic water
  9. 8.
    Sanıyorum her yıl değil tek sayı olan yıllarda yapılıyor. Tüm iş hayatını uzman ve uzman yardımcısı olarak geçirmek isteyenler içinmiş. Her halttan sorumlu tutulmak bence de saçma.
    3 ... muggle
  10. 9.
    Kpss'ye hazırlanıyorum gözlerim kapalı. Güzel sınavdır mütemadiyen hergün beraberiz.

istedim olacak.
    6 -1 ... sembuseklicorba